reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Telekamera dla Canal+ za wkład w polskie seriale

dodano: 2020-02-03 21:46 | aktualizacja: 2020-02-04 10:41
autor: Janusz Sulisz | źródło: CANAL+

Canal+ W czasie uroczystej gali w Teatrze Polskim wyróżnienie w imieniu stacji odebrała Małgorzata Seck, wiceprezes ds. programowych CANAL+ w Polsce. CANAL+ otrzymał specjalną Telekamerę za wkład w rozwój rynku polskich seriali.

„Telekamery Tele Tygodnia”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
CANAL+ otrzymał wyróżnienie w roku, w którym przypada 25-lecie jego obecności w Polsce.
W ciągu tego czasu z udziałem CANAL+ powstało wiele filmów i seriali, które wniosły istotny wkład w rozwój rodzimej kinematografii. Łącznie był producentem i koproducentem blisko dwustu produkcji, w tym wielokrotnie nagradzanych na całym świecie dzieł, takich jak „Pianista” Romana Polańskiego, „Zimna wojna”, oscarowa „Ida” Pawła Pawlikowskiego czy „Boże Ciało” Jana Komasy – tegoroczny polski kandydat do Oscara, wyróżniony na 76. festiwalu w Wenecji.

Od wielu lat, zgodnie ze światowym trendem, CANAL+ inwestuje również w produkcję seriali pod własnym szyldem.
Pierwszy i drugi sezon serialu „Belfer”, „Kruk: Szepty słuchać po zmroku” ,„Nielegalni” i „Żmijowisko” odniosły komercyjny sukces, otwierając drogę kolejnym serialowym inwestycjom. Kilka miesięcy temu swoją premierę miały też międzynarodowe koprodukcje serialowe „Zasada przyjemności” i „Sanktuarium zła”, dzięki którym znakomici polscy aktorzy po raz kolejny zagościli na ekranach europejskiej widowni.

Kolejną serialową premierą CANAL+ będą „Mały Zgon” w reżyserii Juliusza Machulskiego oraz realizowany z wielkim rozmachem „Król” w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego, na podstawie bestselerowej powieści Szczepana Twardocha.
 

Chcę symbolicznie zadedykować tę nagrodę twórcom, którzy nam zaufali i widzom, którzy sprawiająm że nasza praca po prostu ma sens...

- powiedziała Małgorzata Seck, odbierając nagrodę dla CANAL+.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platforma CANAL+ (ex nc+)


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,0m w wersji v2.1 dla...

49 zł Więcej...

Mini PC Android Di-Way AND-4x4 z tunerem 4K DVB-T2 H.265

DI-WAY AND-4X4 DVB-T2 H.265 to urządzenie multimedialne 4K na Androidzie...

349 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5679) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

199 zł Więcej...