reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„8:10” - codzienny podcast „Gazety Wyborczej”

dodano: 2019-12-18 04:03
autor: Łukasz Knapik | źródło: Agora

„Gazeta Wyborcza” „8:10” W poniedziałek, 16 grudnia br. swoją premierę miał podcast dziennika „Gazeta Wyborcza” (Agora) pod tytułem „8:10”. Pierwszy odcinek cyklu to rozmowa Bartosza T. Wielińskiego z Donaldem Tuskiem. W kolejnych dziennikarze będą opowiadać m.in. o reportażach publikowanych w magazynach „Duży Format”, „Wysokie Obcasy” i „Ale Historia!”. Nowe odcinki podcastu będą dostępne w serwisie wyborcza.pl i w aplikacji mobilnej „Gazety Wyborczej". Będzie ich można słuchać także na platformie podcastowej Radia Tok FM, na platformie YouTube (Google), a także na platformach streamingowych.

„Gazeta Wyborcza” „8:10”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W poniedziałek, 16 grudnia br. swoją premierę miał podcast „Gazety Wyborczej” pod tytułem „8:10”. Pierwszy odcinek cyklu to rozmowa Bartosza T. Wielińskiego z Donaldem Tuskiem, przewodniczącym European People's Party (EPP, Europejska Partia Ludowa), m.in. o tym, dlaczego nie kandyduje w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. W kolejnych wydaniach, dostępnych m.in. na wyborcza.pl od poniedziałku do piątku od godziny 8.10, dziennikarze „Gazety Wyborczej" i wyborcza.pl będą komentować wydarzenia w kraju i na świecie, polecać wydarzenia kulturalne oraz opowiadać o swoich tekstach. 

- „8:10”, czyli nowy podcast „Gazety Wyborczej” to wyjątkowa okazja, by o wydarzeniach, zjawiskach i ludziach opisywanych na łamach dziennika nie tylko przeczytać, ale i usłyszeć - czytamy w komunikacie. 

W premierowym wydaniu „8:10” Bartosz T. Wieliński, zastępca redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”, rozmawiał z Donaldem Tuskiem o tym, dlaczego były premier nie kandyduje on w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. Donald Tusk mówił o szansach Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, wicemarszałek Sejmu RP z Platformy Obywatelskiej (PO), na zwycięstwo z prezydentem RP Andrzejem Dudą i oburzał się na porównanie Platformy Obywatelskiej z Unią Wolności (UW). Opowiadał też o swoich starciach z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem i kanclerz Niemiec Angelą Merkel. A także o życzliwości, jaką okazywał mu jako imiennikowi prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki Donald Trump.

W kolejnych odcinkach „8:10” dziennikarze „Gazety Wyborczej” będą opowiadać historię na jeden temat - m.in. o reportażach publikowanych w „Dużym Formacie” i „Wysokich Obcasach”, najciekawszych materiałach magazynu „Ale Historia!”, a także o wydarzeniach w Polsce i na świecie.

W gronie prowadzących „8:10” znajdą się: Michał Nogaś, Dorota Wysocka-Schnepf, Bartosz Wieliński, Paulina Reiter, Monika Tutak-Goll, Paulina Szewczyk, Kamila Kalińczak, Natalia Szostak, Maciej Czarnecki, Paweł Hekman, Jarosław Kopeć, Martyna Turska i inni. Wydawczynią podcastu jest Martyna Turska.

Nowe odcinki podcastu będą dostępne od poniedziałku do piątku od godziny 8:10 w serwisie wyborcza.pl i w aplikacji mobilnej „Gazety Wyborczej". Będzie ich można słuchać także na platformie podcastowej Radia Tok FM (więcej tutaj), na platformie YouTube, a także na platformach streamingowych dostępnych w Polsce.

Dostęp do podcastu jest bezpłatny.

„8:10” - premiery od poniedziałku do piątku o godz. 8:10 w serwisie wyborcza.pl.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radiowe propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Rolka kabla Teleste 113 Ultra HD Cu 100m

Bardzo wysokiej jakości biały przewód koncentryczny 75 Ohm Teleste 113...

350 zł Więcej...

Moduł UniCam Prime

Najnowsza wersja uniwersalnego modułu dostępu UniCam Prime - następca Unicam...

499 zł Więcej...

Moduł DeltaCam DUO

Najnowszy uniwersalny moduł dostępu DeltaCAM DUO REV 2.0 Deltacrypt CI ...

539 zł Więcej...
reklama