reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP: koncert z okazji 40-lecia NSZZ „Solidarność"

dodano: 2020-01-14 11:29
autor: Jerzy Kruczek | źródło: TVP

NSZZ Solidarność 40 lat 40-lecie Prezes Zarządu TVP Jacek Kurski, Przewodniczący NSZZ „Solidarność" Piotr Duda, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Jarosław Sellin oraz Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Aktywów Państwowych Jacek Sasin podpisali list intencyjny ws. organizacji koncertu z okazji 40-lecia powstania NSZZ „Solidarność".

TVP list intencyjny koncert z okazji 40-lecia NSZZ Solidarność


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Do podpisania listu doszło na PGE Narodowym w Warszawie, gdzie na 29 sierpnia 2020 roku zaplanowano jubileuszowy koncert, który wyprodukuje Telewizja Polska. W wydarzeniu uczestniczyli także m.in. prezes Grupy Kapitałowej PGE Henryk Baranowski oraz prezes PGE Narodowego Włodzimierz Dola.
 

- Nie było w 1000-letniej historii Polski tak pięknego ruchu, który obejmowałby wszystkie warstwy społeczne i który by postawił w centrum swoich zadań odzyskanie niepodległości - mówił prezes zarządu TVP Jacek Kurski. - Naszą rolą jest, aby tę pamięć organizować, instytucjonalizować, i pokazywać dobro, jako rzecz piękną. I tak TVP swoją misję i posługę w tej mierze postrzega. Dziedzictwo, które pozostawiła nam Solidarność, jest naszym moralnym i obywatelskim obowiązkiem. Musimy o nim pamiętać, pielęgnować je i przypominać o nim kolejnym pokoleniom. Dziś nie tylko jako świadek i uczestnik tamtych wydarzeń, ale także jako prezes TVP jestem dumny z tego, że mogę zaangażować się w ten tożsamościowy projekt i dzięki temu spełnić powinność wynikająca z moich osobistych przekonań, ale także z misji, która jest fundamentem i podstawową racją bytu Telewizji Polskiej.

- Już dziś chciałbym zaprosić wszystkich Państwa na ten wspaniały jubileuszowy koncert, który odbędzie się 29 sierpnia, w 40. rocznicę powstania „Solidarności”, tutaj na Stadionie PGE Narodowym. To będzie niezapomniane wydarzenie i już się nie mogę doczekać, jak zaczniemy przygotowania twórcze do tego wielkiego dzieła - dodał prezes zarządu TVP.

Jak informuje TVP, w wydarzeniu muzycznym udział wziąć mają krajowe i światowe gwiazdy, a sam koncert w sposób nowoczesny opowie Polakom o dziedzictwie i idei Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

189 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

49 zł Więcej...

'SAT Kurier' - 3-4/2020 wersja limitowana

Limitowana edycja SAT Kuriera 3-4/2020 - 1 egz., który otrzymają...

25 zł Więcej...
reklama