reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

CDA przejmuje „Kapitana Bombę”

dodano: 2020-01-08 21:03
autor: Anita Kaźmierska | źródło: CDA

Kapitan Bomba Spółki CDA i 4Fun Media zawarły umowę, na mocy której CDA przejęła autorskie prawa majątkowe do wszystkich wyprodukowanych do tej pory animowanych filmów „Kapitan Bomba”, „Laserowy gniew dzidy” oraz „Kaliber 200 Volt”. Strony nie ujawniają wysokości transakcji.

Kapitan Bomba


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Umowa między firmami zakłada pełne przejęcie przez CDA S.A. wszystkich dotychczas wyprodukowanych dla 4Fun Media S.A. odcinków „Kapitana Bomby” (sezony od 1 do 9, łącznie 164 epizody), „Laserowego gniewu dzidy” (10 epizodów), dwóch pełnometrażowych produkcji „Kutapokalipsa” i „Zemsta Faraona”, a także 18 epizodów serialu „Kaliber 200 Volt”. Firmy porozumiały się też co do przejęcia przez CDA sklepu z gadżetami związanymi z Kapitanem Bombą oraz liczącego blisko 190 tys. osób profilu Kapitana Bomby na Facebooku.

Wszystkie przejęte przez CDA S.A. produkcje będą nadal ogólnodostępne na CDA.pl oraz w serwisie YouTube. Natomiast tylko dla subskrybentów płatnego kanału CDA Premium dostępne będą wersje bez cenzury oraz w lepszej jakości.
 

Kapitan Bomba ma wielu oddanych fanów, to niemal klasyka w dorobku Bartka Walaszka. Społeczność skupiona wokół tych produkcji jest bardzo silna i liczna, a my chcemy ją jeszcze rozwijać. Chcemy w projekt tchnąć nowe życie i przejęcie praw od 4Fun Media to pierwszy krok w tym kierunku

- komentuje Wolfgang Laskowski, rzecznik prasowy CDA i pełnomocnik zarządu ds. rozwoju usług.

„Kapitan Bomba” to polski animowany serial komediowy będący parodią filmów science fiction, którego twórcą jest Bartosz Walaszek. Pierwsze odcinki pojawiły się w stacji 4fun.tv w 2007 roku. Absurdalny humor i mnóstwo wulgaryzmów stały się znakiem charakterystycznym produkcji, która w bardzo krótkim czasie zyskała olbrzymią rzeszę fanów.

Spółka CDA S.A. nawiązała w 2019 roku współpracę ze studiem filmowym SPInka oraz Bartoszem Walaszkiem. Efektem tej współpracy był składający się z ośmiu odcinków serial animowany „Porucznik Kabura”, dostępny tylko dla widzów CDA Premium. Premiera drugiego sezonu przygód Kabury przewidziana jest na ostatni dzień stycznia 2020, również w CDA Premium.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 159 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

189 zł Więcej...

Moduł DeltaCam DUO

Najnowszy uniwersalny moduł dostępu DeltaCAM DUO REV 2.0 Deltacrypt CI ...

539 zł Więcej...
reklama