reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Radiowa Jedynka z nowym studio 4K

dodano: 2019-12-17 17:54
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Polskie Radio

studio radiowa Jedynka fot. Piotr Piorun/Polskie Radio Słuchacze radiowej Jedynki od kilku miesięcy obserwują szereg zmian technologicznych i koncepcyjnych, wpływających na rozwój stacji. W środę, 18 grudnia Jedynka uruchamia multimedialne studio, dzięki któremu rozmowy polityczne „Sygnałów dnia” otrzymują nową formę. Pierwsza ich część będzie - jak dotychczas - emitowana na antenie Programu 1 oraz w wersji wideo na Twitterze i na stronie internetowej Jedynki. Rozmowa będzie jednak teraz dłuższa, a jej druga cześć pojawi się na żywo, w wersji wideo, w Internecie.

studio radiowa Jedynka fot. Piotr Piorun/Polskie Radio


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
To kolejny etap długofalowego procesu rozwoju oferty programowej radiowej Jedynki, wprowadzany od marca br. przez Agnieszkę Kamińską, dyrektor Programu 1 Polskiego Radia. Radiowa Jedynka korzysta z najnowszych technologii, które pozwalają bezpośrednio przesyłać do Internetu wszystko, co dzieje się w studiu. Zastosowanie nowoczesnych narzędzi we flagowej audycji radiowej Jedynki pozwoli słuchaczom śledzić polityczne rozmowy już nie tylko na antenie, ale również w Internecie za pomocą streamingu wideo na platformach radiowej Jedynki w mediach społecznościowych.
 

To ukłon w stronę słuchaczy, którzy w kontakcie z Programem 1 Polskiego Radia sygnalizowali, że czasem chcieliby usłyszeć więcej na jakiś temat od gości „Sygnałów dnia”. Postanowiliśmy więc kontynuować rozmowy w Internecie, bez zmian w strukturze programu bezpośrednio na antenie

– mówi Agnieszka Kamińska, dyrektor - redaktor naczelna Programu 1 Polskiego Radia.

Chcemy, by słuchacze nie tylko nas słyszeli, ale też widzieli to, co się dzieje w studiu i mogli uczestniczyć „na żywo” w dyskusjach i rozmowach.

Rozmowy prowadzone będą w nowoczesnym, multimedialnym studiu radiowym. Scenografia studia oparta jest o elementy tradycyjnego studia radiowego, do którego wprowadzono między innymi 65-calowe monitory służące do wyświetlania treści związanych z realizowaną audycją. Studio przygotowane jest do realizacji treści multimedialnych z rozdzielczością 4K

– wyjaśnia Sławomir Krzewiński, wicedyrektor Biura Technologii Polskiego Radia.

W marcu br. na antenie radiowej Jedynki zadebiutowały poranne komentarze ekspertów, popołudniowe „Komentarze dnia” publicystów oraz debaty polityczne po godz. 18:00. Codziennie o północy Jedynka gra również pełną wersję hymnu. W czerwcu br. najstarsza radiowa antena zyskała nową oprawę dźwiękową i „jingle” audycji, podkreślające ich rozpoznawalny styl. Nowa oprawa dźwiękowa ruszyła wraz ze startem kultowej audycji „Lato z radiem” w nowej formule.

Każdego ranka słuchacze „Czterech pór roku” witani są przez duety prowadzących: Sławę Bieńczycką, Agnieszkę Kunikowską, Karolinę Rożej, Marzenę Kawę, Romana Czejarka, Daniela Wydrycha, Grzegorza Frątczaka i Piotra Kędziorka.
 
Nowe studio multimedialne radiowej Jedynki, fot. Piotr Piorun/Polskie Radio

Radiowa Jedynka stawia na równoczesny rozwój dźwięku i obrazu, dlatego również studio emisyjne zostało poddane przebudowie w zakresie adaptacji akustycznej i scenografii wizyjnej. Wykorzystanie najnowocześniejszych technologii akustycznych, niezmiennie wysoka jakość dźwięku audycji nadawanych na żywo oraz zupełnie nowa warstwa wizualna i wartość wizyjna prezentowanego obrazu.
 

Studio emisyjne jest sercem każdej stacji radiowej. To stąd mówimy do naszych słuchaczy, przekazujemy najistotniejsze informacje i towarzyszymy im każdego dnia. Wiemy, jak ważny jest odbiór w możliwie najwyższej jakości. W codziennej pracy radiowca liczy się najnowocześniejszy sprzęt i profesjonalne oprogramowanie do emisji, dlatego wspieramy zespół Jedynki najlepszymi rozwiązaniami na rynku

– zapewnia Agnieszka Kamińska.

Rozmowy „Sygnałów dnia” będą kontynuowane poprzez streaming dostępny na stronie radiowej Jedynki i na Twitterze.

Fot. Piotr Piorun/Polskie Radio


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radio


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo - następca najbardziej udanych odbiorników satelitarnych producenta...

329 zł Więcej...

Multiswitch TechniSat CE 9/12 HD

Markowy (niemiecki) multiswitch TechniSat CE 9/12 HD rozdziela sygnał niezależnie...

400 zł Więcej...

Miernik Dreamsky TSC-4K TRIO DVB-S2/T2/C2

Profesjonalny miernik Dreamsky TSC-4K TRIO do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów...

1 990 zł Więcej...
reklama