reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kodowanie kolejnych kanałów z Ukrainy

dodano: 2020-02-02 18:06
autor: RO | źródło: telekritika.ua

antena satelitarna Przekaz satelitarny zaszyfrują kolejne, ukraińskie stacje telewizyjne. Chodzi o co najmniej 10 bezpłatnych kanałów, niezwiązanych z wiodącymi grupami medialnymi. Potwierdzono, że jeden z nich, Music Box, od 1.03 będzie kodowany na satelicie Astra 4A (4,8°E) w Verimatrix. Sprawdź, jakie kanały znikną z FTA w najbliższej przyszłości.

https://telesputnik.ru/upload/iblock/41d/ukraintsy_poprosili_vernut_litsenziyu_kanalu_112_ukraina_i_
Ukraińska telewizja satelitarna Ukraina


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wymieniono co najmniej 10 kanałów, które w najbliższym czasie przejdą z FTA na szyfrowanie Verimatrix.
Wśród nich znajdują się Music Box, XSport, Trofey, Terra, Nauka, Fauna, Kus-Kus, 36.6 TV, Dacha i Epoque. Mówią o tym przedstawiciele kanałów.

Producent generalny Music Box, Serhij Kobel, w komentarzu dla redakcji portalu Telekritika potwierdził datę zaszyfrowania przekazu na satelicie Astra 4A (4,8°E). Popularny kanał muzyczny od 1 marca 2020 r. będzie szyfrować w Verimatrix.

Serwis prasowy kanału XSport podał, że decyzję o szyfrowaniu już podjęto, ale kiedy dokładnie to nastąpi, nadawca poinformuje w odpowiednim momencie.

Dzisiaj XSport, Dacha i Epoque są szyfrowane w archaicznym systemie BISS, który może być deszyfrowany przez sporą grupę niededykowanych odbiorników satelitarnych.

W nocy z 28 na 29 stycznia 2020 roku, wiodące grupy medialne StarLightMedia, 1+1 Media, Media Group Ukraine i Inter Media Group, zakodowały przekaz 22 kanałów telewizyjnych, nadawanych przez satelity Astra 4A (4,8°E) i Amos 3/7 (4°W). W przekazie ogólnodostępnym (free-to-air) pozostawiono kanały mniejszych nadawców – głównie informacyjne, regionalne oraz tematyczne. Wśród nich są również kanały rozrywkowe, które podobnie jak grupy medialne, rozwijają płatną dystrybucję w ramach PayTV lub sprzedają czas reklamowy.

Źródło: telekritika.ua 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kanały


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Przepust dachowy średnicy 48mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 48mm

79 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K Hollex UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI marki Hollex o długości 3,0m w wersji...

89 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD61 Combo + moduł nc+ CI+ telewizja na kartę

AX 4K HD61 Combo - najnowszy odbiornik Ultra HD marki...

999 zł Więcej...
reklama