reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Poldark - Wichry losu” 5 w kanale Epic Drama

dodano: 2020-02-04 13:03
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Epic Drama „Poldark - Wichry losu” Nadchodzący piąty sezon serialu kostiumowego „Poldark - Wichry losu” („Poldark”), z ulubieńcem żeńskiej części publiczności Aidanem Turnerem, będzie ostatnią odsłoną tej produkcji. Premiera pierwszego odcinka odbędzie się w niedzielę, 9 lutego br. o godz. 20:15 w kanale Epic Drama.

Epic Drama „Poldark - Wichry losu”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Cztery sezony serialu zdążyły rozkochać widzów w XVIII-wiecznych kornwalijskich krajobrazach, w których rozgrywają się losy bohaterów. Od 2015 roku mogliśmy śledzić zmienne koleje życia Rossa Poldarka, wokół którego skupiona jest fabuła, i jego ukochanej Demelzy. Serial powstał na podstawie bestsellerowej 12-tomowej sagi Winstona Grahama i został zaadaptowany na potrzeby ekranu przez scenarzystkę Debbie Horfsfield. Pomysł na ostatni sezon może zaskakiwać, gdyż scenarzystka zamiast adaptacji kolejnego, ósmego tomu, rozbudowuje scenariusz o wątki, o których autor powieści jedynie wspomniał. W ten sposób wypełnia lukę w fabule powieści, której ósma część ma miejsce 10 lat po wydarzeniach sezonu czwartego i opowiada o dorosłych dzieciach Poldarków i Warlegganów. Finałowe odcinki, oprócz nowych wyzwań i konfliktów, przyniosą odpowiedzi na wiele pytań.

Za produkcję serialu odpowiedzialni są Roopesh Parekh i Michael Ray. Obraz został wyreżyserowany przez Josha Agnew („Pan Selfridge”, „Jekyll and Hyde”) i Stephena Woolfendena („Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”). Twórcy serialu to Winston Graham i Debbie Horsfield, a w obsadzie znaleźli się Aidan Turner, Eleanor Tomlinson, Heida Reed, Jack Farthing, Luke Norris, Beatie Edney i Tristan Sturrock. Sezon piąty liczy osiem odcinków (więcej tutaj).
 
Aidan Turner i Eleanor Tomlinson w serialu „Poldark - Wichry losu”, foto: Viasat World
Aidan Turner i Eleanor Tomlinson w serialu „Poldark - Wichry losu”, foto: Viasat World


„Poldark - Wichry losu” - sezon 5., emisja w niedziele (od 9 lutego 2020 roku) o 20:15 w kanale Epic Drama.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Single Fuba DEK 106 LTE

Markowy pojedynczy konwerter Fuba DEK 106 o wsp. szumów 0,1dB...

65 zł Więcej...

Uchwyt kominowy bezinwazyjny E863M z opaską 5,0m

mocny uchwyt antenowy bezinwazyjny - obejma 5m na komin 

119 zł Więcej...

Multiswitch TechniSat CE 9/12 HD

Markowy (niemiecki) multiswitch TechniSat CE 9/12 HD rozdziela sygnał niezależnie...

400 zł Więcej...
reklama