reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Igraszki z diabłem” w Teatrze Telewizji w TVP1

dodano: 2020-01-13 03:57
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP1 TVP 1 Jedynka TVP2 TVP 2 Dwójka TVP Polonia TVP Kultura Teatr Telewizji W poniedziałek, 13 stycznia br. o godz. 21:00 w TVP1 Teatr Telewizji zaprasza na premierowy spektakl „Igraszki z diabłem” - nową wersję sztuki czeskiego pisarza Jana Drdy. Spektakl wyreżyserował Artur Więcek „Baron”.

TVP1 TVP 1 Jedynka TVP2 TVP 2 Dwójka TVP Polonia TVP Kultura Teatr Telewizji


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak czytamy w opisie, spektakl jest pełną humoru i ironii przypowieścią o walce dobra ze złem, opartą na ludowych, dobrze znanych schematach. Głównym bohaterem jest dobroduszny, powracający z wojny dragon - Marcin Kabat, który nieoczekiwanie zostaje wplątany w walkę o zbawienie dusz dwóch młodych, naiwnych kobiet. To one własną krwią podpisały diabelski cyrograf gwarantujący im pojawienie się wymarzonego kandydata na męża. W ten oto sposób w ziemskie relacje Marcina, Pustelnika, służącej Katarzyny i królewny Disperandy wkraczają anioły i diabły, a nawet sam książę ciemności - Belzebub (więcej tutaj)

Rzeczywistość sceniczna poszerzona jest o wymiar bajkowy i zawiera elementy humorystyczne. Na scenie powstanie świat umowny, operujący skrótem, cudzysłowem i teatralnym niedopowiedzeniem. Jednym z głównych walorów sztuki Jana Drdy jest wspaniały język literacki. Daje on możliwość zbudowania oryginalnych postaci i ról aktorskich, które w niniejszej realizacji zostały powierzone najwybitniejszym współczesnym aktorom krakowskim.

„Igraszki z diabłem” - o spektaklu - autor: Jan Drda, scenariusz telewizyjny i reżyseria: Artur Więcek „Baron”, przekład: Jan Stachowski, zdjęcia: Adam Sikora, scenografia i kostiumy: Justyna Łagowska, obsada: Jerzy Trela (jako Ojciec Scholastyk), Michał Majnicz (Marcin Kabat), Dariusz Gnatowski (Sarka-Farka), Anna Dymna (Teofil), Maciej Musiał (Lucjusz), Monika Frajczyk (Disperanda), Paulina Kondrak (Katarzyna), Radosław Krzyżowski (Solfernus), Krzysztof Zawadzki (Belial), Marian Dziędziel (Belzebub), Roman Gancarczyk (Karborund), Grzegorz Mielczarek (Omnimor), Tomasz Schimscheiner (Hubert) i inni (więcej tutaj).

Mecenasem projektu Teatr Telewizji jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG).
 
Monika Frajczyk, Dariusz Gnatowski, Anna Dymna, Paulina Kondrak i Jerzy Trela w spektaklu „Igraszki z diabłem”, foto: TVP
Monika Frajczyk, Dariusz Gnatowski, Anna Dymna, Paulina Kondrak i Jerzy Trela w spektaklu „Igraszki z diabłem”, foto: TVP


„Igraszki z diabłem” - emisja w poniedziałek, 13 stycznia 2020 roku o godz. 21:00 w TVP1.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak alu ścienny AS Sat 25cm

Aluminiowy stojak ścienny 25cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

55 zł Więcej...

'SAT Kurier' - 3-4/2020 wersja limitowana

Limitowana edycja SAT Kuriera 3-4/2020 - 1 egz., który otrzymają...

25 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...
reklama