reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Inea dostawcą najszybszego Internetu w Polsce w 2019

dodano: 2020-01-21 13:46 | aktualizacja: 2020-01-21 14:01
autor: Anita Kaźmierska | źródło: INEA/Speedtest.pl/satkurier.pl

Inea INEA po raz trzeci została zwycięzcą ogólnopolskiego rankingu Speedtest.pl oraz zwycięzcą pierwszego rankingu PRO Speed Test w kategorii dostawców Internetu stacjonarnego. Speedtest.pl opublikował wyniki rankingu ogólnego, według których INEA osiągnęła w 2019 roku średni wynik prędkości na poziomie 131,22 Mb/s (pobieranie) i 124,17 Mb/s (wysyłanie). Drugie miejsce należało do Toya, trzecie do UPC Polska, a czwarte do Vectry.

Inea najszybszy Internet Speedtest.pl


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W ramach strategii „Dobrzy ludzie od Internetu” INEA konsekwentnie skupia swoje działania na dotarciu z usługami światłowodowymi do jak największej liczby klientów. W 2019 roku w ramach realizowanych inwestycji, w tym projektów POPC2, INEA wybudowała infrastrukturę do blisko 120 tys. nowych gospodarstw domowych, a według stanu na koniec roku w zasięgu sieci INEA było ponad 650 tys. gospodarstw domowych, w tym w technologii FTTH, w ramach otwartej sieci, ponad 490 tys. adresów.
 

Zwycięstwo w rankingach Speedtest.pl oraz PRO Speed Test bardzo nas cieszy. Jest to efekt ciężkiej pracy całego zespołu pracowników INEA, w szczególności zespołu inżynierów i techników. Wygrana w rankingach nie jest jednak dla nas celem samym w sobie. Zależy nam na tym, aby jak największa liczba klientów w Polsce miała dostęp do świetnych usług i technologii światłowodowych. Dlatego też gratuluję i dziękuję pozostałym uczestnikom rankingu. To zaszczyt rywalizować w takim gronie. Jednocześnie to świetna motywacja do nieustannego poprawiania jakości usług dla naszych klientów

– komentuje wyniki Michał Bartkowiak, prezes INEA S.A.

INEA wygrywa rankingi miesięczne Speedtest.pl w zakresie usług stacjonarnych nieprzerwanie od 27 miesięcy oraz w zakresie Wi-Fi nieprzerwanie od marca 2018 roku. Jednocześnie INEA osiągnęła rekordy średnich miesięcznych prędkości we wrześniu 2019 roku w zakresie usług stacjonarnych (prędkością pobierania 155,32 Mb/s) oraz w zakresie Wi-Fi w lipcu 2019 r. (prędkością pobierania 93,27 Mb/s).

Jak informuje Speedtest.pl, w ubiegłym roku polscy użytkownicy tego serwisu wykonali 32,8 mln testów, z czego 25,4 mln w aplikacjach web, a 7,4 mln w aplikacjach mobilnych. Wykorzystali do tego ponad 60 serwerów pomiarowych. Globalna liczba testów prędkości Internetu przeprowadzonych w 2019 roku wyniosła blisko 65 mln. Dane te nie uwzględniają pomiarów wykonanych w certyfikowanym przez prezesa UKE systemie PRO Speed Test.

Warto dodać, że zwycięzcą w rankingu na najszybszy Internet mobilny w Polsce w 2019 roku został T-Mobile: pobieranie 22,69 Mbit/s, wysyłanie 8,11 Mbit/s. Następni byli: Orange, Play i Plus. T-Mobile dostarczył również najszybszy mobilny Internet LTE w roku 2019: pobieranie 26,20 Mbit/s, wysyłanie 9,35 Mbit/s. Za nim znaleźli się Orange, Play i Plus.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polskie kablówki


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

'SAT Kurier' - 7-8/2020 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2020

10 zł Więcej...

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

199 zł Więcej...

Kabel Corab RG6 FullCu 1m

Bardzo wysokiej jakości biały przewód koncentryczny 75 Ohm Corab RG6...

4 zł Więcej...
reklama