reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Satelita Thaicom 5 uległ awarii

dodano: 2020-01-18 08:19
autor: Janusz Sulisz | źródło: Thaicom

Thaicom satelita logo tajlandia 360px.jpg Tajski satelita Thaicom 5 (78,5°E) na pozycji uległ poważnej awarii. Operator satelitarny Thaicom wraz z producentem satelity Alcatel Alenia Space i zespołem specjalistów wykonali trzy próby odzyskania systemu satelity od czasu wystąpienia anomalii, jednak system nie został pomyślnie przywrócony. Thaicom kontynuuje współpracę z producentem satelity w celu odzyskania systemu satelitarnego poprzez stosowanie różnych alternatyw przez określony czas.

Thaicom
Thaicom 5 beam wiazka 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Aby zapewnić ciągłość usług dla klientów, Thaicom musiał przenieść klientów z satelity Thaicom 5 na inne satelity. Poszkodowana jest m.in. północnokoreańska KCTV (Korean Central TV) w paśmie C.

Firma Thaicom Public Company Ltd na bieżąco informuje o postępach w sprawie incydentu dotyczącego anomalii technicznej na satelicie Thaicom 5, powodującej techniczne ograniczenia monitorowania statusu satelity.

Anant Kaewruamvongs, dyrektor generalny Thaicom, powiedział:

- Podczas prób przywrócenia  systemów satelity firma współpracowała ze wszystkimi odpowiednimi klientami w celu migracji na inne satelity, abyśmy mogli nadal świadczyć usługi telekomunikacyjne i nadawcze bez zakłóceń.

- Chcielibyśmy podziękować Ministerstwu Cyfrowej Gospodarki i Społeczeństwa oraz Krajowej Komisji Radiofonii i Telewizji za rozważną decyzję o wsparciu i zatwierdzeniu odpowiedniego procesu - dodał Anant.


Thaicom pragnie podkreślić, że incydent ten nie miał wpływu na wszystkich kluczowych klientów i sieci transmisji telewizyjnych na satelitach Thaicom 8 i Thaicom 6 na tej samej pozycji 78,5°E, w tym m.in. platformy True Visions, Distance Learning Television (DLTV) oraz kanałów DVB-T w ramach Must Carry Channels of Digital Terrestrial Television (DTT).

Satelita Thaicom 5 został wyniesiony na orbitę w maju 2006 roku z zakładany czasem pracy 14 lat. Tak się składa, że akurat w tym roku mija okres do którego satelita powinien być jeszcze sprawny. Niestety stało się inaczej. Satelita dysponuje 25 transponderami pasma C i 14 w paśmie Ku.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo - następca najbardziej udanych odbiorników satelitarnych producenta...

329 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

125 zł Więcej...

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ITI 2851S + pakiet Komfort+/Filmbox 6m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: dekoder ADB2851S (bez tunera DVB-T)...

179 zł Więcej...
reklama