reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Maciej Słomczyński na stanowisku Production & Olympic Games Director w Eurosporcie

dodano: 2020-01-17 15:39
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Eurosport

Maciej Słomczyński Eurosport Maciej Słomczyński objął nowo utworzone stanowisko Production & Olympic Games Director w polskim Eurosporcie. Będzie nadzorował całość działań produkcyjnych stacji, zarówno w telewizji linearnej, jak i przestrzeni cyfrowej oraz odpowiadał za przygotowanie stacji do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 i kolejnych.

Maciej Słomczyński Eurosport


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Maciej Słomczyński, który objął nowe stanowisko wraz z początkiem 2020 roku, ma duże doświadczenie telewizyjne. Przez 15 lat pracował w TVN24, gdzie ostatnio był szefem Zespołu Projektów Specjalnych. W ciągu lat spędzonych w tej polskiej telewizji informacyjnej był m.in. wydawcą i producentem flagowych pasm i programów kanału, jednym z pierwszych szefów Kontakt24, wydawcą Faktów TVN, a także reżyserem i wydawcą wieczorów wyborczych. Od 2016 roku był szefem ToTeraz - pierwszego w Polsce serwisu produkującego pionowe wideo, dedykowane urządzeniom mobilnym i mediom społecznościowym.

Słomczyński jest również entuzjastą nowych technologii i trenerem dziennikarstwa mobilnego. W ramach TechCamp kształci dziennikarzy i działaczy społecznych z ponad 20 krajów, szkoląc m.in. w Tajlandii, Meksyku i na Cyprze. Od połowy 2019 roku łączył obowiązki w TVN24 z pracą dla Eurosportu, gdzie odpowiadał za przygotowanie stacji do największego projektu 2020 roku, czyli relacjonowania Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Wraz z początkiem tego roku Słomczyński przeniósł się na stałe do flagowego kanału sportowego grupy Discovery, gdzie objął nowo utworzone stanowisko Production & Olympic Games Director.
 

Od roku ściśle współpracujemy z Maciejem, który na każdym kroku potwierdza, jak dobrze zna się na funkcjonowaniu i tworzeniu nowoczesnej telewizji. Znakomicie łączy wielkie doświadczenie w tradycyjnej telewizyjnej produkcji i przestrzeni cyfrowej. Jestem przekonana, że nowa pozycja Maćka w strukturach Eurosportu przyczyni się do tego, że kanał będzie się w dalszym ciągu rozwijał i zapewniał widzom sportową rozrywkę i emocje na najwyższym poziomie. Przed nami największa sportowa impreza czterolecia, czyli igrzyska w Tokio. Maciej od niemal roku jest odpowiedzialny za całość projektu olimpijskiego w TVN i Discovery, a teraz pokieruje także całością działań produkcyjnych polskiego Eurosportu

– powiedziała Dorota Żurkowska-Bytner, członek zarządu TVN i dyrektor Eurosportu.

Oglądam Eurosport od 1998 roku, a zaledwie rok później, wciągnięty w niezwykłą edycję Australian Open i finał Jewgienija Kafielnikowa z Thomasem Enqvistem, niemal zawaliłem pierwszą sesję na studiach! Przez ponad 20 lat śledziłem w Eurosporcie najbardziej epickie rywalizacje w światowym tenisie, poznawałem gigantów snookera, oglądałem kolarskie wielkie toury, podziwiałem biathlonowe rekordy Ole Einara Bjoerndalena i wspaniałe sukcesy Tomasza Sikory. W Eurosporcie obserwowałem tytaniczne wysiłki i wielkie zwycięstwa Justyny Kowalczyk. Dzięki tej stacji oglądałem sukcesy polskich skoczków narciarskich na czele z Adamem Małyszem, Kamilem Stochem i Dawidem Kubackim. Eurosport dał mi możliwość śledzenia każdego wydarzenia podczas Igrzysk Olimpijskich Pyeongchang 2018. Praca w tak niezwykłej, pełnej pięknych emocji i eksperckiej wiedzy stacji, jest dla mnie powodem do dumy i wielkim zobowiązaniem

– podkreślił Maciej Słomczyński, Production & Olympic Games Director w Eurosporcie.

W 2020 roku widzów Eurosportu czekają dziesiątki tysięcy godzin transmisji z rywalizacji najlepszych sportowców świata. Punktem kulminacyjnym będą Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Personalia


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Obejma kominowa mocna podwójna E863B - 5m

mocny uchwyt - obejma 5m na komin dwuczęściowa do masztów...

139 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

TechniSat DigitRadio 10 IR DAB+ WiFi radio Internetowe

Cyfrowe radio DAB+, radio Internetowe oraz radio analogowe UKF/FM od...

529 zł Więcej...
reklama