reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ekologiczny Sky 0 do 2030

dodano: 2020-02-05 01:07 | aktualizacja: 2020-02-05 16:24
autor: Janusz Sulisz | źródło: Sky UK/solarkurier.pl

sky news green go zero 360px.jpg Sky ogłosił plany zerowego poziomu emisji dwutlenku węgla do 2030 r. poprzez ograniczenie emisji powstałej w wyniku korzystania ze swoich produktów, dostawców na całym świecie i prowadzonej działalności.

Sky
sky 0 green go zero 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Sky twierdzi, że stanie się przez to, że:
  • wszystkie jego produkty technologiczne staną się bardziej energooszczędne
  • nastąpi rozwój najbardziej zrównoważonych studiów filmowych i telewizyjnych na świecie
  • każda oryginalna produkcja Sky, kanał telewizyjny, program telewizyjny i filmowy przestaną korzystać z energii z węgla
  • flota 5000 pojazdów firmy zostanie przekształcona w pojazdy elektryczne lub hybrydowe
  • firma pomoże 11 tys. firmom współpracującym z Sky, niezależnie od tego, czy produkują Skyboxy, czy produkują kolejny przebój telewizyjny, w osiągnięciu zerowego poziomu emisji
  • Sky zamierza też sadzić drzewa, namorzyny i trawy morskie, aby mogły pochłonąć dwutlenek węgla

Sky będzie starać się o potwierdzenie swoich celów na podstawie SBTi (Science-Target Initiative) i publicznie zgłosi swój ślad węglowy.

Jeremy Darroch, dyrektor generalny grupy Sky, powiedział:

- Wkraczamy w krytyczną dekadę na długiej drodze do naprawy klimatu, a wszystkie firmy mają szansę przyspieszyć postęp i stać się częścią rozwiązania. Każda firma zależy od środowiska i jest zasadniczo związana ze środowiskiem, a my jesteśmy odpowiedzialni za jego ochronę. Musimy teraz podjąć działania - ponieważ świat nie może czekać. Jesteśmy na dobrej drodze i chcemy zabrać wszystkich ze sobą. Sky Zero przekształci naszą działalność, będzie opowiadać się za zmianami i zainspiruje naszych 24 miliony klientów do zera.

Plany Sky są zgodne z ograniczeniem globalnego wzrostu temperatury do 1,5°C, pokazując swoje zaangażowanie we wspieranie ambicji biznesowej ONZ Global Compact w zakresie 1,5°C.

Sky jest firmą neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla od bezpośrednich emisji od 2006 roku i była pierwszą firmą medialną, która zrobiła ten krok. Teraz rozpoczyna kolejną fazę swojej podróży, idąc dalej i osiągając zerową emisję netto w całym łańcuchu wartości do 2030 r.

Sky zmieni również całą flotę 5000 pojazdów na pojazdu o zerowej emisji, dzięki czemu produkty takie jak Sky Q są jeszcze bardziej wydajne, a jej nowe studia, Sky Studios Elstree, są najbardziej zrównoważonymi zakładami produkcyjnymi na świecie, a wszystkie oryginalne produkcje Sky będą bez emisji dwutlenku węgla.

Sky wykorzysta również swoje kanały i programy, aby zachęcić innych do #GoZero, rozpowszechniając wiadomość wśród milionów ludzi każdego dnia.

Sky prowadzi kampanię na rzecz środowiska od ponad dekady, od Rainforest Rescue po Sky Ocean Rescue, a jej kanały - takie jak Sky News, Sky Documentary (premiera wiosną 2020) i Sky Nature (premiera wiosną 2020) - będą informować odbiorców i wyjaśniać jak mogą rozpocząć podróż i #GoZero.

Sky Ocean Rescue będzie nadal walczył o zdrowie oceanów z WWF i gromadzi ludzi na #BeAnOceanHero, obiecując pomóc ocalić nasze oceany. Natomiast 25 mln funtów z funduszu inwestycyjnego Sky Sky Ventures będzie nadal wspierać innowacje zatrzymujące przepływ plastiku do morza.

 

Źródło: sky.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K Hollex UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI marki Hollex o długości 3,0m w wersji...

89 zł Więcej...

TechniSat DigitRadio 10 IR DAB+ WiFi radio Internetowe

Cyfrowe radio DAB+, radio Internetowe oraz radio analogowe UKF/FM od...

529 zł Więcej...
reklama