reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Londyn i muzea w lutym w Polsat Viasat History

dodano: 2020-01-15 22:16 | aktualizacja: 2020-01-16 11:26
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat History HD W lutym br. kanał Polsat Viasat History poleca swoim widzom takie programy jak „Muzeum pełne tajemnic” (sezon 10.), „Chrześcijaństwo i konflikty”, „Londyn: 2000 lat historii”, „Na polu bitwy” (sezon 2.) i „Zaginione królestwa Ameryki Środkowej”.

Polsat Viasat History


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Luty 2020 roku w ofercie kanału Polsat Viasat History:

„Muzeum pełne tajemnic” 10 („Mysteries at the Museum” 10)
emisja: od poniedziałku, 3 lutego br. o 20:00

Muzea to miejsca, w których poszczególne kraje eksponują skarby swojej przeszłości - często dziwne i niezwykłe pozostałości z czasów, które ukształtowały ich historię. Każdy artefakt zawiera w sobie niesamowite tajemnice - często kryjące skandale, intrygi, a nawet morderstwa. Poszczególne odcinki prezentowanej serii odsłaniają tajemnice przeszłości Ameryki, ożywiając jedne z najbardziej istotnych wydarzeń z jej historii. Widzowie poznają historie niewyjaśnionych dotąd tajemnic - tak powszechnie znanych, jak i tych nieznanych zupełnie i nigdy nie poruszanych w telewizji, aż do tej pory (więcej tutaj).

„Chrześcijaństwo i konflikty”
emisja: od poniedziałku do piątku (od 3 lutego br.) o 22:00

Polsat Viasat History przedstawia historię dwóch tysięcy lat konfliktów. Jak doszło do tego, że miliony ludzi sięgnęły po broń w imię religii, której głównymi motywami były miłość i pokój? Widzowie poznają początki chrześcijaństwa, jego program, dowiedzą się więcej o bitwach, zdradach, królach, królowych i generałach, których działania ukształtowały współczesny świat.

„Londyn: 2000 lat historii” („London: 2000 Years of History”)
emisja: od niedzieli, 9 lutego br. o 21:00

Londyn to jedno z największych i najbardziej dynamicznych miast na świecie - a przecież 2 tysiące lat temu były tu tylko niezamieszkałe mokradła. Prezenterzy Dan Jones, Suzannah Lipscomb i Rob Bello opowiedzą nam o drodze, jaką przeszedł Londyn od czasów starożytnych do dziś. Najazdy i inwazje, katastrofalne pożary, szalejące epidemie - mimo tych wszystkich dramatów Londyn przez wieki przeobraził się z małej, rzymskiej faktorii handlowej w stolicę brytyjskiego imperium. Jak czytamy w opisie, dzięki najnowszym badaniom i dostępowi do źródeł i archiwów ten program pozwoli nam spojrzeć na niezwykłe miasto z zupełnie nowej perspektywy.

„Na polu bitwy” 2 („Battlefields” 2)
emisja: od poniedziałku, 17 lutego br. o 21:00

W czasie ważnej bitwy losy całego narodu mogą zostać przypieczętowane w ciągu kilku minut - ale przyczyny zwycięstwa lub porażki bywają enigmatyczne i kontrowersyjne. Autorzy tego programu wyjaśniają tajemnice przebiegu największych bitew XX wieku, weryfikując mity, legendy i polityczne zabiegi wokół historii. Jak zapowiada nadawca, dzięki pomocy historyków, archeologów i instruktorów wojskowych widzowie poznają prawdziwy przebieg wielkich konfrontacji, które zadecydowały o losach świata.

„Zaginione królestwa Ameryki Środkowej” („Lost Kingdoms of Central America”)
emisja: od poniedziałku do piątku (od 24 lutego br.) o 22:20

Doktor Jago Cooper bada dzieje wspaniałych, choć mało znanych cywilizacji Ameryki Środkowej: meksykańskich Olmeków (lata 1200 - 400 p.n.e.), ludu Taino z Wielkich Antyli (200 p.n.e. - 700), kultury Teotihuacán z terenów Meksyku (1000 p.n.e. - 1400) i ludu Chiriquí żyjącego na terenie dzisiejszej Kostaryki. Te dynamiczne cywilizacje wywarły duży wpływ na czasy, w których funkcjonowały, tworząc ciekawe kultury, które nie tylko poprzedzały dokonania swoich słynniejszych sąsiadów - Majów czy Azteków - ale były dla nich inspiracją. Doktor Cooper zaprezentuje widzom ich największe osiągnięcia i opowie, dlaczego każda z tych cywilizacji ostatecznie zniknęła.
 
Suzannah Lipscomb w programie „Londyn: 2000 lat historii”, foto: Viasat World
Suzannah Lipscomb w programie „Londyn: 2000 lat historii”, foto: Viasat World


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

'SAT Kurier' - 9-10/2020 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2020

10 zł Więcej...

Moduł DeltaCam DUO

Najnowszy uniwersalny moduł dostępu DeltaCAM DUO REV 2.0 Deltacrypt CI ...

539 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

125 zł Więcej...
reklama