reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Top Gear” 28 i Japonia w lutym w BBC Brit

dodano: 2020-01-30 06:57
autor: Łukasz Knapik | źródło: BBC Studios

BBC Brit z Bin 360px.jpg W lutym br. kanał telewizyjny BBC Brit poleca swoim widzom szczególnie takie programy jak „Życie w celi śmierci” (sezon 3.), „Top Gear” (sezon 28.) i „Guy Martin w Japonii”.

BBC Brit


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Luty 2020 roku w ofercie kanału BBC Brit:

„Życie w celi śmierci” 3 („Life and Death Row” 3)
emisja: od czwartku, 6 lutego br. o 23:30

Trzecia seria dokumentu opowiadającego o karze śmierci widzianej oczami ludzi na nią skazanych. Autorzy programu odwiedzają amerykańskie więzienia, by dowiedzieć się jak wygląda życie w cieniu nadchodzącego wyroku. Widzowie śledzą drogę skazańców przez proces sądowy i kolejne apelacje, aż do egzekucji. Decyzją gubernatora Arkansas egzekucje ośmiu skazanych zostaną przeprowadzone w odstępach dziesięciu dni. Powodem tego bezprecedensowego harmonogramu jest konieczność zużycia zapasów śmiercionośnej trucizny przed upłynięciem terminu ważności. Twórcy dokumentu przedstawiają rzeczywistość najwyższego wymiaru kary z punktu widzenia obu stron: ośmiu skazanych oraz ich rodzin, którym widzowie towarzyszą przez ostatnie tygodnie, godziny i minuty przed ostatecznym rozstaniem.

„Top Gear” 28 („Top Gear” 28)
emisja: od piątku, 7 lutego br. o 22:30

Świeżo po pierwszej wspólnie prowadzonej serii ekipa prezenterów w składzie: Paddy McGuiness, Andrew Flintoff „Freddie” i Chris Harris, po raz kolejny zabiera widzów w szaloną podróż po globie. Panowie jak zwykle planują dobrze się bawić, wygłupiać, a przede wszystkim spełniać motoryzacyjne marzenia. - W programie oczywiście najlepsze na świecie samochody, zwariowane wyprawy, znani goście oraz spora dawka dobrego humoru. W 2019 roku stworzyli najwyższej klasy motoryzacyjne widowisko i naprawdę wysoko podnieśli sobie poprzeczkę. Czy w 2020 roku uda im się przebić własny sukces? To trzeba zobaczyć! - zapowiada nadawca (więcej tutaj).

„Guy Martin w Japonii” („Our Guy in Japan”)
emisja: we wtorek, 18 lutego br. o 22:30

Guy Martin udaje się w podróż przez Japonię, by lepiej poznać i zrozumieć ten kraj. Spotyka się m.in. z jednym z zasłużonych japońskich inżynierów, który przyczynił się do powstania pierwszej japońskiej elektrowni atomowej. W znajdującym się w Tokio ośrodku służącym do trenowania zachowań podczas katastrof dowiaduje się, że Japonię w ciągu roku dotyka około 1500 trzęsień ziemi. W slumsach Jokohamy zakrada się do „hoteli miłości" i miejsc gdzie uprawia się nielegalny hazard. Udaje się mu nawet wejść do siedziby jednego z gangów Yakuzy. Podczas tej wyprawy praktykuje także u jednego z ostatnich japońskich mieczników i poznaje inżynierów pracujących nad największym na świecie mostem wiszącym. W Hiroszimie odnajduje tramwaj, który działał już trzy dni po tym, jak w sierpniu 1945 roku na miasto spadła bomba atomowa (więcej tutaj i tutaj).
 
Andrew Flintoff „Freddie” i samochód Rover Metro w programie „Top Gear”, foto: Will Douglas/BBC Studios
Andrew Flintoff „Freddie” i samochód Rover Metro w programie „Top Gear”, foto: Will Douglas/BBC Studios


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Mini Combo UHD 4K S2X - Netflix

Nowość - Octagon SF8008 Mini Combo UHD 4K S2X -...

389 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo - następca najbardziej udanych odbiorników satelitarnych producenta...

329 zł Więcej...
reklama