reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Jak zostałem gangsterem...” - film Polsatu w kinach

dodano: 2020-01-02 00:36
autor: Łukasz Knapik | źródło: Agora/satkurier.pl

Agora Next Film Polsat „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” Od piątku, 3 stycznia br. w kinach w całej Polsce widzowie będą mogli oglądać film „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”. Producentem filmu jest Open Mind Production, koproducentami są Next Film, Moderator Inwestycje, Feniks Projekt, Oak Hotels, MBC Trans oraz firmy z grupy Cyfrowy Polsat, takie jak Telewizja Polsat, Cyfrowy Polsat i Polkomtel, a dystrybutorem jest Next Film (Agora). Film powstał na kanwie historii przedstawionej w książce „Jak zostałem gangsterem” wydanej nakładem Wydawnictwa Agora. Kulisy powstawania filmu pokażą kanały Polsat, Super Polsat, Polsat Film i Polsat Play.

Agora Next Film Polsat „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W piątek, 3 stycznia br. na ekranach kin w całej Polsce pojawi się film „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”. Najnowszy obraz w reżyserii Macieja Kawulskiego to, jak mówi Marcin Kowalczyk, odtwórca głównej roli - „ballada gangsterska okraszona sporą ilością humoru”.

Jak czytamy w opisie, „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” to film o przyjaźni i miłości w czasach, w których pozwolenie sobie na emocje może okazać się tragiczne w skutkach. W życiu Bohatera liczą się tylko dwie osoby - najbliższy przyjaciel i ukochana kobieta, a światem jego interesów rządzi przemoc. Akcja filmu zaczyna się w latach 70. ubiegłego wieku - już wtedy młody Bohater wie, że adrenalina smakuje bardziej niż mleko w proszku. Z czasem odkrywa też pragnienie pieniędzy, władzy i bycia ponad prawem. Rozpoczyna się transformacja, a jego gangsterski talent rozkwita. Wspólnie z przyjacielem buduje własną armię. Oparta na faktach historia Bohatera po raz pierwszy pokazuje prawdziwe oblicze polskich mafiosów: zaczynali w kreszowych dresach i stworzyli organizację przestępczą, która przez chwilę panowała nad całym krajem.

Produkcja „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” to drugi film Macieja Kawulskiego, którego debiutancki „Underdog” przyciągnął do kin ponad 900 tys. widzów (dane za Agorą). Główną rolę w filmie „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” gra Marcin Kowalczyk (znany z „Jesteś  Bogiem” i „Hardkor Disco”), a partnerują mu: Tomasz Włosok, Natalia Szroeder, Natalia Siwiec, Józef Pawłowski, Mateusz Nędza, Waldemar Kasta, Piotr Rogucki, Anna Krotoska,Jan Frycz, Janusz Chabior i Adam Woronowicz. Autorem zdjęć do filmu jest Paweł Jaszczuk.

Film powstał na kanwie historii przedstawionej w książce „Jak zostałem gangsterem” wydanej nakładem Wydawnictwa Agora. Jak czytamy w komunikacie, to wywiad Krzysztofa Gurecznego z anonimowym gangsterem, który opowiada o tajnikach swojej „branży” nie szczędząc brutalnych szczegółów. Książka ukazuje zaktualizowany obraz mafijnego światka okraszony anegdotami i niebanalnym poczuciem humoru.
 
Marcin Kowalczyk i Natalia Szroeder na plakacie promującym kinową emisję filmu „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”, foto: Agora
Marcin Kowalczyk i Natalia Szroeder na plakacie promującym kinową emisję filmu „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”, foto: Agora


„Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa - kulisy powstawania filmu” - emisja w kanałach Polsat, Super Polsat, Polsat Film i Polsat Play.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 799 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

199 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

125 zł Więcej...