reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVN i Discovery przepraszają za materiał wyemitowany w DDTVN

dodano: 2020-01-29 14:56 | aktualizacja: 2020-01-30 10:44
autor: Anita Kaźmierska | źródło: TVN Discovery Polska/satkurier.pl

Dzień dobry TVN DDTVN TVN i Discovery wydali oświadczenie w związku z wyemitowanym 28 stycznia br. w „Dzień Dobry TVN” materiałem dotyczącym rankingu „The 100 Most Handsome Faces of 2019” TC Candler, zawierającym listę stu najprzystojniejszych według tego internetowego serwisu mężczyzn. Pierwsze miejsce w zestawianiu zajął Jungkook - członek znanego koreańskiego boys bandu BTS.

TC Candler Jungkook


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Jeżeli spodziewają się państwo na czele stawki na przykład Brada Pitta czy George'a Clooneya, to może państwa czekać spora niespodzianka. […] Najprzystojniejszym mężczyzną świata jest Jungkook.

Więc właśnie, nic nam to nazwisko nie mówi. Twarz, powiedziałabym niespecjalnie bardzo męska, prawda?

- takie słowa padły z ust prowadzącej Anny Kalczyńskiej podczas wtorkowego wydania DDTVN.

Fala krytyki
Po emisji programu, w mediach społecznościowych posypały się słowa krytyki. Prowadzącym Annie Kalczyńskiej i Andrzejowi Sołtysikowi zarzuca się m.in. brak profesjonalizmu, rasizm oraz ksenofobię. Wpadkę programu skrytykowały też zagraniczne media, a na Twitterze popularność zdobywa hashtag #dziendobrytvnisoverparty.

Oświadczenie TVN i Discovery
W związku z zaistniałą sytuacją grupa TVN Discovery Polska wydała oświadczenie, w którym przeprasza m.in. członków zespołu BTS. Informuje w nim również, że rozpoczęto wewnętrzne postępowanie wyjaśniające w tej sprawie.
 

TVN i Discovery przepraszają Pana Jeona Jung-kooka, Pana Junga Ho-seoka, pozostałych członków i fanów zespołu BTS oraz K-popu, a także wszystkich, których uraził materiał wyemitowany w „Dzień Dobry TVN” w dniu 28 stycznia br. oraz zachowanie prowadzących to wydanie programu. Wydźwięk audycji był całkowicie niezgodny z wartościami, które wyznajemy jako firma.

Dlatego rozpoczęliśmy wewnętrzne postępowanie wyjaśniające w tej sprawie. Zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, aby podobne sytuacje nie powtórzyły się w przyszłości.

Głos w tej sprawie zabrała także sama Anna Kalczyńska.
     


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak bezinwazyjny do okna rozporowy

Bezinwazyjny, wnękowy stojak dla anteny satelitarnej lub DVB-T z drążkiem...

139 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 grafit

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo - następca najbardziej udanych odbiorników satelitarnych producenta...

329 zł Więcej...
reklama