reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Stopklatka w nowej odsłonie, bez „TV” [wideo]

dodano: 2019-12-19 16:40
autor: Łukasz Knapik | źródło: SPI International B.V.

Stopklatka Kanał filmowo-serialowy Stopklatka zaprezentuje się widzom w nowej odsłonie. Stacja zmienia oprawę audiowizualną i logotyp, a także dotychczasową nazwę, rezygnując z fragmentu „TV” (Stopklatka TV). Oprawa zadebiutuje na antenie w piątek, 20 grudnia br., razem z ramówką Stopklatki na święta Bożego Narodzenia.

Stopklatka


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak informuje nadawca, kompozycja logotypu podkreśla filmowy charakter stacji: poszczególne litery delikatnie na siebie nachodzą, a ich geometryczny kształt buduje wrażenie przestrzeni i trójwymiarowości. Na antenie ten dynamiczny efekt podbija jeszcze gra światłem. W projekcie wykorzystano rodzinę fontu „Favela”, stworzonego przez polskiego artystę Mateusza Machalskiego.

Główne kolory nowej oprawy stacji to odcienie niebieskiego oraz klasyczny granat, który wpisuje się w aktualne trendy - Instytut Pantone wybrał jeden z odcieni granatu kolorem roku 2020. Podstawowe barwy uzupełnione są przez koralową i żółtą. Dżingle i belki występują na antenie w trzech wersjach kolorystycznych, zależnie od pory dnia: żółtej (pasmo poranne), cyjanowej (programy popołudniowe) oraz koralowej (pasmo wieczorne). Zabieg ten ma na celu ułatwienie widzom nawigacji w ramówce oraz nadaje ramy identyfikacyjne poszczególnym pasmom.

Filmowy profil stacji podkreślają również 7-sekundowe animacje, które nawiązują do znanych motywów kinowych połączonych z symbolami polskich miast, takimi jak warszawski Pałac Kultury i Nauki czy katowicki Spodek. Koncepcja ta łączy historię kina z bliskimi polskim widzom kontekstami. W przyszłości stacja planuje rozwijać ten kierunek i zaprosić do współpracy wybitnych polskich animatorów.Nowa identyfikacja audiowizualna Stopklatki została stworzona przez wewnętrzny dział autopromocji (więcej tutaj).
 

- Stopklatka jest jednym z filarów w telewizyjnym portfolio Kino Polska TV S.A. W listopadzie stacja odnotowała 1,06 proc. udziału w oglądalności widowni komercyjnej, czyli więcej o 16,5 proc. niż przed rokiem. Dobre wyniki są efektem przemyślanych inwestycji w tę markę oraz konsekwentnej strategii programowej i marketingowej. Kolejnym krokiem w rozwoju kanału jest wprowadzenie nowej oprawy -mówi Bogusław Kisielewski, prezes Stopklatki S.A. i Kino Polska TV S.A.

- Stopklatka jest przede wszystkim filmowa i to właśnie widzowie doceniają w niej najbardziej - uzupełnia Jowita Buchman, dyrektorka programowa kanału. - Razem z nową oprawą graficzną, zaprezentujemy w święta bogatą ofertę filmową, w której znajdą się takie znakomite tytuły jak „Niekończąca się opowieść”, „Spacer po linie” z nagrodzoną Oscarem Reese Witherspoon i Joaquinem Phoenixem, komedie „American Pie: zjazd absolwentów” i „Nigdy nie jest za późno” z Meryl Streep. A jeszcze przed nowym rokiem, w sobotę 28 grudnia, na naszej antenie zadebiutuje drugi sezon świetnego serialu „Narcos” - dodaje.

Premiera nowej identyfikacji kanału na antenie odbędzie się w piątek, 20 grudnia br. (więcej tutaj)

Kanał rozpoczął nadawanie 15 marca 2014 roku (więcej tutaj).
 
Joaquin Phoenix i Reese Witherspoon w filmie „Spacer po linie”, emitowanym w kanale Stopklatka, foto: Twentieth Century Fox Film Corporation
Joaquin Phoenix i Reese Witherspoon w filmie „Spacer po linie”, emitowanym w kanale Stopklatka, foto: Twentieth Century Fox Film Corporation


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Signal ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

799 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5679) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

25 zł Więcej...