reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Australia w National Geographic Wild

dodano: 2020-01-21 20:32 | aktualizacja: 2020-01-21 23:14
autor: Łukasz Knapik | źródło: Fox Networks Group

National Geographic Wild W niedzielę, 26 stycznia br. od godz. 12:00 kanał National Geographic Wild wyemituje specjalne pasmo z programami o Australii. W jego ramach widzowie zobaczą takie produkcje jak „Dzika Australia: królestwo kangurów”, „Kierunek Wild: Dzika Australia” i „Podniebne safari”.

National Geographic Wild


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W ostatnich tygodniach była na ustach wszystkich - nie ma chyba osoby, której nie wzruszyłby los mieszkańców nękanej pożarami Australii. Mowa tu nie tylko o ludziach, którym żywioł odebrał najbliższych, ale też o setkach milionów rannych, poparzonych i zabitych zwierząt. Na ratunek ruszył kto mógł - strażacy i ochotnicy na miejscu, a w innych krajach uczestnicy licznych finansowych zbiórek. I choć w ostatnich dniach ulewne deszcze pomogły w opanowaniu sytuacji, to wiele miejsc w Australii wciąż płonie. Pożary co roku pustoszą ten kraj i sprawiają, że przyszłe pokolenia mogą nie zobaczyć już niektórych gatunków zwierząt. - Kanał National Geographic Wild, który od lat dokumentuje niesamowitą przyrodę na antypodach, przypomni w niedzielę, 26 stycznia br., dlaczego nie możemy zostawić Australii w potrzebie - informuje nadawca (więcej tutaj).

Cykl programów poświęconych Australii:

„Dzika Australia: królestwo kangurów”
emisja: w niedzielę, 26 stycznia br. o 12:00

Na rozgrzanej od słońca pustyni Australii żyje największy i najsprytniejszy kangur na świecie - kangur rudy. Dokument opowiada o jednym z przedstawicieli tego gatunku, Rustym, począwszy od jego narodzin, aż do pełnej dojrzałości. Kiedy pojawia się na świecie jest wielkości fistaszka i musi pozostawać w torbie matki jeszcze przez około 230 dni. Na młode kangury polują nawet orły - torbacze stanowią 10 proc. ich diety. Gdy Rusty podrośnie i stanie się potężnie umięśnionym osobnikiem, nie będzie już miał naturalnych wrogów. Jego najgroźniejszym przeciwnikiem stanie się wtedy sama matka natura. Na australijskich pustkowiach łatwo może dojść do odwodnienia, jednak ciało kangura w 70 proc. składa się z wody, dzięki czemu może on przetrwać suszę, która dla człowieka byłaby zabójcza. Innym zagrożeniem są pożary, które co roku dotykają kontynent australijski. Ciągłe stawianie czoła przeciwnościom losu jest jednak wpisane na stałe w los kangurów. Jak zapowiada nadawca, w godzinnym programie widzowie zobaczą wiele niesamowitych oblicz Australii. Spojrzą na nią z góry, dzięki zdjęciom lotniczym, a także dotrą do absolutnie wyjątkowych szczegółów, takich jak obraz z wnętrza torby kangurzej mamy.

„Kierunek Wild: Dzika Australia”
emisja: w niedzielę, 26 stycznia br. o 13:00

Choć nawet dziecko bez problemu wskaże na mapie Australię i narysuje kangura czy koalę, to już bliższe szczegóły na temat tamtejszej fauny i flory są dla większości ludzi zagadką. Dlatego kanał National Geographic Wild zabierze widzów na antypody, byśmy stanęli oko w oko z najbardziej interesującymi mieszkańcami Australii. W czteroodcinkowym programie widzowie przyjrzą się kazuarom, kangurom drzewnym, dingo, kolczatkom, wielkim nietoperzom i dziobakom, którym przyszło żyć w dziewiczym, spektakularnym, ale też niebezpiecznym środowisku. Jak zapowiada nadawca, by widzowie mogli poczuć się, jakby sami wybrali się na koniec świata, ekipa filmowa wykorzystała kamery HD z trybem bardzo zwolnionego tempa, nagrania poklatkowe, zdjęcia lotnicze i obiektywy z ekstremalnym przybliżeniem. Każdy z czterech odcinków dostarczy widzom wiedzy o poszczególnych gatunkach zwierząt i ukaże zapierające dech krajobrazy z najmniejszego kontynentu świata (więcej tutaj).

„Podniebne safari”
emisja: w niedzielę, 26 stycznia br. o 17:00

- Proszę zapiąć pasy i ustawić fotele w pozycji pionowej. Wyruszamy w podniebną podróż, która pozwoli nam lepiej poznać kraj, o którym w ostatnim czasie codziennie słyszymy w mediach. Poznamy najbardziej unikatowe skarby natury - zagrożone wyginięciem zwierzęta oraz miejsca, jakich nie ma nigdzie indziej. Wzniesiemy się nad prawdziwymi ikonami australijskiej natury - formacją skalną Uluru, Wielką Rafą Koralową, jeziorem Eyre i wieloma innymi przepięknymi zakątkami kraju. W każdym z tych miejsc zatrzymamy się też na chwilę, by zobaczyć, jak ich topografia, klimat i izolacja geograficzna rzucają wyzwanie żyjącym tu stworzenia - zapowiada nadawca.
 
Kadr z programu „Kierunek Wild: Dzika Australia”, foto: Fox Networks Group
Kadr z programu „Kierunek Wild: Dzika Australia”, foto: Fox Networks Group


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

549 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 799 zł Więcej...

Kabelio: CAM CI+ 3 m gratis

Oryginalny, bezkartowy moduł (CAM) CI+ nowej szwajcarskiej platformy Kabelio z...

530 zł Więcej...