reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Telekamera dla Canal+ za wkład w polskie seriale

dodano: 2020-02-03 21:46 | aktualizacja: 2020-02-04 10:41
autor: Janusz Sulisz | źródło: CANAL+

Canal+ W czasie uroczystej gali w Teatrze Polskim wyróżnienie w imieniu stacji odebrała Małgorzata Seck, wiceprezes ds. programowych CANAL+ w Polsce. CANAL+ otrzymał specjalną Telekamerę za wkład w rozwój rynku polskich seriali.

„Telekamery Tele Tygodnia”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
CANAL+ otrzymał wyróżnienie w roku, w którym przypada 25-lecie jego obecności w Polsce.
W ciągu tego czasu z udziałem CANAL+ powstało wiele filmów i seriali, które wniosły istotny wkład w rozwój rodzimej kinematografii. Łącznie był producentem i koproducentem blisko dwustu produkcji, w tym wielokrotnie nagradzanych na całym świecie dzieł, takich jak „Pianista” Romana Polańskiego, „Zimna wojna”, oscarowa „Ida” Pawła Pawlikowskiego czy „Boże Ciało” Jana Komasy – tegoroczny polski kandydat do Oscara, wyróżniony na 76. festiwalu w Wenecji.

Od wielu lat, zgodnie ze światowym trendem, CANAL+ inwestuje również w produkcję seriali pod własnym szyldem.
Pierwszy i drugi sezon serialu „Belfer”, „Kruk: Szepty słuchać po zmroku” ,„Nielegalni” i „Żmijowisko” odniosły komercyjny sukces, otwierając drogę kolejnym serialowym inwestycjom. Kilka miesięcy temu swoją premierę miały też międzynarodowe koprodukcje serialowe „Zasada przyjemności” i „Sanktuarium zła”, dzięki którym znakomici polscy aktorzy po raz kolejny zagościli na ekranach europejskiej widowni.

Kolejną serialową premierą CANAL+ będą „Mały Zgon” w reżyserii Juliusza Machulskiego oraz realizowany z wielkim rozmachem „Król” w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego, na podstawie bestselerowej powieści Szczepana Twardocha.
 

Chcę symbolicznie zadedykować tę nagrodę twórcom, którzy nam zaufali i widzom, którzy sprawiająm że nasza praca po prostu ma sens...

- powiedziała Małgorzata Seck, odbierając nagrodę dla CANAL+.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platforma CANAL+ (ex nc+)


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Quad Opticum Robust 0.1dB

Bardzo tani, poczwórny konwerter Universal Quad produkcji Opticum do anten...

55 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

189 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 259 zł Więcej...