reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nowa platforma Telecola.tv dla Rosjan za granicą

dodano: 2019-12-16 19:19 | aktualizacja: 2019-12-16 20:08
autor: RO | źródło: lenta.ru

telecola.tv Wystartowała pierwsza usługa, która umożliwia Rosjanom za granicą legalny odbiór rosyjskich stacji telewizyjnych przez Internet. Usługa ma zadać potężny cios dla pirackiego segmentu w tym biznesie. Nazwano ją Telecola.tv.

https://telecola.tv/uploads/telecola-1-1200x623.jpg
telecola.tv


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Podobno niemiecka kancelaria adwokacka na podstawie upoważnienia z Gazprom Media i subholdingu GPM RTV złożyła pozew do sądu okręgowego w Hamburgu, domagając się zaprzestania retransmisji przez operatora Kartina.tv kanałów telewizyjnych TNT, TNT-4, Pjatnica! i TV-3. Ostatnio ta wielka "czwórka" uruchomiła transmisje FTA międzynarodowych wersji na satelicie Eutelsat 36B (36°E) w wiązce euroazjatyckiej.

Najpopularniejszą opcją oglądania rosyjskiej telewizji przez milionów Rosjan w Europie, USA, Kanadzie i Izraelu jest odbiornik odbierający transmisje przez Internet. Takie urządzenia i pakiety kanałów są oferowane przez dziesiątki dostawców, od bardzo małych po największych graczy na rynku typu Kartina.TV. Jednak prawie wszyscy działają... nielegalnie.

Rosyjscy nadawcy od dawna ignorują ten problem, choć szkody wyrządzone ich interesom szacuje się na setki tysięcy euro rocznie. Teraz na rynku pojawiła się nowa firma Vela Media, pretendująca na status jedynego operatora. Podpisując kontrakty z Pierwyj kanał i Gazprom Media, Vela nabyła prawo do kilkudziesięciu kanałów (Pierwyj, TNT, TNT-4, Pjatnica!, Match! Planeta, TV-3 i inne). W zasadzie to pakiet kontrolny, za który większość użytkowników jest skłonna zapłacić.

Wszystkie kanały federalne kupują formaty na zagranicznej licencji, a na ich podstawie tworzą lokalne programy. Nie mogą ich jednak pokazywać na innych terytoriach. Dla dystrybucji swojego kanału za granicą, nadawcy tworzą wersje okrojone z programów licencyjnych, stąd projekty Pierwyj kanał - Wsiemirnaja siet czy TNT International. Są to legalne wersje międzynarodowe.

Piraci, głównie Kartina.tv, transmitują za granicę ten sam obraz, który mają widzowie w Rosji. Z tego powodu rosyjscy nadawcy mogą ponieść wielomilionowe kary z powodu naruszenia umowy. Oznacza to, że nadawanie pirackie stanowi ogromne ryzyko finansowe i dla reputacji kanału.

Od połowy 2019 r. Vela Media walczy z piractwem w interesie rosyjskich kanałów. Proces ten nie jest taki prosty, ponieważ działalność piracką może powstrzymać tylko sąd. Kartina.tv chce zachować monopol na rynku zagranicznym i dyktować swoje pirackie zasady rosyjskim kanałom. Co miesiąc nadawcy tracą gigantyczne sumy na swoich prawników, porównywalne z wydatkami na legalną transmisję. Vela Media dąży do tego, aby rynek był przejrzysty, otwarty, legalny i rentowny dla wszystkich uczestników.

Debiut usługi Telecola.tv jest jednym z najważniejszych etapów tej udanej strategii. Vela Media wysyła oferty do małych dostawców, którzy działają bez porozumienia, z propozycją legalizacji ich działalności. Wiele umów zostało już zawartych, a jeszcze więcej – jest w trakcie. Konsumenci skorzystają tylko na tym – nie ryzykują, że pozostaną bez pieniędzy i ulubionych kanałów.

strona internetowa telecola.tv

Źródło: lenta.ru 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K Hollex UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI marki Hollex o długości 3,0m w wersji...

89 zł Więcej...

DJI Mavic Mini

Mavic Mini waży zaledwie 249 gramów. właśnie jego niska waga...

1 790 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC Biały

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...
reklama