reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Historie miłosne i kryminały w lutym w Romance TV

dodano: 2020-01-22 06:35
autor: Łukasz Knapik | źródło: Romance TV Betriebs GMBH

Romance TV W lutym br. kanał Romance TV poleca swoim widzom w ramach cyklu „Po wsze czasy - z Rosamunde Pilcher” produkcje filmowe z serii „Rosamunde Pilcher: Cztery kobiety”, a w ramach cyklu „Uczucia pod wysokim napięciem - weneckie noce z Donną Leon“ maratony filmowe z weneckim komisarzem Guido Brunettim.

Romance TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, na luty br. stacja Romance TV przygotowała premierowe ekranizacje powieści znanych i lubianych pisarek. Cykl „Po wsze czasy - z Rosamunde Pilcher” to przypomnienie twórczości „Matki kornwalijskiego romantyzmu”, zmarłej przed rokiem w wieku 96 lat znakomitej angielskiej powieściopisarki. W związku z pierwszą rocznicą jej śmierci stacja wyemituje filmową serię „Rosamunde Pilcher: Cztery kobiety”, która przedstawia dramatyczne losy zamożnej rodziny Aird. Z kolei dla miłośników mocniejszych wrażeń przygotowano niedzielny cykl „Uczucia pod wysokim napięciem - weneckie noce z Donną Leon“ inspirowany książkami amerykańskiej mistrzyni kryminałów, Donny Leon. Seria przedstawia tajemnicze sprawy zabójstw w najbardziej mrocznych zakątkach Wenecji, których wyjaśnieniem zajmuje się charyzmatyczny komisarz Guido Brunetti. 

Luty 2020 roku w ofercie kanału Romance TV:

„Uczucia pod wysokim napięciem - weneckie noce z Donną Leon“:
emisja: w niedziele (od 2 lutego br.) o 20:00
Romance TV zaprasza na serię filmów „Uczucia pod wysokim napięciem - weneckie noce z Donną Leon“, powstałych w oparciu o twórczość tej amerykańskiej autorki kryminałów. Bohaterem jej książek jest włoski komisarz Guido Brunettim, cieszący się popularnością szczególnie w Niemczech i Hiszpanii. Donna Leon porusza w nich tematy społeczne i polityczne. Na tle Wenecji pokazuje włoską biurokrację i skorumpowanych polityków, dlatego nigdy nie zgodziła się na publikację swoich tekstów w języku włoskim. Główny bohater jej kryminalnych powieści, komisarz Guido Brunetti, na co dzień zmaga się z wyjaśnieniem tajemniczych okoliczności śmierci różnych osób, m.in. pięciu całkiem zdrowych pacjentów domu spokojnej starości czy zamożnej wdowy Battestini. W kolejnych filmach zajmie się również wyjaśnieniem samobójczej śmierci jednego z kadetów elitarnej Akademii Wojskowej w San Marino czy wybuchu łodzi na Pellestrinie, w którym giną dwaj mężczyźni. Wieczorne maratony z weneckim komisarzem, w ramach których stacja Romance TV pokaże cztery filmy, będą odbywać się od początku lutego br. w każdą niedzielę od godziny 20:00 (więcej tutaj).

„Po wsze czasy - z Rosamunde Pilcher”:
„Rosamunde Pilcher: Cztery kobiety”
emisja: we wtorki (od 4 lutego br.) o 20:55

Miliony kobiet na całym świecie czytają romanse Rosamunde Pilcher. W swoim literackim dorobku pisarka posiada trzydzieści jeden publikacji książkowych. Oprócz tego powstało ponad 100 produkcji filmowych z wykreowanymi przez nią bohaterami. Miłość do literatury Rosamunde Pilcher wyniosła z domu, gdzie było pełno książek i od najmłodszych lat dużo czytała. Mając zaledwie osiemnaście lat debiutowała na łamach londyńskiego czasopisma swoim pierwszym opowiadaniem. Na początku tworzyła krótkie teksty dla pism kobiecych pod pseudonimem Jane Fraser. Dopiero wydając swoją pierwszą powieść zaczęła posługiwać się prawdziwym nazwiskiem. Największą sławę i uznanie zyskała dzięki książce „Poszukiwacze muszelek“, która stała się bestsellerem tłumaczonym na wiele języków. Wielbiciele jej  romantycznych dzieł mówią o nich „wyciskacze łez“. Rosamunde Pilcher pokazuje w nich człowieka, który stawia czoło trudnym wyzwaniom wbrew przeciwnościom losu, walcząc o to, co najcenniejsze. Ten klimat powieści widzowie będą mogli poczuć w przygotowanym przez Romance TV cyklu pod tytułem „Po wsze czasy - z Rosamunde Pilcher”, w ramach, którego w każdy wtorek o godzinie 20:55 zaprezentowane zostaną filmowe adaptacje książek w serii „Rosamunde Pilcher: Cztery kobiety”. Akcja filmów rozgrywa się w Kornwalii, na południowo-zachodnim krańcu Wielkiej Brytanii. Czteroczęściowa saga opowiada o losach majętnej rodziny Aird, zamieszkałej od wieków we wspaniałej rezydencji Balnaird House na Wyżynie Szkockiej. Edmund i Virginia to zgodne i szczęśliwe małżeństwo. Mają dwóje dorosłych dzieci. Jednak kobieta skrywa pewną tajemnicę, którą zna wyłącznie Violet, jej teściowa. Przez całe życie zastanawiała się, kto jest biologicznym ojcem Laury, ponieważ kiedyś spędziła jedną noc ze swoim amerykańskim przyjacielem. Pewnego dnia pojawia się u niej Conrad twierdząc, że Laura jest jego córką. To wydarzenie psuje dobre relacje między małżonkami. Czy bohaterowie będą na tyle silni by walczyć o swoją miłość i harmonie w rodzinie? O tym widzowie przekonają się oglądając Romance TV (więcej tutaj).
 
Charles Dance i Eleonore Weisgerber w filmie „Rosamunde Pilcher: Cztery kobiety”, foto: Graeme Hunter/Gate Television Productions Ltd./Tele München Gruppe
Charles Dance i Eleonore Weisgerber w filmie „Rosamunde Pilcher: Cztery kobiety”, foto: Graeme Hunter/Gate Television Productions Ltd./Tele München Gruppe


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Fransat: CAM + karta

Oryginalny moduł (CAM) CI wraz z kartą Fransat. Zapewnia dostęp...

499 zł Więcej...

Antena Famaval 125TRX grafit

Portugalska antena podświetlana firmy Famaval 125TRX - 125cm, do instalacji...

350 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC Multistream

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2 090 zł Więcej...
reklama