reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Afryka i Sri Lanka w lutym w Polsat Viasat Nature

dodano: 2020-01-20 05:26
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat Nature HD W lutym br. roku kanał Polsat Viasat Nature poleca swoim widzom takie programy jak „Supervet - na pomoc zwierzakom - część 1.” i „Dzikie ścieżki przetrwania” (sezon 2.), a w ramach cyklu „Dzika natura. Czyta Krystyna Czubówna” takie produkcje jak „Dzikie krainy: wyspy ewolucji”, „Niewiarygodne zwierzęta”, „Wybrzeże drapieżców”, „Niedźwiedzie - mistrzowie survivalu”, „Maskonury” i „Dzika Sri Lanka: kraina lampartów”.

Polsat Viasat Nature


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Luty 2020 roku w ofercie kanału Polsat Viasat Nature:

„Dzika natura. Czyta Krystyna Czubówna”:
emisja: w soboty i w niedziele (od 1 lutego br.) o 15:00
- Tej zimy warto usiąść wygodnie na kanapie i zanurzyć się w świat dzikich zwierząt w kanale Polsat Viasat Nature. Wspólnie ruszymy w podróż po świecie: przyjrzymy się z bliska dzikiej przyrodzie Sri Lanki, poznamy zwierzęta żyjące na afrykańskich wybrzeżach, odkryjemy tajemnice maskonurów żyjących w Ameryce Północnej i w Wielkiej Brytanii. Te programy - i wiele innych - można będzie oglądać w każde sobotnie i niedzielne popołudnie stycznia. Czyta - jak zwykle - Krystyna Czubówna! - zachęca nadawca (więcej tutaj).

„Dzika natura. Czyta Krystyna Czubówna”:
„Dzikie krainy: wyspy ewolucji” („Wild Wonderland: Islands of Evolution”)
emisja: od soboty, 1 lutego br. o 15:00

W tej trzyczęściowej serii profesor Richard Fortey bada, dlaczego wyspy są naturalnymi laboratoriami ewolucji. Widzowie poznają wiele niezwykłych gatunków żyjących na wyspach i przekonają się, że ewolucja to znacznie więcej niż tylko dobór naturalny. Zobaczą, jak wygląda cykl życia wyspy. Dowiedzą się także, co się dzieje, kiedy wyspa starzeje się, a jej czas dobiega końca. Profesor Fortey pokaże widzom dzikie lemury na Madagaskarze, odporne na kwas krewetki na Hawajach i wielkie pająki z rodziny pogońcowatych na Maderze. Wspólnie poznamy zasady rządzące ewolucją na wyspach.

„Dzika natura. Czyta Krystyna Czubówna”:
„Niewiarygodne zwierzęta” („Incredible Animal Moments”)
emisja: w niedzielę, 2 lutego br. o 15:00

Wśród materiałów archiwalnych z bogatych zbiorów instytutu Smithsonian można znaleźć wiele nagrań ukazujących niezwykłe zachowania zwierząt. Kamery nagrywające z dużymi prędkościami i wspaniałe makrofotografie pozwalają nam z bliska zobaczyć realia świata zwierząt. Niezwykłe nagrania podzielone są na pięć kategorii: „Śmiertelne rozgrywki”, „Dziwadła natury”, „Wojny gangów”, „Szorstka miłość” oraz „Rodzicielstwo ekstremalne”.

„Supervet - na pomoc zwierzakom - część 1.”
emisja: od poniedziałku do piątku (od 3 lutego br.) o 16:55

Noel Fitzpatrick - lekarz weterynarii, ortopeda i neurochirurg - kieruje zespołem ponad 200 weterynarzy, pielęgniarek i fizjoterapeutów. Wspólnie robią wszystko, co w ich mocy, aby ratować życie i zdrowie zwierząt. Skomplikowane zabiegi, wyjątkowe medyczne wyzwania i mnóstwo serca wkładanego w pracę, a przy tym wielkie emocje, trudne sytuacje i chwile prawdziwej radości rozgrywające się w klinice Fitzpatrick Referrals. Doktor Noel i jego zespół stosują niezwykłe i innowacyjne metody, walcząc o każde powierzone im zwierzę i przywracając nadzieję rodzinom, które były już przekonane, że ich ulubieńców nie da się uratować (więcej tutaj).

„Dzika natura. Czyta Krystyna Czubówna”:
„Wybrzeże drapieżców” („The Predator Coast”)
emisja: w niedzielę, 9 lutego br. o 15:00

„Wybrzeże drapieżców” to opowieść o regionie Afryki, w którym rządzą lwy i krokodyle, a przybrzeżne wody pełne są rekinów, delfinów i polujących na ryby głuptaków. Jednak prawdziwym władcą jest tu sama nadbrzeżna równina, która zgodnie z rytmem pór roku ma władzę dawania i odbierania życia. Wybrzeże drapieżców samo jest groźnym drapieżnikiem...

„Dzikie ścieżki przetrwania” 2 („Wildest Survival” 2)
emisja: od czwartku, 13 lutego br. o 21:00

Program o zachowaniach zwierząt, ukazujący życie i sposoby przystosowania się najdzikszych, najbardziej niezwykłych i dziwacznych stworzeń żyjących na Ziemi. Widzowie zobaczą złożone, zaskakujące, twórcze reakcje i zachowania różnych zwierząt - od najmniejszych pajęczaków po olbrzymie ssaki morskie oraz zwierzęta, które wykształciły cały arsenał narzędzi pozwalających na życie w mrokach nocy. Dowiedzą się, jak te stworzenia zdobywają pokarm, unikają śmierci, znajdują partnerów i walczą z wrogami.

„Dzika natura. Czyta Krystyna Czubówna”:
„Niedźwiedzie - mistrzowie survivalu” („Bears - The Ultimate Survivors”)
emisja: w niedzielę, 16 lutego br. o 15:00

Obserwujemy trzy gatunki amerykańskich niedźwiedzi, które walczą o przetrwanie w szybko zmieniającym się świecie. Niedźwiedzie polarne rozwijają nowe strategie polowania, niezbędne w czasach globalnego ocieplenia, kiedy ich lodowy świat zaczyna topnieć. Niedźwiedzie brunatne uczą się koegzystować i dzielić pożywieniem, bo ich siedliska szybko się kurczą. Wyjątkowy podgatunek czarnych niedźwiedzi o jasnym futrze żyje z dala od ludzkich siedzib, w głębi puszczy - zwierzęta te muszą wykorzystywać swoją niezwykłą inteligencję, aby dostrzegać nowe możliwości i sprostać wciąż nowym wyzwaniom. Nie zawsze wygrywa najsilniejszy - czasami górą jest najodważniejszy i najbardziej kreatywny.

„Dzika natura. Czyta Krystyna Czubówna”:
„Maskonury” („Puffin Patrol”)
emisja: w sobotę, 22 lutego br. o 15:00

Film ukazujący barwne i ciekawe życie maskonurów. Widzowie powędrują od Nowej Fundlandii - gdzie znajduje się największa w Ameryce Północnej kolonia tych ptaków - po odległe tereny w stanie Maine i w Walii. Materiał nakręcony wiosną i latem 2014 roku przybliży widzom szlaki migracji maskonurów, stosowane przez nie metody nawigacji i ich sposoby zdobywania pożywienia. Widzowie dowiedzą się także, dlaczego populacja tych ptaków stale się zmniejsza.

„Dzika natura. Czyta Krystyna Czubówna”:
„Dzika Sri Lanka: kraina lampartów” („Wild Sri Lanka: Realm of the Leopard”)
emisja: w niedzielę, 23 lutego br. o 15:00

Film dokumentalny ukazujący różnorodność i piękno dzikiej przyrody Sri Lanki. Poza dominującymi drapieżnikami - lampartami, szakalami czy krokodylami - żyją tu także niezwykle rzadkie gatunki, takie jak wargacz leniwy czy lori szary. Monsunowe deszcze i niewielki stopień ingerencji człowieka sprawiają, że tutejsze lasy tętnią życiem przez cały rok, mimo że większą część powierzchni Sri Lanki zajmują suche, nizinne równiny. Dominującym drapieżnikiem na tych pokrytych kurzem i suchą roślinnością terenach jest lampart lankijski. Widzowie zobaczą, jak wygląda codzienne życie tego pięknego kota i jakie wyzwania stają przed nim, kiedy na równinach zaczyna się pora sucha.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.




Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 grafit

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 700HD

AB CryptoBox 700HD to tani satelitarny dekoder HD oparty na...

235 zł Więcej...
reklama