reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Telekamera dla Canal+ za wkład w polskie seriale

dodano: 2020-02-03 21:46 | aktualizacja: 2020-02-04 10:41
autor: Janusz Sulisz | źródło: CANAL+

Canal+ W czasie uroczystej gali w Teatrze Polskim wyróżnienie w imieniu stacji odebrała Małgorzata Seck, wiceprezes ds. programowych CANAL+ w Polsce. CANAL+ otrzymał specjalną Telekamerę za wkład w rozwój rynku polskich seriali.

„Telekamery Tele Tygodnia”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
CANAL+ otrzymał wyróżnienie w roku, w którym przypada 25-lecie jego obecności w Polsce.
W ciągu tego czasu z udziałem CANAL+ powstało wiele filmów i seriali, które wniosły istotny wkład w rozwój rodzimej kinematografii. Łącznie był producentem i koproducentem blisko dwustu produkcji, w tym wielokrotnie nagradzanych na całym świecie dzieł, takich jak „Pianista” Romana Polańskiego, „Zimna wojna”, oscarowa „Ida” Pawła Pawlikowskiego czy „Boże Ciało” Jana Komasy – tegoroczny polski kandydat do Oscara, wyróżniony na 76. festiwalu w Wenecji.

Od wielu lat, zgodnie ze światowym trendem, CANAL+ inwestuje również w produkcję seriali pod własnym szyldem.
Pierwszy i drugi sezon serialu „Belfer”, „Kruk: Szepty słuchać po zmroku” ,„Nielegalni” i „Żmijowisko” odniosły komercyjny sukces, otwierając drogę kolejnym serialowym inwestycjom. Kilka miesięcy temu swoją premierę miały też międzynarodowe koprodukcje serialowe „Zasada przyjemności” i „Sanktuarium zła”, dzięki którym znakomici polscy aktorzy po raz kolejny zagościli na ekranach europejskiej widowni.

Kolejną serialową premierą CANAL+ będą „Mały Zgon” w reżyserii Juliusza Machulskiego oraz realizowany z wielkim rozmachem „Król” w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego, na podstawie bestselerowej powieści Szczepana Twardocha.
 

Chcę symbolicznie zadedykować tę nagrodę twórcom, którzy nam zaufali i widzom, którzy sprawiająm że nasza praca po prostu ma sens...

- powiedziała Małgorzata Seck, odbierając nagrodę dla CANAL+.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii CANAL+


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

139 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

319 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM920 RC20 UHD Triple

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1 999 zł Więcej...