reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Miesiąc tajemnic” w styczniu w History

dodano: 2020-01-03 19:54
autor: Łukasz Knapik | źródło: A+E Networks

History W styczniu 2020 roku kanał History w cyklu „Miesiąc tajemnic” poleca swoim widzom takie programy jak „Starożytni kosmici” (sezony 11. i 12.), „Nostradamus: Proroctwa na XXI wiek”, „UFO: wojskowe biuro śledcze”, „UFO: łowcy prawdy”, „Legendy Alcatraz”, „Ściśle tajne samoloty wojskowe”, „Tajne bazy Hitlera”, „Złoto generała Yamashity”, „Niewyjaśnione tajemnice świata” i „Klątwa Wyspy Dębów” (sezon 7.).

History Travis Fimmel („Wikingowie”), Rick Harrison („Gwiazdy lombardu”)


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, styczeń br. w kanale History upłynie pod znakiem fascynujących programów dla miłośników poszukiwaczy prawdy i odkrywania tajemnic. Każdego dnia przez cały miesiąc History zabierze swoich widzów o 20:00 lub 21:00 w niezwykłą podróż przez różne epoki historii w premierowych odcinkach najciekawszych serii takich jak „Starożytni kosmici” i „Klątwa Wyspy Dębów” oraz „Niewyjaśnione tajemnice świata” prowadzone przez legendę kina sci-fi Williama Shatnera (więcej tutaj i tutaj).

Styczeń 2020 roku w cyklu „Miesiąc tajemnic”:

„Starożytni kosmici” 11 i 12 („Ancient Aliens” 11 i 12)
emisja: od środy do soboty (od 1 stycznia 2020 roku) o 20:00 (w środy o 21:00)

Twórcy serii „Starożytni kosmici” od lat badają kontrowersyjną teorię, że istoty pozaziemskie od milionów lat odwiedzają Ziemię. Mieli pojawić się u nas już w epoce dinozaurów lub starożytnego Egiptu, lista dowodów zaczyna się od wczesnych rysunków jaskiniowców po współczesne obserwacje latających obiektów w USA. Każdy odcinek tej popularnej serii History zawiera szereg pytań, spekulacji, prowokujących kontrowersji, relacji z pierwszej ręki i dyskusji na temat teorii, jakie narosły wokół tego tematu od przez lata. Czy inteligentne istoty z kosmosu odwiedziły Ziemię tysiące lat temu (więcej tutaj)?

„Złoto generała Yamashity” („Lost Gold of World War II”)
emisja: w soboty (od 4 stycznia 2020 roku) o 21:00

Program „Złoto generała Yamashity” odkrywa jedną z największych tajemnic II wojny światowej. Gdy alianci nadciągali na wschód w 1945 roku, japońskie oddziały dowodzone przez tamtejszego generała - Yamashitę - miały ukryć na Filipinach skarby warte fortuny. Na kosztowności miało składać się złoto, biżuteria i bezcenne artefakty skradzione innym narodom. Teraz grupa amerykańskich poszukiwaczy podąża tropem wskazanym przez świadka, który twierdzi, że widział na własne oczy, jak żołnierze Yamashity ukrywali ogromną liczbę skrzyń. Mieli zakopać skarb w tunelach, a następnie zabezpieczyć wejścia detonując materiały wybuchowe i podkładając bomby - zasadzki. Ekipa musi teraz odszyfrować kod pozostawiony przez sekretne stowarzyszenie, by uniknąć pułapek i odkryć legendarny skarb (więcej tutaj).

„Nostradamus: Proroctwa na XXI wiek” („Nostradamus: 21st Century Prophecies Revealed”)
emisja: w niedzielę, 5 stycznia 2020 roku o 20:00

Jak to możliwe, że prorok żyjący w XVI-wiecznej Francji przepowiedział tyle współczesnych katastrof? Od tragicznych wydarzeń z 11 września 2001 roku, przez niedawne tsunami na Pacyfiku, po zagrożenie epidemią wirusa Ebola w 2014 roku - jak jeden człowiek mógł tak dokładnie przewidzieć przyszłość? To dlatego, że miał pewien sekret - a teraz możemy odkryć, co to było. Jak zapowiada nadawca, ten film dokumentalny przedstawia Nostradamusa w zupełnie nowym świetle. Nowa, innowacyjna analiza daje nam szansę na złamanie jego tajemniczego kodu. Twórcy filmu stawiają tezę, że Nostradamus mógł rzeczywiście posiadać specjalny dar, dzięki któremu jego prognozy były tak dokładne, ale jest to dar, z którego wszyscy możemy skorzystać. Oczywiście pojawia się pytanie: jeśli miał rację co do tak wielu rzeczy, które już się wydarzyły, to co czeka nas przyszłość (więcej tutaj)?

„UFO: wojskowe biuro śledcze” („Unidentified: Inside America's UFO Investigation”)
emisja: w poniedziałki (od 6 stycznia 2020 roku) o 20:00

W grudniu 2017 roku „New York Times” opublikował szokujący artykuł ujawniający tajemniczy program Pentagonu poświęcony UFO (Unidentified Flying Object) - „Program Identyfikacji Zaawansowanych Zagrożeń Lotniczych” („Advanced Aerospace Threat Identification Program”/„AATIP”). W zaprezentowanej rozmowie były pracownik wywiadu wojskowego i agent specjalny, Luis Elizondo, potwierdził istnienie tajnego projektu rządowego. Kontrowersyjny materiał prasowy przykuł uwagę całego świata. „AATIP”, uprzednio prowadzony przez Elizondo, powstał z myślą o badaniu „Niezidentyfikowanych Zjawisk Lotniczych” („Unidentified Aerial Phenomena”/„UAP”), w tym licznych nagrań filmowych dokumentujących te zdarzenia, z których trzy zostały upublicznione w 2017 roku. Elizondo zrezygnował z pełnionej funkcji, po tym jak poinformował rząd, że „UAP” mogą stanowić zagrożenie bezpieczeństwa narodowego, a nie podejmuje się wystarczających kroków, by zapobiec potencjalnemu atakowi. W sześcioodcinkowym serialu History Elizondo po raz pierwszy otwarcie rozmawia na ten temat z Tomem De Longe, współtwórcą i prezesem To The Stars Academy, oraz Chrisem Mellonem, byłym zastępcą sekretarza do spraw obrony i wywiadu Stanów Zjednoczonych Ameryki. Ujawnia istnienie licznych, niezwykłych i prowokujących pytania zdarzeń, a także rozpoczyna fascynujące śledztwo, które zaintryguje szerokie rzesze widzów żądnych nowych informacji i odpowiedzi na nurtujące ich pytania. „UFO: Wojskowe biuro śledcze” ujawni autentyczne dowody i nagrania filmowe, przedstawi też wywiady ze świadkami i byłymi wojskowymi, którzy w tej sprawie nigdy wcześniej nie zabierali głosu. Zaprezentuje też technologie, jakie kryją się za tymi nieznanymi zjawiskami na niebie (więcej tutaj).

„Legendy Alcatraz” („Inside Alcatraz”)
emisja: w poniedziałek, 6 stycznia 2020 roku o 21:00

Ten godzinny program dokumentalny zagłębia się w czeluści więzienia Alcatraz, zwanego także „Skałą”. Twórcy programu szczegółowo opisują jego wpływ na świadomość społeczną Amerykanów dzięki wywiadom z tymi, którzy znają prawdziwą historię Alcatraz. Przebadają mitologię otaczającą ten zakład penitencjarny i zbadają, dlaczego uznano go za więzienie o najwyższym poziomie bezpieczeństwa. Przyjrzą się także bliżej legendarnej ucieczce z 1962 roku, która pozostaje, nawet po 53 latach, jedną z największych nierozwiązanych tajemnic Ameryki.

„Ściśle tajne samoloty wojskowe” („Secrets in the sky: The Untold Story of Skunk Works”)
emisja: we wtorek, 7 stycznia 2020 roku o 20:00

Po raz pierwszy w swojej 75-letniej historii firma Lockheed Martin otwiera drzwi do hangaru i odkrywa tajemnice operacji „Skunk Works”, tajnego programu, który przez lata ukrywany był przed opinią publiczną. Aktor Dennis Quaid opowiada historię jego założycielki i liderki Kelly Johnson, która zgromadziła zespół złożony z innowatorów, autorytetów i osób w amerykańskim rządzie, by zajął się  tworzeniem najbardziej innowacyjnych maszyn we współczesnej historii takich jak U-2, SR -71 Blackbird i pierwszy bombowiec Stealth. Dokument zagłębia się w świat, który wciąż jest spowity tajemnicą - od obiektu testowego Area 51 po najnowszy samolot „szpiegowski”. Jest to świat, w którym wojny wygrywa się nie na polu bitwy, ale przy stole projektowym, tworząc od podstaw nowoczesne cuda techniki.

„Tajne bazy Hitlera” („Secret Nazi Bases”)
emisja: w niedzielę, 12 stycznia 2020 roku o 20:00

Trzecia Rzesza pozostawiła po sobie wiele pamiątek i tajemnic.  Plany rozsianych po całym świecie budowli i konstrukcji są świadectwem niemieckich ambicji wojennych. Niektóre z nich przypominają scenariusze science fiction. Niemcy działali metodycznie i głębsze badania ujawniają ich coraz bardziej mroczne zamiary. Tunele, wieże, stanowiska artyleryjskie, centra komunikacyjne - szkice i plany tych miejsc czekają na ujawnienie prawdy o zamysłach Adolfa Hitlera i jego marzeniach. Wraz z odkrywaniem kolejnych projektów, widz zaczyna się zastanawiać, jak mogły się potoczyć losy II wojny światowej, gdyby doszło do ich realizacji.

„Klątwa Wyspy Dębów” 7 („Curse of Oak Island” 7)
emisja: we wtorki (od 14 stycznia 2020 roku) o 20:00

Jak zapowiada nadawca, najnowszy sezon przebije wszystkie poprzednie - Rick, Marty i ich zespół powracają na Wyspę Dębów z jeszcze większą determinacją, zasobami i nowoczesną technologią. Zdaje się, że nic nie powstrzyma ich przed rozwiązanie tajemnicy wyspy, która pozostaje nieodgadniona od ponad 200 lat. Tym razem bracia pełne wsparcie właściciela ziemi, Toma Nolana, syna zmarłego Freda Nolana, dzięki czemu zyskali niespotykany dostęp do nowych obszarów wyspy. Mają nadzieję, że to przyniesie im odpowiedzi... i skarb (więcej tutaj).

„Niewyjaśnione tajemnice świata” („UnXplained With William Shatner”)
emisja: w niedziele i w poniedziałki (od 19 stycznia 2020 roku) o 20:00 lub 21:00

Pełne grozy lasy. Nawiedzone domy. Góry, z których nikt nie wraca żywy. Czy istnieje coś takiego jak „złe miejsca”? Miejsca, w których co jakiś czas zdarzają się rzeczy złe i - co ważniejsze - niewytłumaczalne? A jeśli tak, to czy możliwe jest, aby te miejsca były nasycone mroczną energią, która jest obecnie poza naszym zrozumieniem? Producenci „Starożytnych kosmitów” i „Klątwy Wyspy Dębów” powracają z kolejnym hitem. Prowadzący William Shatner, legenda kina sci-fi, próbuje poznać prawdę o najdziwniejszych i tajemniczych wydarzeniach opisanych przez świadków. Od rzekomych spotkań UFO po nagłe zniknięcia po opętania - z pomocą najlepszych naukowców na świecie, relacji z pierwszej ręki świadków i dramatycznych rekonstrukcji widzowie zyskują szokujący wgląd w to, co naprawdę się wydarzyło (więcej tutaj).

„UFO: łowcy prawdy” („UFO Conspiracy:Hunt for the Truth”)
emisja: w niedzielę, 26 stycznia 2020 roku 21:00

W ciągu 70 lat od domniemanej katastrofy UFO w Roswell wielokrotnie pojawiały się zarzuty, jakoby władze zatajały informacje o istnieniu kosmitów. W programie specjalnym przyglądamy się najsłynniejszym, jak i mniej znanym, raportom na temat UFO, które podobno zostały celowo ukryte przed opinią publiczną.
 
William Shatner w programie „Niewyjaśnione tajemnice świata”, foto: A+E Networks
William Shatner w programie „Niewyjaśnione tajemnice świata”, foto: A+E Networks


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

459 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

129 zł Więcej...