reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Czesi piracą na potęgę

dodano: 2019-12-21 08:34 | aktualizacja: 2019-12-22 16:50
autor: HP | źródło: Mediaguru/Axocom

Czechy Okazuje się, że na święta Bożego Narodzenia nawet jedna trzecia Czechów pobierze piracki film z Internetu. Odsetek widzów telewizji płatnej w tym kraju rośnie od dłuższego czasu, ale w porównaniu z innymi rynkami wzrost ten jest nadal powolny.

Czechy Praga Zizkov DVB-T2


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Prawie jedna trzecia Czechów ogląda filmy lub seriale, które zostały nielegalnie pobrane z sieci. Płatne usługi streamingu, takie jak Netflix lub HBO GO, ogląda tylko 4% osób (słownie: cztery procent!) - tak wynika z danych Axocom.
 

- Dość duża liczba widzów nie jest zadowolona z programu stacji telewizyjnych na Boże Narodzenie i chcą skorzystać z dni wolnych, aby obejrzeć popularne obecnie programy, na które często nie mają czasu. Chcą śledzić i nadążać za swoim otoczeniem. Niestety w wielu przypadkach są piratami. W Czechach nadal istnieje poczucie, że wszystko, co jest swobodnie dostępne w Internecie, jest w porządku i można sobie z tym robić, co się chce. Niestety tak nie jest - powiedziała Erika Łuzsicza, dyrektor Axocom.

Koniec roku to zawsze jeden z najbardziej popularnych okresów roku pod względem oglądania telewizji. Co ciekawe to bajki są wtedy najpopularniejszym programami - z wiadomych powodów. Jednak wraz z rozwojem usług przesyłania strumieniowego potrzeby widzów są mocno ukierunkowane ku najnowszym filmom i serialom. Niektóre z bezpłatnych programów telewizyjnych może oglądać w czasie świąt Bożego Narodzenia aż 94% widzów. Z płatnych treści najbardziej pożądana jest pay-tv. Co najmniej 15% Czechów ogląda jeden z jej kanałów.

Liczba widzów płatnej telewizji w Czechach rośnie już od dawna, ale jednak wolniej w porównaniu z innymi rynkami. Ponadto na tle krajów Europy Wschodniej Republika Czeska nadal ma największy udział w cyfrowej telewizji naziemnej, z której korzysta ponad połowa populacji. Do tego teraz następuje migracja z DVB-T na DVB-T2 i jest wielki boom na tunery DVB-T2 oraz combo.

Źródło: mediaguru.cz 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Adapter DisplayPort (męski) na HDMI (żeński) UGREEN 4K

Adapter (przejściówka) DisplayPort (męski) na HDMI (żeński) UGREEN 4K

49 zł Więcej...

Konwerter Single Fuba DEK 117 LTE

Markowy pojedynczy konwerter Fuba DEK 117 o wsp. szumów 0,1dB...

65 zł Więcej...

Odbiornik GiGaBlue UHD Quad 4K

Odbiornik UHD 4K z HEVC/H.265 z 2x CI+ i 2x...

1 249 zł Więcej...
reklama