reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Lenovo: Pierwszy na świecie komputer 5G

dodano: 2020-01-07 17:23 | aktualizacja: 2020-01-08 12:43
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Lenovo

Lenovo Yoga 5G Na targach CES 2020 Lenovo prezentuje najnowsze innowacje, które mogą zmieniać życie użytkowników, rozwijać branże i odkrywać nowe możliwości w erze szybkiej łączności. Zgodnie z wizją firmy, która chce tworzyć inteligentniejsze technologie dla wszystkich, zaprezentowane urządzenia nie tylko są bardziej zaawansowane, lecz także działają szybciej, a niektóre z nich dodatkowo posiadają najnowszej technologii składany ekran i umożliwiają wszystkim użytkownikom pracę oraz rozrywkę niezależnie od miejsca.

Lenovo Yoga 5G


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Epoka szybkiej łączności 5G
Łączność 5G będzie rewolucjonizować branżę technologiczną, umożliwiając powstawanie takich rozwiązań, jak inteligentne miasta, inteligentna infrastruktura i inteligentne urządzenia IoT. W związku z tym Lenovo wprowadza do swojej oferty pierwszy laptop z łącznością 5G, łącząc najwyższej klasy funkcje komputerowe z technologią spotykaną w smartfonach.

Yoga 5G to ultramobilny laptop „2 w 1” oraz pierwszy na świecie komputer PC działający na platformie Qualcomm® Snapdragon® 8cx 5G Compute Platform. Oferuje on użytkownikom spędzającym wiele czasu w podróży błyskawiczną łączność 5G, która jest nawet 10 razy szybsza niż 4G w sieci operatora 5G, a w domu - niezawodny dostęp do sieci Wi-Fi.

Model Yoga 5G będzie dostępny od wiosny 2020 w cenie od 1499 dol.
Cena i dostępność mogą się różnić w zależności od regionu.


Formaty składane
Firma Lenovo jest liderem pod względem nowych formatów wprowadzanych na rynek i po raz kolejny zmodyfikowała laptop, rozszerzając ofertę o pierwszy na świecie składany komputer — ThinkPad X1 Fold. Dzięki inżynieryjnej doskonałości oraz znajomości potrzeb klientów przełomowy ThinkPad reprezentuje nowe podejście do formatu urządzenia przenośnego. Model ten został zbudowany z połączenia lekkich stopów oraz włókna węglowego, a pokrywa go skórzane etui.
 
Lenovo ThinkPad X1 Fold

X1 Fold jest wytrzymały i niezawodny, jak przystało na markę ThinkPad. Jest w pełni funkcjonalnym laptopem z wyświetlaczem OLED o przekątnej 13,3 cala, a waży mniej niż 1 kg. Płynnie zmienia kształt, umożliwiając pracę w różnych układach odpowiednio do potrzeb użytkownika: od kompaktowego urządzenia po całkowicie płaski ekran. X1 Fold to kolejny po zapowiedzianym niedawno smartfonie motorola razr przykład sygnalizujący zaangażowanie Lenovo w produkcję urządzeń ze składanym ekranem.

X1 Fold będzie dostępny w Polsce od października 2020 w cenie od 2499 dol.


Nowe podejście do efektywnej pracy
Różnice między korzystaniem z laptopów i smartfonów zaczynają się zmniejszać, a nowe pokolenie pracowników często używa różnych urządzeń do pracy wielozadaniowej. W związku z tym firma Lenovo zaprezentowała ThinkBook Plus - laptop z innowacyjnym wyświetlaczem e-ink na obudowie, który sprzyja koncentracji i efektywnej pracy. Na tym ekranie można rysować ilustracje i robić notatki piórem Precision Pen, a jednocześnie odbierać najważniejsze powiadomienia bez otwierania pokrywy. Ten nowy rodzaj laptopa oferuje innowacyjne funkcje, które przyczyniają się do maksymalizacji efektywności pracy wielozadaniowej.
 
Lenovo ThinkBook Plus

ThinkBook Plus będzie dostępny w Polsce od kwietnia 2020 r. w cenie od 1199 dol.
Cena i dostępność mogą się różnić w zależności od regionu.

Mobilność i prostota
Nowy Lenovo IdeaPad Duet Chromebook przeznaczony dla miłośników najnowszych aplikacji i rozrywki oraz osób pracujących w drodze to jeden z najlżejszych i najsmuklejszych Chromebooków na świecie wyposażony w baterię o długiej żywotności - do 10 godzin. Ma minimalistyczny design i opcjonalny rysik USI5 do intuicyjnego pisania ręcznego, robienia notatek oraz rysowania z niskim poziomem opóźnień. Ten w pełni funkcjonalny komputer „2 w 1” z odłączanym ekranem doskonale łączy w sobie przenośność z prostotą.

IdeaPad Duet Chromebook będzie dostępny od maja 2020 r. w cenie od 279,99 dol.
 
Lenovo IdeaPad Duet Chromebook

Modernizacja cyfrowego domu
W związku z popularnością urządzeń Lenovo Smart Clock i Lenovo Smart Display, Lenovo wprowadza do oferty urządzenie z nowej kategorii produktów do cyfrowego domu - Lenovo Smart Frame. Na ekranie Smart Frame z matowym wykończeniem i warstwą antyodblaskową można podziwiać zdjęcia z dowolnym ustawieniem jasności i o każdej porze dnia. Czujnik odcieni reguluje jasność obrazu odpowiednio do oświetlenia w pomieszczeniu, aby zwiększyć naturalność i estetykę zdjęcia, dlatego urządzenie sprawdza się idealnie w każdym pomieszczeniu w domu, w którym można przeżywać ponownie wspomnienia z podróży i prezentować je innym. Pokaz slajdów albo wideo można odtwarzać, wstrzymywać lub kontynuować różnymi gestami dłoni.

Urządzenie Lenovo Smart Frame będzie dostępne od sierpnia 2020 roku w cenie od 399 dol.
 
Lenovo Smart Frame


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Komputery


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...

Książka - Anteny Satelitarne

Książka ANTENY SATELITARNE pod redakcją Janusza Sulisza - redaktora naczelnego...

35 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2021 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2021 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...