reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Stacey Dooley i weganie w lutym w BBC Lifestyle

dodano: 2020-02-02 23:53
autor: Łukasz Knapik | źródło: BBC Studios

BBC Lifestyle W lutym br. kanał BBC Lifestyle poleca swoim widzom takie programy jak „Stacey Dooley wpada na weekend”, „Ogrody marzeń” (sezon 2.), „Wielkie projekty” (sezon 10.), „George Clarke: stary nowy dom” (sezon 4.) i „Weganie nadchodzą”.

BBC Lifestyle


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Luty 2020 roku w ofercie kanału BBC Lifestyle:

„Stacey Dooley wpada na weekend” („Stacey Dooley Sleeps Over”)
emisja: od czwartku, 13 lutego br. o 22:55

Reporterka śledcza Stacey Dooley spędza 72 godziny w towarzystwie rodzin i społeczności, by dowiedzieć się, jak wygląda życie we współczesnym, zróżnicowanym świecie. W tej serii programu Stacey Dooely odwiedza zamożną rodzinę z Warwickshire. Zamieszkując w jej rozległej posiadłości, poznaje codzienne życie szlachty i, niejako przy okazji, kwestionuje przekonania jej przedstawicieli, jak np. przywileje, polowania, dziedziczenie bogactwa oraz konieczność prywatnej edukacji. Stacey Dooley odwiedza także rodzinę Mormonów, gdzie przekonuje się, jak trudne jest dorastanie w zgodzie z surowym kodeksem Kościoła. Reporterka zamieszkuje także u małżeństwa otwartego na poliamorię oraz pary, która zachęciła nastoletniego syna do uczestnictwa w walkach w klatce (więcej tutaj).

„Ogrody marzeń” 2 („Dream Gardens” 2)
emisja: od wtorku, 18 lutego br. o 20:55

Druga seria programu, w którym architekt krajobrazu Michael McCoy prezentuje ogrody Australii. Stanowią one inspirację dla uczestników programu, których prowadzący odwiedza podczas prac nad własnym zielonym rajem. Michael McCoy przygląda się, jak - wspierani przez lokalnego projektanta krajobrazu - właściciele zmagają się z niesprzyjającą pogodą, opóźnieniami wykonawców, zmianami wizji swojego ogrodu i ograniczonym budżetem. Towarzyszy im także podczas zakończenia prac i podziwia oszałamiający efekt, jaki osiągnęli dzięki ciężkiej pracy. W międzyczasie Michael McCoy odwiedza także australijskie ogrody. Pragnąc zainspirować widzów do realizacji własnych marzeń o pięknym ogrodzie, daje praktyczne wskazówki dotyczące projektowania oraz sadzenia roślin wokół własnego domu.

„Wielkie projekty” 10 („Grand Designs” 10)
emisja: od czwartku, 20 lutego br. o 19:55

Seria dokumentalna, w której projektant Kevin McCloud odwiedza ludzi realizujących swoje marzenia o zbudowaniu ekstrawaganckiego domu. Codzienne trudy budowy, napięte budżety oraz pędzący czas skutecznie utrudniają realizację śmiałych projektów inżynieryjnych. Nierzadko też wpływają na emocje inwestorów. Kevin McCloud odwiedza ich i towarzyszy na każdym etapie budowy, a „Wielkie projekty" dają możliwość wglądu w proces wcielania w życie wizji architektonicznych z prawdziwym rozmachem. W 10. serii Kevin McCloud odwiedza m.in. aktora, który kupił ruiny zamku Cloontykilla w Irlandii. Powraca też na wyspę Wight, aby zobaczyć, jak przebiega projekt renowacji bungalowu z 1970 roku w prastarym lesie. W londyńskiej dzielnicy Brixton przygląda się budowie domu przypominającego kilka szklanych sześcianów (więcej tutaj).

„George Clarke: stary nowy dom” 4 („George Clarke's Old House New Home” 4)
Od wtorku 25 lutego, godz. 19:55

Architekt i restaurator zabytków George Clarke postanawia przywrócić dawny blask średniowiecznym oraz wiktoriańskim domom. Takich zabudowań jest w Wielkiej Brytanii bardzo dużo, chociaż funkcjonalnie nie zawsze odpowiadają potrzebom współczesnych mieszkańców. W czwartej serii programu George Clarke udaje się m.in do Leeds, gdzie doradza przy odrestaurowaniu wiktoriańskiej willi. Pomaga też właścicielom szeregowca z przełomu wieków oraz mieszkańcom edwardiańskiego domu z lat 70. ubiegłego wieku pokrytego boazerią. W każdym z odcinków George Clarke w stare mury wprowadza nowoczesne rozwiązania i udowadnia, że można dostosować je do dzisiejszych standardów, zachowując spójność stylistyczną oraz ducha dawnej epoki (więcej tutaj).

„Weganie nadchodzą” („Veganville”)
emisja: od wtorku, 25 lutego br. o 22:55

Pięcioro wegan udaje się do rolniczego miasta Merthyr Tydfil w południowej Walii, by przekonać tamtejszych mieszkańców do przejścia na dietę roślinną. Spożycie mięsa i przetworów mlecznych jest w Wielkiej Brytanii bardzo głęboko zakorzenione. Szczególnie w Merthyr, w którym większość mieszkańców utrzymuje się z hodowli zwierząt. W dobie rosnącej popularności weganizmu twórcy programu zadają pytanie o motywy przejścia na ten styl życia. Wśród uczestników programu znajdują się: obrońca praw zwierząt Joey, Korin - kulturysta z Miami, samotna matka Jodi, smakosz Rikki oraz kierowca ciężarówki Dan. Przez trzy tygodnie spotykają się oni z różnorodnymi argumentami mieszkańców spożywających produkty mięsne: tamtejsi rolnicy hodują zwierzęta dla pieniędzy, a zapracowani rodzice potrzebują pożywnych i niedrogich posiłków dla całej rodziny. Najnowsze badania sugerują, że wegańscy aktywiści bywają zbyt agresywni i bezkompromisowi w szerzeniu swoich poglądów. Program umożliwia im ocenę własnych sposobów komunikacji. Jest też okazją do poznania argumentów po obu stronach.
 
Stacey Dooley w programie „Stacey Dooley wpada na weekend”, foto: BBC Studios
Stacey Dooley w programie „Stacey Dooley wpada na weekend”, foto: BBC Studios


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

'SAT Kurier' - 7-8/2020 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2020

10 zł Więcej...

Miernik Dreamsky TSC-4K TRIO DVB-S2/T2/C2

Profesjonalny miernik Dreamsky TSC-4K TRIO do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów...

1 990 zł Więcej...
reklama