reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„McMilions” w HBO, HBO2 i HBO GO

dodano: 2020-01-20 04:33 | aktualizacja: 2020-01-20 10:46
autor: Łukasz Knapik | źródło: WarnerMedia/satkurier.pl

HBO „McMiliony” „McMiliony” („McMillions”) to serial dokumentalny HBO przedstawiający historię byłego policjanta, który przez ponad 10 lat czuwał nad prawidłowością organizowanej przez sieć McDonald’s loterii „Monopoly”, z której potajemnie wykradł miliony dolarów. Premiera serialu odbędzie się we wtorek, 4 lutego br. w serwisie HBO GO, emisja na antenie stacji HBO od czwartku, 6 lutego br., a w kanale HBO2 od piątku, 7 lutego br.

HBO „McMiliony”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Sześcioodcinkowy serial dokumentalny HBO „McMiliony” to nieprawdopodobna acz prawdziwa historia kradzieży 24 milionów dolarów z loterii „Monopoly” organizowanej przez sieć McDonald’s w latach 90. ubiegłego wieku, tajemniczego człowieka stojącego za całym tym oszustwem i agentach FBI (Federal Bureau of Investigation), którzy poszli jego tropem.

Przez ponad dekadę imperium restauracji fast foodowych McDonald's rozdawało nagrody w ramach gry promocyjnej „Monopoly”, nie wiedząc, że losy z najwyższymi wygranymi zostały skradzione i sprzedane podstawionym zwycięzcom. Wszystko to odbywało się za pośrednictwem rozbudowanej siatki kontaktów złożonej z członków rodzin i przyjaciół, którzy brali udział w całym procederze. Anonimowe zgłoszenie do FBI w 2001 roku dało początek daleko idącemu dochodzeniu, które obejmowało niekonwencjonalne działania śledcze, tajne operacje pod przykrywką czy konieczność dogadania się z byłymi więźniami o mafijnych powiązaniach.

W kolejnych odcinkach serialu dokumentalnego HBO „McMiliony” widzowie zobaczą wywiady ze świadkami wydarzeń oraz archiwalne materiały filmowe przedstawiające agentów FBI, którzy wykryli przekręt, członków najwyższego kierownictwa sieci McDonald’s, prawników, którzy zajmowali się sprawą, a także winnych i zwycięzców nagród, którzy zarobili krocie na tym wymyślnym oszustwie oraz osoby, które wzięły w nim udział przypadkowo lub zostały do tego zachęcone podstępem.

Za reżyserię dokumentu odpowiadają James Lee Hernandez i Brian Lazarte. Obowiązki producentów wykonawczych pełnili Mark Wahlberg, Stephen Levinson oraz Archie Gips.

Premiera serialu dokumentalnego HBO „McMiliony” („McMillions”) odbędzie się w HBO GO we wtorek, 4 lutego br. Tego dnia do serwisu dodany zostanie pierwszy odcinek produkcji. Emisja na antenie HBO zaplanowana została od czwartku, 6 lutego br. o godzinie 21:35. Kolejne odcinki będą emitowane co tydzień w czwartki wieczorem. W HBO2 serial będzie natomiast emitowany w piątki - od 7 lutego br. - około godziny 22:50. Serial liczyć będzie 6 odcinków (więcej tutaj).
 
Kadr z serialu dokumentalnego „McMiliony”, foto: WarnerMedia
Kadr z serialu dokumentalnego „McMiliony”, foto: WarnerMedia


„McMiliony” - emisja w czwartki (od 6 lutego 2020 roku) o godz. 21:35 w HBO. Serial ten będą mogli również oglądać widzowie HBO2.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Transmiter HDMI Megasat Premium do max. 100m

Bezprzewodowy transmiter HDMI firmy Megasat. Urządzenie pozwala na przesłanie sygnału...

669 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Mini Combo UHD 4K S2X - Netflix

Nowość - Octagon SF8008 Mini Combo UHD 4K S2X -...

389 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

49 zł Więcej...
reklama