reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Białorusini uciekają od płatnej telewizji

dodano: 2019-12-23 11:41 | aktualizacja: 2019-12-23 13:44
autor: RO | źródło: telesputnik.ru

Białoruś Na Białorusi nabiera rozpędu trend rezygnacji z płatnej telewizji jako całości, na korzyść bezpłatnej telewizji i dostępu do Internetu w telewizorze (Smart TV), wynika z corocznych badań przeprowadzonych przez białoruską firmę pomiarową Realnoe Izmerenie.

Białoruś


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Według narodowego komitetu zajmującego się statystykami, Białoruś ma 2,798 mln gospodarstw domowych.
11,75% ogląda tylko pakiet socjalnych kanałów telewizyjnych i nie ma możliwości korzystania z Internetu. Telewizja interaktywna (funkcje pauzowania, przewijania do tyłu, opóźnionego oglądania) działa w 55,86% domów. Telewizję z możliwością oglądania tylko w czasie rzeczywistym posiada 26,93% (będzie to kablowa, naziemna płatna, satelitarna). W rezultacie 41,24% gospodarstw domowych w miastach posiada co najmniej jeden telewizor z dostępem do sieci. 5,36% domów ma przynajmniej jeden TV z telewizją satelitarną.

Autorzy badania zauważają, że tempo wzrostu telewizji naziemnej i kablowej w gospodarstwach domowych, które mają płatną TV z funkcjami interaktywnymi, spadło w porównaniu z rokiem poprzednim.

Wcześniej pisaliśmy o spadającej popularności telewizji na Białorusi. W latach 2017-2018 dla 72% Białorusinów telewizja była głównym źródłem informacji, a w 2010 r. było to 91%.

Źródło: telesputnik.ru 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Multiswitch Triax TMS 5x8P

Markowy (duński) multiswitch Triax TMS 5x8P rozdziela sygnał niezależnie z...

260 zł Więcej...

DJI Osmo Pocket

1 590 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

629 zł Więcej...
reklama