reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Emitel dostarczył czujniki IoT dla Piaseczna

dodano: 2020-01-08 15:41
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Emitel

czujniki Piaseczno Emitel Emitel we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Piaseczno zaprojektował i zbudował sieć oraz skonfigurował i dostarczył czujniki na potrzeby rozwiązań inteligentnego miasta. Jest to kolejny projekt w portfolio Emitel zbudowany w oparciu o technologię LORaWAN.

czujniki Piaseczno Emitel


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zakres prac zrealizowanych przez Emitel obejmował dostawę i uruchomienie:
  • 130 czujników na potrzeby zdalnego pomiaru zajętości miejsc parkingowych w wyznaczonych miejscach,
  • 10 ultradźwiękowych czujników do pomiaru poziomu wypełnienia koszy,
  • 6 alarmowych czujników zalewowych do monitorowania poziomu wody w rzekach i głównych rowach melioracyjnych,
  • zestawu czujników badających środowisko naturalne (pomiar temperatury, poziom hałasu i wilgotność powietrza).
 

- Dzięki współpracy z Emitel Gmina Piaseczno stała się kolejnym na mapie Polski miejscem, które sięgnęło po miano Inteligentnego miasta wykorzystując technologie informacyjno- komunikacyjne w celu zwiększenia interaktywności i wydajności infrastruktury miejskiej - powiedział Daniel Putkiewicz, Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno. - Dzięki nowym technologiom, internecie rzeczy, nasza gmina ma możliwość stać się bardziej przyjazna mieszkańcom, lepiej zorganizowana i efektywniej wykorzystująca dostępne zasoby.

Emitel ma duże doświadczenie w zakresie rozwoju rozwiązań Inteligentnych miast. Jako jedna z pierwszych firm rozpoczął realizację nowatorskich projektów we współpracy z samorządami.

W ramach udostępnionej przez spółkę sieci samorządy mogą wdrażać rozwiązania, które poprawiają standard życia mieszkańców, pomagają w walce z problemem zanieczyszczenia środowiska, czy znalezieniem wolnego miejsca parkingowego w mieście. Takie rozwiązanie zostało wdrożone między innymi we Wrocławiu i przyniosło wiele korzyści dla mieszkańców, m.in. ograniczając ruch autobusów turystycznych a w konsekwencji emisję spalin.
 

- Jak wynika z raportu grupy roboczej do spraw internetu rzeczy przy Ministerstwie Cyfryzacji w długim horyzoncie czasowym, realizacja koncepcji Inteligentnych miast może stanowić istotną siłę napędową polskiej gospodarki, przynosząc wymierne korzyści dla mieszkańców, jednostek administracji publicznej oraz przedsiębiorstw prywatnych – powiedział Maciej Staszak, wiceprezes zarządu Emitel S.A. - Niezwykle mnie cieszy, że Emitel dysponuje rozwiązaniami, które w znaczący sposób przyczyniają się do rozwoju miast w Polsce przez stosowanie nowych technologii i rosnącego zaufania do internetu rzeczy.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Internet rzeczy - IoT


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X + 1TB HDD

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X UHD 4K z wbudowanym...

829 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Moduł UniCam Prime

Najnowsza wersja uniwersalnego modułu dostępu UniCam Prime - następca Unicam...

499 zł Więcej...
reklama