reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVN i Discovery przepraszają za materiał wyemitowany w DDTVN

dodano: 2020-01-29 14:56 | aktualizacja: 2020-01-30 10:44
autor: Anita Kaźmierska | źródło: TVN Discovery Polska/satkurier.pl

Dzień dobry TVN DDTVN TVN i Discovery wydali oświadczenie w związku z wyemitowanym 28 stycznia br. w „Dzień Dobry TVN” materiałem dotyczącym rankingu „The 100 Most Handsome Faces of 2019” TC Candler, zawierającym listę stu najprzystojniejszych według tego internetowego serwisu mężczyzn. Pierwsze miejsce w zestawianiu zajął Jungkook - członek znanego koreańskiego boys bandu BTS.

TC Candler Jungkook


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Jeżeli spodziewają się państwo na czele stawki na przykład Brada Pitta czy George'a Clooneya, to może państwa czekać spora niespodzianka. […] Najprzystojniejszym mężczyzną świata jest Jungkook.

Więc właśnie, nic nam to nazwisko nie mówi. Twarz, powiedziałabym niespecjalnie bardzo męska, prawda?

- takie słowa padły z ust prowadzącej Anny Kalczyńskiej podczas wtorkowego wydania DDTVN.

Fala krytyki
Po emisji programu, w mediach społecznościowych posypały się słowa krytyki. Prowadzącym Annie Kalczyńskiej i Andrzejowi Sołtysikowi zarzuca się m.in. brak profesjonalizmu, rasizm oraz ksenofobię. Wpadkę programu skrytykowały też zagraniczne media, a na Twitterze popularność zdobywa hashtag #dziendobrytvnisoverparty.

Oświadczenie TVN i Discovery
W związku z zaistniałą sytuacją grupa TVN Discovery Polska wydała oświadczenie, w którym przeprasza m.in. członków zespołu BTS. Informuje w nim również, że rozpoczęto wewnętrzne postępowanie wyjaśniające w tej sprawie.
 

TVN i Discovery przepraszają Pana Jeona Jung-kooka, Pana Junga Ho-seoka, pozostałych członków i fanów zespołu BTS oraz K-popu, a także wszystkich, których uraził materiał wyemitowany w „Dzień Dobry TVN” w dniu 28 stycznia br. oraz zachowanie prowadzących to wydanie programu. Wydźwięk audycji był całkowicie niezgodny z wartościami, które wyznajemy jako firma.

Dlatego rozpoczęliśmy wewnętrzne postępowanie wyjaśniające w tej sprawie. Zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, aby podobne sytuacje nie powtórzyły się w przyszłości.

Głos w tej sprawie zabrała także sama Anna Kalczyńska.
     


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - Netflix

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

459 zł Więcej...

Moduł DeltaCam DUO

Najnowszy uniwersalny moduł dostępu DeltaCAM DUO REV 2.0 Deltacrypt CI ...

539 zł Więcej...

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...
reklama