reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

DISH chce 9,9 mln dol. od piratów

dodano: 2020-02-02 00:18
autor: HP | źródło: torrentfreak

Dish Network NOWE Wydaje się, że pozew złożony przez amerykańską platformę DISH Network przeciwko Easybox IPTV może się skończyć ze znacznymi kosztami dla piratów stojących za nielicencjonowanym dostawcą IPTV. We wniosku o ostateczne orzeczenie sądu nakazuje wypłacenie DISH aż 9,9 mln dol. odszkodowania za bezpośrednie naruszenie praw autorskich w kanałach, nadawanych bez pozwolenia przez Easybox.

easybox
Easybox ipTV dish network 2020 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na całym świecie są tysiące firm i osób prywatnych zaangażowanych w dostarczanie i sprzedaż usług pirackich IPTV.

Pakiety IPTV zwykle zapewniają dostęp do setek, a nawet tysięcy kanałów premium za niską cenę, podważając modele biznesowe dostawców treści i nadawców. Doprowadziło to do wszczęcia zarówno działań karnych, jak i cywilnych na kilku kontynentach, przy czym platforma DISH Network przewodzi tym działaniom w USA.

Tylko jeden z pozwów sądowych operatora DISH Network, złożony w sierpniu w sądzie w Teksasie, był skierowany przeciwko Easybox, usłudze IPTV, która podobno oferowała abonentom ponad 1000 kanałów, w tym ponad 24 kanały dostępne wyłącznie w DISH. Co ciekawe w ofercie nie było polskich stacji!

Według DISH operator platformy dołożył wszelkich starań, aby Easybox zaprzestał działalności przed złożeniem pozwu, w tym wysłał prawie 300 zawiadomień o naruszeniu praw autorskich - wszystkie zostały zignorowane.

We wrześniu DISH otrzymał pozwolenie na wezwanie kilku firm (PayPal, Google) w celu zidentyfikowania osób odpowiedzialnych za Easybox. W końcu zostali oni zidentyfikowani jako Hung Tran i Thi Nga Nguyen.

Występując z roszczeniem o bezpośrednie naruszenie praw autorskich, DISH żąda ustawowych odszkodowań w wysokości 150 tys dol. za każde z 66 zarejestrowanych i chronionych prawem autorskim dzieł należących do DISH - łączna kwota sięgnie rekordowej sumy 9,9 mln dol.

Ponadto DISH żąda stałego nakazu, aby uniemożliwić oskarżonym lub innym osobom współpracującym z nimi transmisję strumieniową, dystrybucję lub publiczne odtwarzanie kanałów i programów DISH oraz / lub reklamę, sprzedaż lub świadczenie jakiejkolwiek usługi oferującej to samo.

DISH domaga się również nakazu uniemożliwiającego jakiejkolwiek firmie dostarczenie oskarżonym infrastruktury dla Easybox lub podobnej usługi. Należą do nich centra danych, firmy domenowe, usługi związane z domenami, CDN i platformy mediów społecznościowych.

Operator platformy wymaga ponadto, aby Verisign oraz wszelkie inne rejestry lub firmy rejestrujące domeny Easybox.tv, E900x.com i k2442.com uczyniły je niedostępnymi przed przeniesieniem ich do DISH na użytek platformy. Faktycznie sprawdziliśmy - żadna z wymienionych stron internetowych nie jest osiągalna. Wszelkie przyszłe domeny zarejestrowane przez pozwanych w celu naruszenia praw DISH powinny być traktowane podobnie, brzmi proponowany nakaz.

Sąd jeszcze nie podpisał się pod propozycjami DISH Network, ale biorąc pod uwagę dotychczasowe poczynania w toczącej się sprawie generującej tysiące stron dokumentów, orzeczenie korzystne dla Easybox wydaje się mało prawdopodobne.

Źródło: torrentfreak.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

249 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-7/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-7/2023

12 zł Więcej...