reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP i Zakopane planują dalszą współpracę

dodano: 2020-01-07 19:04
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP2 TVP 2 Dwójka „Sylwester marzeń z Dwójką” W dniach 2 i 4 stycznia 2020 roku prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski spotkał się w Zakopanem z burmistrzem tego miasta Leszkiem Dorulą. Tematem rozmów było podsumowanie ostatniego koncertu „Sylwester marzeń z Dwójką” (emitowanego w TVP1, TVP2, TVP Polonia, TVP Wilno, TVP HD i TVP Rozrywka), a także plany dalszej współpracy („Wakacyjna trasa Dwójki”, Teatr Telewizji czy koncert pieśni pasyjnych w okresie świąt wielkanocnych).

TVP2 TVP 2 Dwójka „Sylwester marzeń z Dwójką”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Telewizja Polska i Zakopane wspólnie organizują koncert „Sylwester marzeń z Dwójką” od 2016 roku (więcej tutaj). Zarówno TVP jak i miasto pragną pogłębić dotychczasową współpracę („Wakacyjna trasa Dwójki” - więcej tutaj, Teatr Telewizji - więcej tutaj, czy koncert pieśni pasyjnych w okresie świąt wielkanocnych).

- Jesteśmy świadomi sukcesu i korzyści jakie odnoszą zarówno Telewizja Polska jak i Zakopane - ten mariaż odniósł sukces dzięki wizji, odwadze i konsekwencji działania. Potencjał Zakopanego i Telewizji Polskiej jest wszak na tyle duży, że spokojnie możemy myśleć o kolejnych projektach i temu służyły rozmowy. Z burmistrzem Dorulą rozmawialiśmy wstępnie o dwóch możliwych wydarzeniach: koncercie pieśni pasyjnych w okresie świąt wielkanocnych, ewentualnie uwzględnieniu Zakopanego w planach „Wakacyjnej trasy Dwójki”. Liczę, że przynajmniej jedno z tych dwóch wydarzeń uda się wprowadzić do kalendarza TVP już w tym roku. Osobiście bardziej czuję projekt pieśni pasyjnych. Po największej i najradośniejszej imprezie w roku jaką jest „Sylwester marzeń” - idealna byłaby transmisja z tego samego miasta misterium widowiska refleksyjnego i zanurzonego w historii zbawienia. Telewizja publiczna jest wszak i od postu i od karnawału. Nie możemy zapominać też, że Zakopane to perła polskiej kultury - Witkacy, Przerwa-Tetmajer, Kasprowicz, Rafał Malczewski, Zofia Stryjeńska, żeby wymienić tych najbardziej znanych. Marzy mi także się zorganizowanie jednej z premier Teatru Telewizji właśnie w tym miejscu - byłoby to idealne dopięcie klamry naszej misyjnej działalności w jednym miejscu, klejnocie polskich Tatr

powiedział Jacek Kurski.

- Telewizja Polska dostrzegła potencjał Tatr i Zakopanego i miała odwagę by zaryzykować, zerwała ze schematem sylwestrów na rynkach największych polskich miast i wybrała najbardziej magiczne miejsce! Opłaciło się to zarówno telewizji jak i nam, mieszkańcom Zakopanego. Organizacyjnie jest to jedna z najlepszych imprez w roku, a do tego, nie ukrywajmy tego jest bodźcem ekonomicznym, dla lokalnych przedsiębiorców. Cieszę się, że nie udało się storpedować wydarzenia, które staje się jednym z symboli naszego miasta. Nie ukrywam też, że liczę, że TVP pojawi się z kolejnymi projektami, które także na stałe wpiszą się w kulturalny kalendarz Zakopanego

- podsumował Leszek Dorula.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Monoblock Twin 6° Opticum LMTP-04H

Tania wersja konwertera Universal Monoblock Twin marki Opticum (6 stopni...

79 zł Więcej...

DJI Mavic Mini

Mavic Mini waży zaledwie 249 gramów. właśnie jego niska waga...

1 799 zł Więcej...

Multiswitch Opticum OMS 5/8

Multiswitch Opticum 5/8 rozdziela sygnał z jednego satelity i naziemnej...

170 zł Więcej...
reklama