reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wigilijne kolędowanie z Polsatem

dodano: 2019-12-17 11:20
autor: Łukasz Knapik | źródło: Cyfrowy Polsat

Polsat „Wielkie kolędowanie z Polsatem” w Świętej Lipce, w Warszawie i w Częstochowie na Jasnej Górze, oraz „Kolędowanie z Fundacją Polsat” to muzyczne propozycje telewizji Polsat we wtorek, 24 grudnia br., czyli w Wigilię świąt Bożego Narodzenia. Wystąpią m.in. Barbara Kurdej-Szatan, Rafał Szatan, Magdalena Kajrowicz „Kajra”, Sławomir Zapała, Irena Santor, Roksana Węgiel, Justyna Steczkowska, Paweł Domagała, Golec uOrkiestra, Sebastian Karpiel-Bułecka, Edyta Bartosiewicz, Paulina Sykut-Jeżyna, Joanna Klepko „Cleo” i Krzysztof Ibisz.

Polsat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
To już tradycja Polsatu od 12 lat. 24 grudnia w Wigilię Bożego Narodzenia na antenie stacji rozbrzmią najpiękniejsze polskie kolędy w wykonaniu m.in.: Ireny Santor, Justyny Steczkowskiej, Edyty Bartosiewicz, Pawła Domagały czy Sebastiana Karpiel-Bułeckiego. Widzowie przeniosą się do pokamedulskiego kościoła na warszawskich Bielanach, aby wspólnie wziąć udział w tegorocznym „Wielkim kolędowaniu z Polsatem”.

- Święta Bożego Narodzenia to magiczny okres, pełen rodzinnej atmosfery, zapachu aromatycznych przypraw i... kolęd oczywiście! Jak co roku w telewizji Polsat chcemy w ten szczególny czas być blisko widzów, dlatego w Wigilię Bożego Narodzenia zapraszamy do wspólnego kolędowania z Polsatem wraz ze wszystkimi najbardziej znanymi artystami w Polsce - zapowiada nadawca.

Kolędowanie w Polsacie rozpocznie się we wtorek, 24 grudnia br. o godzinie 12:45 od wigilijnego koncertu z Fundacją Polsat („Kolędowanie z Fundacją Polsat”). W świąteczny i rodzinny nastrój widzów wprowadzą: Barbara Kurdej-Szatan z mężem Rafałem Szatanem, Sławomir Zapała z żoną Magdaleną Kajrowicz „Kajrą” oraz podopieczni Fundacji Polsat. Artyści wspólnie zaśpiewają m.in. „Przybieżeli do Betlejem” i „Do szopy hej pasterze”. Oprawę koncertu wzbogacą tradycyjne, polskie elementy - pojawią się tak zwane „Dziady”, czyli Anioł, Śmierć, Turoń, Niedźwiedź i Pastuszek z gwiazdą. Co warte dodania - tradycja kolędowania Dziadów znalazła się na liście „Dziedzictwa Niematerialnego” (więcej tutaj).

O godzinie 16:45 stacja pokaże „Wielkie kolędowanie z Polsatem - Warszawa 2019”. Nadawca zaprosi do XVII–wiecznego barokowego kościoła pokamedulskiego w Warszawie. Jego szczególny klimat tworzą zabytkowe zdobienia - stiukowa dekoracja rokokowa oraz cenne obrazy. W zakrystii na sklepieniu znajdują się malowidła z drugiej połowy XVII wieku autorstwa M. A. Palloniego, nadwornego malarza Jana III Sobieskiego. Kolędników powita sam proboszcz parafii Wojciech Wójtowicz. Wśród kolędujących pojawią się artyści znani widzom w każdym wieku. W tym wielopokoleniowym składzie znajdą się: Irena Santor, Roksana Węgiel, Justyna Steczkowska, Paweł Domagała, bracia Golec, Sebastian Karpiel-Bułecka i inni. Solo lub w duetach zaprezentują kilkanaście najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek. Widzowie usłyszą na przykład poruszającą kolędę „Jezus Malusieńki” wykonaną przez niespotykany do tej pory duet - Edytę Bartosiewicz i Pawła Domagałę. Pojawią się także wyjątkowe muzyczne aranżacje - jak na przykład „Gore gwiazda” w wykonaniu Kamila Bednarka, który zaśpiewa pastorałkę w typowym dla siebie stylu reggae. O oprawę muzyczną zadba Grott Orkiestra pod kierownictwem Michała Grotta. Widzowie będą mieli okazję zajrzeć także do bożonarodzeniowej szopki, aby ponownie przeżyć cud narodzin Jezusa Chrystusa, otoczonego przez żywe zwierzęta. Niektóre z nich przemówią nawet ludzkim głosem.

Tego dnia stacja przypomnimy także koncerty z poprzednich lat („Wielkie kolędowanie z Polsatem”), które zarejestrowane zostały w kościołach w Świętej Lipce (o godzinie 13:45), w Warszawie (o godzinie 14:45) i w Częstochowie na Jasnej Górze (w godzinach 15:45 i 19:40). - Kolędowanie z Polsatem to ponad siedem godzin najpiękniejszych kolęd i pastorałek, które - towarzysząc widzom Polsatu - idealnie podkreślają magię świąt. Zapraszamy do wspólnego kolędowania z Polsatem! - zachęca nadawca (więcej tutaj).
 
Paulina Sykut-Jeżyna podczas koncertu „Wielkie kolędowanie z Polsatem - Warszawa 2019”, foto: WBF
Paulina Sykut-Jeżyna podczas koncertu „Wielkie kolędowanie z Polsatem - Warszawa 2019”, foto: WBF


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Obejma kominowa mocna pojedyncza E863A - 5m

mocny uchwyt - obejma 5m na komin z pojedynczą opaską...

119 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...

Obrotnica DiSEqC SG2100A

Obrotnica sterowana sygnałem DiSEqC1.2 wprost z tunera cyfrowego tylko przez...

380 zł Więcej...