reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Dzielenie się hasłami popularne wśród 13-24-latków

dodano: 2020-01-09 10:56
autor: Janusz Sulisz | źródło: digitaltveurope

hasło logowanie login password Udostępnianie haseł stanowi poważne wyzwanie dla dostawców usług streamingowych. Według danych Hub Entertainment Research, 31 proc. konsumentów twierdzi, iż podało hasło do usługi telewizji internetowej osobie, która z nimi nie mieszka. Wynik ten wzrasta do ponad 80 proc. w przypadku osób w wieku 13-24 lat.

hasło logowanie login password


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Najczęściej udostępniane wśród młodych ludzi są hasła do Netflixa. Ponad połowa (56 proc.) respondentów twierdzi, że ​​udostępniło swoje dane logowania do serwisu Netflix osobie, która z nimi nie mieszka. Jeszcze wyższy odsetek (69 proc.) młodych ludzi choć raz użyło nieswojego hasła Netflix.

Usługi Disneya Disney+ i Hulu również zajmują wysokie miejsce w zakresie udostępniania haseł wśród osób w wieku 13-24 lat - odpowiednio 31 proc. i 30 proc. W przypadku korzystania z nieswojego hasła jest to 59 proc. dla Hulu i 53 proc. dla Disney+.

Amazon zajmuje znacznie niższą pozycję - tylko 14 proc. respondentów udostępniło swoje hasło, choć wynika ten wzrasta do 53 proc. w przypadku osób, które skorzystały z hasła innej osoby. Możliwe, że ludzie są mniej skłonni do dzielenia się swoim hasłem Amazon, ponieważ służy ono również do dostępu do strony internetowej firmy.

Autorzy badania podkreślają również, że chociaż jest to częste zjawisko wśród młodych ludzi, to występuje także w starszych pokoleniach. Spośród osób w wieku 35-74 lat do dzielenia haseł przyznało się prawie jedna trzecia respondentów (29 proc.).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

125 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

189 zł Więcej...

'SAT Kurier' - 3-4/2020 wersja limitowana

Limitowana edycja SAT Kuriera 3-4/2020 - 1 egz., który otrzymają...

25 zł Więcej...
reklama