ZDF pokaże pierwszy mecz wiosennej rundy Bundesligi

dodano: 2020-01-15 14:13 | aktualizacja: 2020-01-15 16:19
autor: Janusz Sulisz | źródło: ZDF Sport

ZDF Stacja publicznej telewizji niemieckiej ZDF pokaże na żywo transmisję jednego z najważniejszych meczów wiosennej rundy niemieckiej Bundesligi  w bezpłatnej telewizji (FTA) z satelity Astra. Wybrano mecz między FC Schalke 04 a Borussią Mönchengladbach na żywo z Gelsenkirchen. Ten mecz w polskiej telewizji płatnej pokaże CANAL+ Sport.

Niemiecka Bundesliga rozpocznie drugą połowę sezonu 2019/2020 w piątek 17 stycznia 2020 r.
ZDF ma transmitować mecz otwarcia 18. kolejki Bundesligi między FC Schalke 04 a Borussią Mönchengladbach na żywo ze stadionu w Gelsenkirchen. Piąta drużna tabeli Bundesligi (30 punktów) zagra z wiceliderem (35 punktów). Ewentualna przegrana Borussi M. może dać szansę trzeciej drużynie, czyli Bayernowi Monachium na dogonienie wicelidera, pod warunkiem, że ten wygra w Berlinie z Herthą.

Moderator Jochen Breyer i ekspert Oliver Kahn powitają widzów ZDF z Veltins Arena o godz. 20:15. Mecz skomentuje Oliver Schmidt od godz. 20:30.

Obie drużyny zakończyły pierwszą połowę sezonu w 17. kolejce meczem na remis: Schalke musiał zadowolić się wynikiem 2: 2 przeciwko Freiburgowi na swoim stadionie. Gladbach bezbramkowo zremisował z Herthą BSC Berlin.