reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Cuda inżynierii” 4 i wyspy w lutym w BBC Earth

dodano: 2020-01-31 16:41
autor: Łukasz Knapik | źródło: BBC Studios

BBC Earth W lutym br. kanał BBC Earth poleca swoim widzom takie programy jak „Niezwykłe wyspy tropikalne”, „Cuda inżynierii” (sezon 4.), „Dzieciaki świata” i „Życie na pustkowiu” (sezon 7.).

BBC Earth


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Luty 2020 roku w ofercie kanału BBC Earth:

„Niezwykłe wyspy tropikalne”
emisja: od niedzieli, 2 lutego br. o 11:00

Trzy wyjątkowe wyspy: Madagaskar, Borneo i Hawaje. Każda stanowi zamknięty ekosystem, odcięty od lądu, bogaty w niezwykłe gatunki fauny i flory oraz niesamowitą kulturę. Wyspy te są jednymi z najbardziej podatnych na zmiany klimatu miejsc na Ziemi i stanowią swoisty wyznacznik stanu zdrowia naszej planety. Seria BBC Earth bada przyrodę, historię i kulturę tych wyjątkowych miejsc. Ekstremalnie zróżnicowane warunki panujące na Madagaskarze przyczyniły się do ewolucji unikalnych na skalę światową gatunków zwierząt, w tym m.in. słynnych lemurów. Borneo z kolei jest domem dla najdziwniejszych form życia na świecie - pływających małp, latających węży oraz ​​gigantycznych mięsożernych roślin. Tylko najbardziej wytrwali mogą przetrwać w jej dżunglach i wysokich górach. Kolonizacja przez człowieka odizolowanych wysp, które tworzą Hawaje, była natomiast największym wyzwaniem dla dzikiej przyrody tego archipelagu. Dla wielorybów, albatrosów i gąsienic, którym się udało przetrwać, jest to prawdziwy raj (więcej tutaj).

„Cuda inżynierii” 4
emisja: od wtorku, 18 lutego br. o 18:55

Seria dokumentalna przedstawiająca pionierskie osiągnięcia nowoczesnej inżynierii, których realizacja możliwa była dzięki niesamowitej pomysłowości ich konstruktorów. Od innowacyjnych rozwiązań zastosowanych podczas budowy stadionu olimpijskiego w Monachium po pierwsze turbiny wiatrowe w szkockim Blyth - w każdym odcinku twórcy analizują osiągnięcia nauki, dzięki którym konstruktorzy oraz budowniczy mogli stworzyć współczesne cuda inżynierii (więcej tutaj).

„Dzieciaki świata”
emisja: od wtorku, 25 lutego br. o 23:00

Michi z Japonii sam podróżuje po Tokio, a Uuakhuike z plemienia Himba posługuje się maczetą podczas zbierania drewna. Czy dzieci wychowywane w kulturze zachodniej także są do tego stopnia samodzielne? Twórcy programu postanawiają sprawdzić, na ile miejsce zamieszkania oraz sposób wychowania wpływają na nasz rowój oraz usposobienie. Bracia van Tulleken zainspirowani różnymi sposobami wychowywania dzieci w różnych częściach świata przeprowadzają eksperyment z udziałem młodych ochotników. Małe grupki dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym dostają kilka zadań, a każdy ich krok śledzą ukryte kamery. Dzieci mają na przykład, korzystając z map oraz komunikacji miejskiej, dotrzeć do konkretnego punktu w Londynie. Czy bez opieki dorosłych, wystawieni na liczne pokusy oraz potencjalne niebezpieczeństwa poradzą sobie w wielkim mieście?

„Życie na pustkowiu” 7
emisja: od czwartku, 27 lutego br. o 21:55

Siódma seria programu, w którym poszukiwacz przygód Ben Fogle wybiera się w najodleglejsze zakątki globu i odwiedza ludzi, którzy postanowili zrezygnować  z biegu w wyścigu szczurów, uciec od wygód życia zachodniej cywilizacji i zamieszkać na odległym odludziu. Ben Fogle udaje się m.in. do Lasu Ozark, gdzie poznaje mistrza rzemiosła, Roberta. Dowiaduje się, że ten były student medycyny 20 lat temu porzucił swoje dawne życie, kupił 200 akrów ziemi w lesie, gdzie wychował sześcioro dzieci. W Nowej Zelandii z kolei spotyka podróżującą starym szkolnym autobusem rodzinę z dziećmi. Rodzice pragną przekazać młodemu pokoleniu swój zachwyt pięknem dziewiczej przyrody. Z dala od cywilizacji w tajlandzkich górach Ben Fogle odwiedza także Juliena, który przez niemal połowę życia był buddyjskim mnichem (więcej tutaj i tutaj).
 
Ben Fogle w programie „Życie na pustkowiu”, foto: BBC Studios
Ben Fogle w programie „Życie na pustkowiu”, foto: BBC Studios


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

DJI Osmo Pocket

1 290 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC Multistream

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2 090 zł Więcej...

Konwerter Single Fuba DEK 106 LTE

Markowy pojedynczy konwerter Fuba DEK 106 o wsp. szumów 0,1dB...

65 zł Więcej...
reklama