reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Afryka i Sri Lanka w lutym w Polsat Viasat Nature

dodano: 2020-01-20 05:26
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat Nature HD W lutym br. roku kanał Polsat Viasat Nature poleca swoim widzom takie programy jak „Supervet - na pomoc zwierzakom - część 1.” i „Dzikie ścieżki przetrwania” (sezon 2.), a w ramach cyklu „Dzika natura. Czyta Krystyna Czubówna” takie produkcje jak „Dzikie krainy: wyspy ewolucji”, „Niewiarygodne zwierzęta”, „Wybrzeże drapieżców”, „Niedźwiedzie - mistrzowie survivalu”, „Maskonury” i „Dzika Sri Lanka: kraina lampartów”.

Polsat Viasat Nature


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Luty 2020 roku w ofercie kanału Polsat Viasat Nature:

„Dzika natura. Czyta Krystyna Czubówna”:
emisja: w soboty i w niedziele (od 1 lutego br.) o 15:00
- Tej zimy warto usiąść wygodnie na kanapie i zanurzyć się w świat dzikich zwierząt w kanale Polsat Viasat Nature. Wspólnie ruszymy w podróż po świecie: przyjrzymy się z bliska dzikiej przyrodzie Sri Lanki, poznamy zwierzęta żyjące na afrykańskich wybrzeżach, odkryjemy tajemnice maskonurów żyjących w Ameryce Północnej i w Wielkiej Brytanii. Te programy - i wiele innych - można będzie oglądać w każde sobotnie i niedzielne popołudnie stycznia. Czyta - jak zwykle - Krystyna Czubówna! - zachęca nadawca (więcej tutaj).

„Dzika natura. Czyta Krystyna Czubówna”:
„Dzikie krainy: wyspy ewolucji” („Wild Wonderland: Islands of Evolution”)
emisja: od soboty, 1 lutego br. o 15:00

W tej trzyczęściowej serii profesor Richard Fortey bada, dlaczego wyspy są naturalnymi laboratoriami ewolucji. Widzowie poznają wiele niezwykłych gatunków żyjących na wyspach i przekonają się, że ewolucja to znacznie więcej niż tylko dobór naturalny. Zobaczą, jak wygląda cykl życia wyspy. Dowiedzą się także, co się dzieje, kiedy wyspa starzeje się, a jej czas dobiega końca. Profesor Fortey pokaże widzom dzikie lemury na Madagaskarze, odporne na kwas krewetki na Hawajach i wielkie pająki z rodziny pogońcowatych na Maderze. Wspólnie poznamy zasady rządzące ewolucją na wyspach.

„Dzika natura. Czyta Krystyna Czubówna”:
„Niewiarygodne zwierzęta” („Incredible Animal Moments”)
emisja: w niedzielę, 2 lutego br. o 15:00

Wśród materiałów archiwalnych z bogatych zbiorów instytutu Smithsonian można znaleźć wiele nagrań ukazujących niezwykłe zachowania zwierząt. Kamery nagrywające z dużymi prędkościami i wspaniałe makrofotografie pozwalają nam z bliska zobaczyć realia świata zwierząt. Niezwykłe nagrania podzielone są na pięć kategorii: „Śmiertelne rozgrywki”, „Dziwadła natury”, „Wojny gangów”, „Szorstka miłość” oraz „Rodzicielstwo ekstremalne”.

„Supervet - na pomoc zwierzakom - część 1.”
emisja: od poniedziałku do piątku (od 3 lutego br.) o 16:55

Noel Fitzpatrick - lekarz weterynarii, ortopeda i neurochirurg - kieruje zespołem ponad 200 weterynarzy, pielęgniarek i fizjoterapeutów. Wspólnie robią wszystko, co w ich mocy, aby ratować życie i zdrowie zwierząt. Skomplikowane zabiegi, wyjątkowe medyczne wyzwania i mnóstwo serca wkładanego w pracę, a przy tym wielkie emocje, trudne sytuacje i chwile prawdziwej radości rozgrywające się w klinice Fitzpatrick Referrals. Doktor Noel i jego zespół stosują niezwykłe i innowacyjne metody, walcząc o każde powierzone im zwierzę i przywracając nadzieję rodzinom, które były już przekonane, że ich ulubieńców nie da się uratować (więcej tutaj).

„Dzika natura. Czyta Krystyna Czubówna”:
„Wybrzeże drapieżców” („The Predator Coast”)
emisja: w niedzielę, 9 lutego br. o 15:00

„Wybrzeże drapieżców” to opowieść o regionie Afryki, w którym rządzą lwy i krokodyle, a przybrzeżne wody pełne są rekinów, delfinów i polujących na ryby głuptaków. Jednak prawdziwym władcą jest tu sama nadbrzeżna równina, która zgodnie z rytmem pór roku ma władzę dawania i odbierania życia. Wybrzeże drapieżców samo jest groźnym drapieżnikiem...

„Dzikie ścieżki przetrwania” 2 („Wildest Survival” 2)
emisja: od czwartku, 13 lutego br. o 21:00

Program o zachowaniach zwierząt, ukazujący życie i sposoby przystosowania się najdzikszych, najbardziej niezwykłych i dziwacznych stworzeń żyjących na Ziemi. Widzowie zobaczą złożone, zaskakujące, twórcze reakcje i zachowania różnych zwierząt - od najmniejszych pajęczaków po olbrzymie ssaki morskie oraz zwierzęta, które wykształciły cały arsenał narzędzi pozwalających na życie w mrokach nocy. Dowiedzą się, jak te stworzenia zdobywają pokarm, unikają śmierci, znajdują partnerów i walczą z wrogami.

„Dzika natura. Czyta Krystyna Czubówna”:
„Niedźwiedzie - mistrzowie survivalu” („Bears - The Ultimate Survivors”)
emisja: w niedzielę, 16 lutego br. o 15:00

Obserwujemy trzy gatunki amerykańskich niedźwiedzi, które walczą o przetrwanie w szybko zmieniającym się świecie. Niedźwiedzie polarne rozwijają nowe strategie polowania, niezbędne w czasach globalnego ocieplenia, kiedy ich lodowy świat zaczyna topnieć. Niedźwiedzie brunatne uczą się koegzystować i dzielić pożywieniem, bo ich siedliska szybko się kurczą. Wyjątkowy podgatunek czarnych niedźwiedzi o jasnym futrze żyje z dala od ludzkich siedzib, w głębi puszczy - zwierzęta te muszą wykorzystywać swoją niezwykłą inteligencję, aby dostrzegać nowe możliwości i sprostać wciąż nowym wyzwaniom. Nie zawsze wygrywa najsilniejszy - czasami górą jest najodważniejszy i najbardziej kreatywny.

„Dzika natura. Czyta Krystyna Czubówna”:
„Maskonury” („Puffin Patrol”)
emisja: w sobotę, 22 lutego br. o 15:00

Film ukazujący barwne i ciekawe życie maskonurów. Widzowie powędrują od Nowej Fundlandii - gdzie znajduje się największa w Ameryce Północnej kolonia tych ptaków - po odległe tereny w stanie Maine i w Walii. Materiał nakręcony wiosną i latem 2014 roku przybliży widzom szlaki migracji maskonurów, stosowane przez nie metody nawigacji i ich sposoby zdobywania pożywienia. Widzowie dowiedzą się także, dlaczego populacja tych ptaków stale się zmniejsza.

„Dzika natura. Czyta Krystyna Czubówna”:
„Dzika Sri Lanka: kraina lampartów” („Wild Sri Lanka: Realm of the Leopard”)
emisja: w niedzielę, 23 lutego br. o 15:00

Film dokumentalny ukazujący różnorodność i piękno dzikiej przyrody Sri Lanki. Poza dominującymi drapieżnikami - lampartami, szakalami czy krokodylami - żyją tu także niezwykle rzadkie gatunki, takie jak wargacz leniwy czy lori szary. Monsunowe deszcze i niewielki stopień ingerencji człowieka sprawiają, że tutejsze lasy tętnią życiem przez cały rok, mimo że większą część powierzchni Sri Lanki zajmują suche, nizinne równiny. Dominującym drapieżnikiem na tych pokrytych kurzem i suchą roślinnością terenach jest lampart lankijski. Widzowie zobaczą, jak wygląda codzienne życie tego pięknego kota i jakie wyzwania stają przed nim, kiedy na równinach zaczyna się pora sucha.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Mini Combo UHD 4K S2X - Netflix

Nowość - Octagon SF8008 Mini Combo UHD 4K S2X -...

389 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - Netflix

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

449 zł Więcej...
reklama