reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kanał NBC Sky World News ruszy tego lata

dodano: 2020-01-24 11:40 | aktualizacja: 2020-01-27 10:10
autor: Janusz Sulisz | źródło: broadbandtvnews/https://deadline.com

Sky News NBC 360px Nowy kanał informacyjny NBC Sky World News ma zadebiutować tego lata - potwierdził to Comcast - nie podając dokładnego terminu startu. Amerykański Comcast planuje wykorzystać zasoby informacyjne NBC i brytyjskiego nadawcy telewizji płatnej Sky, aby uruchomić międzynarodowy kanał telewizyjny, który będzie konkurował z CNN International i BBC World News.

nbc news sky logo 760px.png


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
NBC Sky World News rozpocznie emisję latem, a prezes NBC News, Andy Lack, powiedział Financial Times, że zatrudni dedykowany zespół 100-200 pracowników, a także wykorzysta wyniki 3500 pracowników, którzy obecnie pracują w NBC i Sky News. Na całym świecie powstanie także 10 nowych biur, które zwiększą zasięg NBC-Sky o około 50 proc. Przy gwarantowanej dystrybucji w Comcast i Sky kanał ten ma szansę docierać do 130 mln gospodarstw domowych już w momencie uruchomienia.

Kanał będzie nadzorowany przez Deborah Turness, prezes NBC News International i byłą redaktor ITV News w Wielkiej Brytanii. Według FT, będzie miał siedzibę w kampusie Sky Osterley w zachodnim Londynie. Lack i Turness podali niewiele szczegółów na temat biznesplanu, strategii redakcyjnej i tego, jak kanał zwiększy swój zasięg międzynarodowy.

NBC Sky World News to kolejny znak, że Comcast i Sky wykorzystają połączone siły po przejęciu przez Comcast za kwotę w wysokości 30 mld dol. w 2018 roku. W grudniu Sky ogłosił plany stworzenia dużego nowego brytyjskiego studia produkcji telewizyjnych i filmowych w Elstree przy wsparciu firmy-matki.

Przypomnijmy też, że nie jest tak, że NBC wcale nie ma kanałów informacyjnych. W końcu działa już kanał MSNBC, a ostatnio uruchomiono transmisję NBC News Now. Od dawna istnieje również CNBC na całym świecie, a NBC ma 25% udziałów w kanale Euronews.

Mimo tego zasięg globalny NBC Sky World News ma zagrozić potędze CNN i BBC World.

Źródło: broadbandtvnews.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

'SAT Kurier' - 3-4/2020 wersja limitowana

Limitowana edycja SAT Kuriera 3-4/2020 - 1 egz., który otrzymają...

25 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 159 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC Biały

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...
reklama