reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Eutelsat 7C zastąpił satelitę Eutelsat 7A

dodano: 2020-01-28 11:53 | aktualizacja: 2020-01-28 15:23
autor: Janusz Sulisz | źródło: Eutelsat

Eutelsat 7C 7E satelita pozycja 360px.jpg Satelita Eutelsat 7C należący do znanego operatora satelitarnego Eutelsat wszedł do pełnej usługi komercyjnej na pozycji 7°E i jest gotowy do obsługi klientów w całej Afryce, Europie, na Bliskim Wschodzie oraz w Turcji. Eutelsat 7C zastąpił satelitę Eutelsat 7A, który trafi na inną pozycję.
 


Eutelsat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wyprodukowany przez firmę Maxar Technologies, satelita Eutelsat 7C to w pełni elektryczny satelita o dużej mocy o masie startowej 3400 kg, mający do dyspozycji 49 transpondery pasma Ku [36 MHz]. Przypomnijmy, że został wyniesiony z kosmodromu Kourou w Gujanie Francuskiej 20 czerwca 2019 r. , po testach trafił obok satelitów Eutelsat 7A i Eutelsat 7B na pozycję 7°E, zwiększając tam pojemność o 19 transponderów.

W nocy z 27 na 28 stycznia 2020 r. zespół operatora satelitarnego Eutelsat przeprowadził migrację szeregu usług z starego satelity Eutelsat 7A na najnowszego Eutelsat 7C. Przeniesiono m.in. transpondery dzierżawione przez turecką platformę płatnej telewizji Digiturk, turecką telewizję publiczną TRT oraz Globecast UK w celu objęcia zasięgiem całej Europy i Bliskiego Wschodu.

Satelita Eutelsat 7A zostanie przeniesiony na inną pozycję orbitalną w ramach strategii optymalizacji floty satelitów Eutelsat. Na razie nie podano, na jaką pozycję trafi Eutelsat 7A.
 
Mapka zasięgu wiązki zachodniej satelity Eutelsat 7C - 7°E (western beam)

W zachodniej wiązce jest cała Polska, więc tu nie ma żadnych problemów z odbiorem. Gorzej jest z wiązką wschodnią ustawioną na Turcję, bo tu dobry odbiór jest tylko w południowej Polsce. Są jeszcze dwie wiązki pokrycia dla krajów Afryki, ale nie publikujemy ich. Są do pobrania tutaj.
 
Mapka zasięgu wiązki wschodniej satelity Eutelsat 7C - 7°E (eastern beam)


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Transmiter HDMI Megasat Premium do max. 100m

Bezprzewodowy transmiter HDMI firmy Megasat. Urządzenie pozwala na przesłanie sygnału...

690 zł Więcej...

Kabel Cablink 5xGI-18S biały 5m

Włoski, 5-żyłowy przewód koncentryczny 75 Ohm Cablink 5xGI-18S biały 5m...

55 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Opticum Nytro Box HEVC

Najnowszy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX Technology...

109 zł Więcej...
reklama