reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Do 2023 r. wartość pirackich usług TV przekroczy 67 mld dol.

dodano: 2020-01-16 20:46 | aktualizacja: 2020-01-19 19:27
autor: HP | źródło: Parks Associates

Piracy-tv-pay-tv-360px-piractwo.jpg Przewiduje się, że do 2023 r. wartość pirackich usług wideo dostępnych dla klientów telewizji płatnej, która nie została zapłacona operatorom pay-tv przekroczy 67 mld dol. - nawet w skali światowej to ogromna kwota i straty dla dostawców zawartości premium.

satkurier.pl
czaszka piractwo pirat 760px 2019 classic.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Według nowego badania Parks Associates, jeśli 10% abonentów płatnej telewizji przestanie płacić za usługę na rzecz piractwa, może to kosztować operatorów 6 mld dol.

Te 10% jest języczkiem u wagi w tym raporcie, bo operatorzy często nie zdają sobie sprawy, w jaki sposób tracą abonentów, a potem muszą wydać ogromne pieniądze na walkę z piractwem lub zabezpieczenia antypirackie.

Raport wykazał również, że większość „publicznie uznanych działań antypirackich” ze strony amerykańskich operatorów płatnej telewizji koncentruje się na wykrywaniu i ograniczaniu udostępniania danych uwierzytelniających.

Elizabeth Parks, prezes Parks Associates, powiedziała:

- W 2019 r. w USA ponad 12,5 mln gospodarstw domowych z płatną telewizją uzyskało dostęp do pirackich filmów. Dostawcy wideo dokładnie monitorują to zagrożenie i ustanawiają dedykowane zespoły i rozwiązania w odpowiedzi na piractwo.

W poprzednim raporcie firmy oszacowano, że z 9,1 mld dol. utraconych w 2019 r. w wyniku udostępniania danych uwierzytelniających przez amerykańskich dostawców wideo około 28% (szacunkowo 2,5 mld dol.) zostało utraconych z powodu piractwa.

Steven Hawley, analityk współpracujący z Parks Associates i dyrektor zarządzający Piracy Monitor, powiedział:

- Pozostała część 8,4 mld dol. została przypisana innym środkom, takim jak kradzież treści wideo z produkcji, dystrybucji, z uszkodzonych urządzeń konsumenckich, oraz z hostingu przez innych piratów.


Źródło: digitaltveurope.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Piractwo


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

49 zł Więcej...

Multiswitch TechniSat CE 9/8 HD

Markowy (niemiecki) multiswitch TechniSat CE 9/8 HD rozdziela sygnał niezależnie...

290 zł Więcej...

'SAT Kurier' - 7-8/2020 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2020

10 zł Więcej...
reklama