reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kanał NBC Sky World News ruszy tego lata

dodano: 2020-01-24 11:40 | aktualizacja: 2020-01-27 10:10
autor: Janusz Sulisz | źródło: broadbandtvnews/https://deadline.com

Sky News NBC 360px Nowy kanał informacyjny NBC Sky World News ma zadebiutować tego lata - potwierdził to Comcast - nie podając dokładnego terminu startu. Amerykański Comcast planuje wykorzystać zasoby informacyjne NBC i brytyjskiego nadawcy telewizji płatnej Sky, aby uruchomić międzynarodowy kanał telewizyjny, który będzie konkurował z CNN International i BBC World News.

nbc news sky logo 760px.png


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
NBC Sky World News rozpocznie emisję latem, a prezes NBC News, Andy Lack, powiedział Financial Times, że zatrudni dedykowany zespół 100-200 pracowników, a także wykorzysta wyniki 3500 pracowników, którzy obecnie pracują w NBC i Sky News. Na całym świecie powstanie także 10 nowych biur, które zwiększą zasięg NBC-Sky o około 50 proc. Przy gwarantowanej dystrybucji w Comcast i Sky kanał ten ma szansę docierać do 130 mln gospodarstw domowych już w momencie uruchomienia.

Kanał będzie nadzorowany przez Deborah Turness, prezes NBC News International i byłą redaktor ITV News w Wielkiej Brytanii. Według FT, będzie miał siedzibę w kampusie Sky Osterley w zachodnim Londynie. Lack i Turness podali niewiele szczegółów na temat biznesplanu, strategii redakcyjnej i tego, jak kanał zwiększy swój zasięg międzynarodowy.

NBC Sky World News to kolejny znak, że Comcast i Sky wykorzystają połączone siły po przejęciu przez Comcast za kwotę w wysokości 30 mld dol. w 2018 roku. W grudniu Sky ogłosił plany stworzenia dużego nowego brytyjskiego studia produkcji telewizyjnych i filmowych w Elstree przy wsparciu firmy-matki.

Przypomnijmy też, że nie jest tak, że NBC wcale nie ma kanałów informacyjnych. W końcu działa już kanał MSNBC, a ostatnio uruchomiono transmisję NBC News Now. Od dawna istnieje również CNBC na całym świecie, a NBC ma 25% udziałów w kanale Euronews.

Mimo tego zasięg globalny NBC Sky World News ma zagrozić potędze CNN i BBC World.

Źródło: broadbandtvnews.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ITI 2851S + pakiet Komfort+/Filmbox 6m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: dekoder ADB2851S (bez tunera DVB-T)...

179 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

189 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...
reklama