reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„8:10” - codzienny podcast „Gazety Wyborczej”

dodano: 2019-12-18 04:03
autor: Łukasz Knapik | źródło: Agora

„Gazeta Wyborcza” „8:10” W poniedziałek, 16 grudnia br. swoją premierę miał podcast dziennika „Gazeta Wyborcza” (Agora) pod tytułem „8:10”. Pierwszy odcinek cyklu to rozmowa Bartosza T. Wielińskiego z Donaldem Tuskiem. W kolejnych dziennikarze będą opowiadać m.in. o reportażach publikowanych w magazynach „Duży Format”, „Wysokie Obcasy” i „Ale Historia!”. Nowe odcinki podcastu będą dostępne w serwisie wyborcza.pl i w aplikacji mobilnej „Gazety Wyborczej". Będzie ich można słuchać także na platformie podcastowej Radia Tok FM, na platformie YouTube (Google), a także na platformach streamingowych.

„Gazeta Wyborcza” „8:10”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W poniedziałek, 16 grudnia br. swoją premierę miał podcast „Gazety Wyborczej” pod tytułem „8:10”. Pierwszy odcinek cyklu to rozmowa Bartosza T. Wielińskiego z Donaldem Tuskiem, przewodniczącym European People's Party (EPP, Europejska Partia Ludowa), m.in. o tym, dlaczego nie kandyduje w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. W kolejnych wydaniach, dostępnych m.in. na wyborcza.pl od poniedziałku do piątku od godziny 8.10, dziennikarze „Gazety Wyborczej" i wyborcza.pl będą komentować wydarzenia w kraju i na świecie, polecać wydarzenia kulturalne oraz opowiadać o swoich tekstach. 

- „8:10”, czyli nowy podcast „Gazety Wyborczej” to wyjątkowa okazja, by o wydarzeniach, zjawiskach i ludziach opisywanych na łamach dziennika nie tylko przeczytać, ale i usłyszeć - czytamy w komunikacie. 

W premierowym wydaniu „8:10” Bartosz T. Wieliński, zastępca redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”, rozmawiał z Donaldem Tuskiem o tym, dlaczego były premier nie kandyduje on w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. Donald Tusk mówił o szansach Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, wicemarszałek Sejmu RP z Platformy Obywatelskiej (PO), na zwycięstwo z prezydentem RP Andrzejem Dudą i oburzał się na porównanie Platformy Obywatelskiej z Unią Wolności (UW). Opowiadał też o swoich starciach z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem i kanclerz Niemiec Angelą Merkel. A także o życzliwości, jaką okazywał mu jako imiennikowi prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki Donald Trump.

W kolejnych odcinkach „8:10” dziennikarze „Gazety Wyborczej” będą opowiadać historię na jeden temat - m.in. o reportażach publikowanych w „Dużym Formacie” i „Wysokich Obcasach”, najciekawszych materiałach magazynu „Ale Historia!”, a także o wydarzeniach w Polsce i na świecie.

W gronie prowadzących „8:10” znajdą się: Michał Nogaś, Dorota Wysocka-Schnepf, Bartosz Wieliński, Paulina Reiter, Monika Tutak-Goll, Paulina Szewczyk, Kamila Kalińczak, Natalia Szostak, Maciej Czarnecki, Paweł Hekman, Jarosław Kopeć, Martyna Turska i inni. Wydawczynią podcastu jest Martyna Turska.

Nowe odcinki podcastu będą dostępne od poniedziałku do piątku od godziny 8:10 w serwisie wyborcza.pl i w aplikacji mobilnej „Gazety Wyborczej". Będzie ich można słuchać także na platformie podcastowej Radia Tok FM (więcej tutaj), na platformie YouTube, a także na platformach streamingowych dostępnych w Polsce.

Dostęp do podcastu jest bezpłatny.

„8:10” - premiery od poniedziałku do piątku o godz. 8:10 w serwisie wyborcza.pl.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radiowe propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

829 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 299 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

549 zł Więcej...