reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP i Opole z porozumieniem na organizację 57. KFPP

dodano: 2020-01-16 17:14
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP1 TVP 1 Jedynka Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu Opole Prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski i prezydent miasta Opola Arkadiusz Wiśniewski podpisali porozumienie roczne dotyczące szczegółów organizacji 57. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej (KFPP). Tegoroczny festiwal potrwa od 5 do 8 czerwca i będzie transmitowany w TVP1, TVP Polonia i TVP Kultura.

TVP1 TVP 1 Jedynka Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu Opole


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Na festiwal w Opolu należy patrzeć w perspektywie szerokiej oferty programowej Telewizji Polskiej. W ciągu ostatnich 4 lat pracy zarządu TVP udało się stworzyć kilka formatów, które na stałe wpisały się już w kalendarz polskiej muzyki rozrywkowej. Festiwal w Opolu dopełnia ten różnorodny repertuar i stanowi perłę w koronie bogatej oferty Telewizji Polskiej

- powiedział Jacek Kurski.


Dodał, że udało się zbudować formułę festiwalu otwartego, przekraczającego gatunki muzyczne i balansującego pomiędzy rodzajami muzyki o zróżnicowanej estetyce tak, by było to wydarzenie, które przyciąga widzów o różnej wrażliwości i potrzebach.

Prezydent Miasta Opole Arkadiusz Wiśniewski podkreślił, że festiwal, organizowany wspólnie z Telewizją Polską, jest najważniejszym wydarzeniem kulturalnym i muzycznym roku.

- To jest misja, którą pełni zarówno TVP, jak i miasto Opole. To także najpiękniejsze chwile dla polskiej kultury. Zapraszam do udziału w bogatej ofercie i atrakcjach, jakie miasto przygotowuje w tym czasie dla gości i publiczności festiwalu

- dodał Arkadiusz Wiśniewski.


Tegoroczna edycja festiwalu rozpocznie się w piątek, 5 czerwca koncertem „Wielka gala - Od Opola do Opola”. Podczas gali uhonorowani będą „najciekawsi artyści minionego roku”, a także ci, którzy w 2020 obchodzą jubileusz pracy scenicznej. Pierwszy dzień zakończy koncert „Debiuty”. Drugiego dnia „Premiery” i piosenka literacka „A po nocy przychodzi dzień... czyli nadzieje poetów”. W niedzielę, 7 czerwca w trzygodzinną podróż do przeszłości zabierze widzów koncert „Hulali w Opolu”. Publiczności zostaną przypominane utwory, które powstały specjalnie na festiwal lub były wykonane na deskach Amfiteatru tylko raz, a mimo to przeszły do historii polskiej piosenki. 57. KFPP zakończy „Scena alternatywna”, organizowana w poniedziałek, 8 czerwca br. przez TVP Kultura (więcej tutaj).

W najbliższym czasie Telewizja Polska rozpocznie nabór do koncertów: „Debiuty” i „Premiery”. Wyboru dokona Rada Artystyczna Festiwalu, czyli przedstawiciele TVP, Opola, dziennikarze muzyczni i artyści. Szczegółowe informacje dotyczące naboru dostępne będą w regulaminach zamieszczonych na stronie internetowej festiwalu (przejdź na stronę).

Dyrektorem artystycznym 57. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej jest Remigiusz Trawiński.
 
Jacek Kurski i Arkadiusz Wiśniewski z porozumieniem dotyczącym organizacji 57. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, foto: Jan Polak/TVP
Jacek Kurski i Arkadiusz Wiśniewski z porozumieniem dotyczącym organizacji 57. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, foto: Jan Polak/TVP


57. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu - transmisje od piątku, 5 czerwca 2020 roku w TVP1, TVP Polonia i TVP Kultura.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Linbox WS-6944 PRO dla DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

489 zł Więcej...

Osłona LNB Umbrella Light Duty BOX

Plastikowa osłona LNB Umbrella chroni konwertery na antenie przed niekorzystnymi...

39 zł Więcej...

'SAT Kurier' - 3-4/2020 wersja limitowana

Limitowana edycja SAT Kuriera 3-4/2020 - 1 egz., który otrzymają...

25 zł Więcej...
reklama