reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Inea dostawcą najszybszego Internetu w Polsce w 2019

dodano: 2020-01-21 13:46 | aktualizacja: 2020-01-21 14:01
autor: Anita Kaźmierska | źródło: INEA/Speedtest.pl/satkurier.pl

Inea INEA po raz trzeci została zwycięzcą ogólnopolskiego rankingu Speedtest.pl oraz zwycięzcą pierwszego rankingu PRO Speed Test w kategorii dostawców Internetu stacjonarnego. Speedtest.pl opublikował wyniki rankingu ogólnego, według których INEA osiągnęła w 2019 roku średni wynik prędkości na poziomie 131,22 Mb/s (pobieranie) i 124,17 Mb/s (wysyłanie). Drugie miejsce należało do Toya, trzecie do UPC Polska, a czwarte do Vectry.

Inea najszybszy Internet Speedtest.pl


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W ramach strategii „Dobrzy ludzie od Internetu” INEA konsekwentnie skupia swoje działania na dotarciu z usługami światłowodowymi do jak największej liczby klientów. W 2019 roku w ramach realizowanych inwestycji, w tym projektów POPC2, INEA wybudowała infrastrukturę do blisko 120 tys. nowych gospodarstw domowych, a według stanu na koniec roku w zasięgu sieci INEA było ponad 650 tys. gospodarstw domowych, w tym w technologii FTTH, w ramach otwartej sieci, ponad 490 tys. adresów.
 

Zwycięstwo w rankingach Speedtest.pl oraz PRO Speed Test bardzo nas cieszy. Jest to efekt ciężkiej pracy całego zespołu pracowników INEA, w szczególności zespołu inżynierów i techników. Wygrana w rankingach nie jest jednak dla nas celem samym w sobie. Zależy nam na tym, aby jak największa liczba klientów w Polsce miała dostęp do świetnych usług i technologii światłowodowych. Dlatego też gratuluję i dziękuję pozostałym uczestnikom rankingu. To zaszczyt rywalizować w takim gronie. Jednocześnie to świetna motywacja do nieustannego poprawiania jakości usług dla naszych klientów

– komentuje wyniki Michał Bartkowiak, prezes INEA S.A.

INEA wygrywa rankingi miesięczne Speedtest.pl w zakresie usług stacjonarnych nieprzerwanie od 27 miesięcy oraz w zakresie Wi-Fi nieprzerwanie od marca 2018 roku. Jednocześnie INEA osiągnęła rekordy średnich miesięcznych prędkości we wrześniu 2019 roku w zakresie usług stacjonarnych (prędkością pobierania 155,32 Mb/s) oraz w zakresie Wi-Fi w lipcu 2019 r. (prędkością pobierania 93,27 Mb/s).

Jak informuje Speedtest.pl, w ubiegłym roku polscy użytkownicy tego serwisu wykonali 32,8 mln testów, z czego 25,4 mln w aplikacjach web, a 7,4 mln w aplikacjach mobilnych. Wykorzystali do tego ponad 60 serwerów pomiarowych. Globalna liczba testów prędkości Internetu przeprowadzonych w 2019 roku wyniosła blisko 65 mln. Dane te nie uwzględniają pomiarów wykonanych w certyfikowanym przez prezesa UKE systemie PRO Speed Test.

Warto dodać, że zwycięzcą w rankingu na najszybszy Internet mobilny w Polsce w 2019 roku został T-Mobile: pobieranie 22,69 Mbit/s, wysyłanie 8,11 Mbit/s. Następni byli: Orange, Play i Plus. T-Mobile dostarczył również najszybszy mobilny Internet LTE w roku 2019: pobieranie 26,20 Mbit/s, wysyłanie 9,35 Mbit/s. Za nim znaleźli się Orange, Play i Plus.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polskie kablówki


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo - następca najbardziej udanych odbiorników satelitarnych producenta...

329 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

189 zł Więcej...

Nagrywarka 4K UHD Velocap U3

Nagrywarka (grabber) i streamer sygnału HDMI w wysokiej jakości, bezpośrednio...

690 zł Więcej...
reklama