reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Reporterzy. Z życia wzięte” w TV Puls

dodano: 2020-02-05 21:49
autor: Łukasz Knapik | źródło: Telewizja Puls/satkurier.pl

TV Puls „Reporterzy. Z życia wzięte” W piątek, 28 lutego br. o godz. 21:00 w TV Puls wyemitowany zostanie premierowo pierwszy odcinek serialu „Reporterzy. Z życia wzięte”. To wspólny projekt zrealizowany przez Telewizję Puls i Studio A (ATM Grupa). W obsadzie znaleźli się m.in. Natalia Rzeźniak-Pospieszalska, Agata Krzewska, Małgorzata Szeptycka, Michał Węgrzyński, Czesław Skwarek, Przemysław Sejmicki, Zbigniew Buczkowski, Piotr Cyrwus i Tadeusz Chudecki.

TV Puls „Reporterzy. Z życia wzięte”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Redakcja niewielkiego portalu informacyjnego mieści się w Barczynie - niewielkiej miejscowości powiatowej, jednak kryjącej wiele tajemnic. Marzeniem ich szefa, Andrzeja Kaczorowskiego (w tej roli Tadeusz Chudecki), jest wprowadzenie portalu do pierwszej ligi dziennikarskiej. Kaczorowski codziennie więc dopinguje swój zespół w poszukiwaniu sensacyjnych tematów na newsy. Uważa, że są one na wyciągnięcie ręki, trzeba tylko dobrze szukać.

Niespodziewanie Barczyn staje się areną dramatycznych wydarzeń - na rynku dochodzi do napadu z bronią w ręku. Nikt nie wie, kim jest napastnik, który wziął zakładników i jaki ma motyw. Okazuje się, że jedną z zakładniczek jest Kalina (Natalia Rzeźniak-Pospieszalska), dziennikarka, która właśnie przyjechała do Barczyna, aby rozpocząć tu pracę...

Tak zaczyna się nowy serial Telewizji Puls i Studia A - „Reporterzy. Z życia wzięte”. Tytułowi „Reporterzy...” śledzą wydarzenia, za każdym razem zderzając się z emocjonującą ludzką historią. Opisują zarówno poważne tematy jak m.in. ucieczka sprawcy z miejsca wypadku, prześladowanie Ukraińców czy romans nauczycielki z uczniem, jak i mniejsze lokalne historie - wyścigi kur, małżeństwo, które nadało dzieciom imiona bohaterów „Gwiezdnych wojen”, czy regionalny konkurs jedzenia pączków na czas.

Właścicielem portalu i redaktorem naczelnym jest Andrzej Kaczorowski, którego gra Tadeusz Chudecki. Razem z nim prężnie pracuje zgrany zespół, złożony z barwnych i ciekawych postaci. Redakcję czasem odwiedzają zwariowani „łowcy sensacji”. Jest też czarny charakter - dawny kolega Kaczorowskiego, obecnie jego największy wróg - biznesmen Leszek Rembicki, który będzie chciał zaszkodzić portalowi. W tej roli Piotr Cyrwus.

W trzecim odcinku pojawi się gościnnie Zbigniew Buczkowski jako Kazimierz Barski z „Lombardu”. Wątek z jego udziałem będzie dotyczył dziennikarskiego śledztwa w sprawie nieuczciwego handlarza gruntami.

Serial będzie pokazywany premierowo codziennie od poniedziałku do piątku (od 2 marca br.) o godzinie 17:00, a powtórki w te same dni o godzinie 16:00. Prapremiera pierwszego odcinka serialu zostanie pokazana w piątek, 28 lutego br. o godzinie 21:00 w TV Puls (więcej tutaj).

„Reporterzy. Z życia wzięte” - w kolejnych odcinkach:

Odcinek 1.
emisja: w piątek, 28 lutego br. o 21:00

Redakcja powiatowego portalu informacyjnego mieści się w Barczynie - niewielkiej miejscowości, kryjącej jednak wiele tajemnic. Marzeniem szefa portalu, Andrzeja Kaczorowskiego (Tadeusz Chudecki), jest wprowadzenie go do pierwszej ligi dziennikarskiej. Kaczorowski codziennie więc dopinguje swój zespół w poszukiwaniu sensacyjnych tematów. Uważa, że są one na wyciągnięcie reki, trzeba tylko dobrze szukać. Niespodziewanie Barczyn staje się areną dramatycznych wydarzeń - na rynku dochodzi do napadu z bronią w ręku. Nikt nie wie, kim jest napastnik, który wziął zakładników i jaki ma motyw. Okazuje się, że jedną z zakładniczek jest Kalina (Natalia Rzeźniak-Pospieszalska), dziennikarka, która właśnie przyjechała do Barczyna, aby rozpocząć pracę w redakcji... Równolegle, w jednej z okolicznych gmin trwa właśnie konkurs jedzenia pączków. Relację z tego wydarzenia jedzie zrobić redakcyjny łasuch - Olo (Michał Węgrzyński). W trakcie pracy zostaje namówiony do uczestnictwa w zawodach. Rywalizację przerywa nerwowy telefon od Kaczorowskiego z poleceniem włączenia się w sprawę napaści na kawiarnię. Olo nie mógł zostać do ogłoszenia wyniku konkursu, więc nie wie, czy  jego wynik zostanie zaliczony przez komisję.
Okazuje się, że jedna z zakładniczek, Kalina, dziennikarka ogólnopolskiej gazety nieprzypadkowo znalazła się w Barczynie - właśnie przyjechała, aby rozpocząć pracę w portalu. Mimochodem, co Kaczorowski odczytuje jako dobry znak na przyszłość, wkracza do pracy z rozmachem - informacje o napadzie cytuje większość gazet. Jaki jest tak naprawdę powód, że Kalina zrezygnowała z bardzo dobrego etatu w szanowanej ogólnopolskiej gazecie, aby zatrudnić się w powiatowym portalu?

Odcinek 2.
emisja: we wtorek, 3 marca br. o 17:00

Z więzienia na warunkowe zwolnienie wychodzi oskarżony o gwałt na nieletniej Sebastian Wójcik. Dziennikarze są zainteresowani rozmową z nim, jednak matka Wójcika skutecznie broni do niego dostępu. Jego powrót wywołuje silne poruszenie w lokalnej społeczności - sąsiedzi mają wobec niego wrogie zamiary, a pewnej nocy mężczyzna zostaje dotkliwie pobity. Reporterzy, którzy przewidywali, że dojdzie do incydentu, czatowali przed domem Sebastiana i zarejestrowali sprawców pobicia kamerą. Wskazują ich policji. Tragiczna sytuacja Wójcika porusza jego dawną znajomą, Karlicką, która rzuca nowe światło na sprawę gwałtu. Dziennikarze postanawiają pójść za wskazanym przez kobietę tropem i są świadkiem pewnego spotkania, które wszystko zmienia. Co odkryli dziennikarze? Tymczasem Olo (Michał Węgrzyński) dostaje zadanie uratowania osiedlowych kotów, których chcą się pozbyć mieszkańcy jednego z bloków. Wraz z lokalną działaczką robią materiał interwencyjny. Czy urocze kotki zdążą znaleźć nowe domy, zanim mieszkańcy otrują je trutkami na szczury? Z kolei Kalina (Natalia Rzeźniak-Pospieszalska) od dwóch dni nie była w pracy w redakcji, za to prowadzi tajemnicze obserwacje w terenie. Czego dotyczą?

Odcinek 3.
emisja: w środę, 4 marca br. o 17:00

Do Barczyna przyjeżdża w interesach Kazimierz Barski (Zbigniew Buczkowski) - znany właściciel lombardu. Ma zamiar podpisać umowę na zastaw atrakcyjnej działki. Do transakcji faktycznie dochodzi. Ale już kolejnego dnia wybucha afera, bo okazuje się, że działkę kupił także ktoś inny. Kiedy Kazimierz wraz z żoną (Małgorzata Szeptycka) zaczynają wyjaśniać sprawę, okazuje się, że  kupców jest dużo więcej... Jak to możliwe, że tyle osób nabyło tę samą działkę? W wyjaśnieniu sprawy pomagają dziennikarze. Czy dzięki intensywnym działaniom prawda wyjdzie na jaw i czy działka trafi w końcu do Kazimierza Barskiego? Szef portalu  chce zwiększyć jego rozpoznawalność i być bliżej mieszkańców. W tym celu reporterzy ruszają w miasto, aby przeprowadzić uliczną sondę. W trakcie działań, Wojciech, mąż jednej z dziennikarek, Magdaleny (Agata Krzewska), który wrócił na chwilę z pracy za granicą, przypadkowo widzi ją na ulicy z jej redakcyjnym kolegą, Maksem (Czesław Skwarek). Zaniepokojony zbytnią zażyłością między nimi, robi Magdalenie awanturę. Czy rzeczywiście Wojciech ma powody do zazdrości?

Odcinek 4.
emisja: w czwartek, 5 marca br. o 17:00

Do redakcji po pomoc i sprawiedliwość przychodzi matka z dziesięciolatką na wózku inwalidzkim. Okazuje się, że dziewczynka została potrącona przez samochód. Sprawca zbiegł z miejsca wypadku, a policja umarza sprawę. Dziennikarze podejmują swoje śledztwo - ich działania zaczynają niespodziewanie budzić niepokój policjantów, a zwłaszcza jednego patrolu. Reporterzy zaczynają być zastraszani, ale to ich nie powstrzymuje od działania, a wręcz przeciwnie. Wnioski  do jakich dochodzą są jednoznaczne... Czy uda im się znaleźć sprawcę wypadku? Kim on jest? Na potrzeby prowadzenia śledztwa redaktor Wierzba (Przemysław Sejmicki) odnawia swoje wędkarskie hobby. Przy okazji wracają do niego wspomnienia, o których wołałby zapomnieć. Jaką tajemnicę nosi w sobie dziennikarz? Tymczasem do redakcji zgłasza się wysportowany sześćdziesięciolatek, który chciałby zostać... piłkarzem. Sprawą zajmuje się Olo (Michał Węgrzyński). Czy mężczyźnie, mimo iż nie jest już najmłodszy, uda się spełnić marzenie?

Odcinek 5.
emisja: w piątek, 6 marca br. o 17:00

Kalina (Natalia Rzeźniak-Pospieszalska) poszukuje dla siebie mieszkania. Po obejrzeniu jednego z nich, na klatce schodowej widzi zamazany napis „Szoszoni do domu”. Dozorca tłumaczy jej, że dotyczy on... Ukraińców. Kalinę zaciekawia, dlaczego obywateli Ukrainy ktoś nazywa „Szoszonami”? Postanawia zgłębić sprawę. Okazuje się, że ten dziwny napis nie jest „tylko” mową nienawiści. Redakcja potrzebuje nowych rąk do pracy. Ogłoszony konkurs przynosi zaskakujące rozstrzygnięcie... W redakcji ma miejsce atak szaleńca z siekierą. Niezrównoważony mężczyzna oskarża portal o manipulowanie wynikami loterii i publikowanie niewłaściwych numerów losowań. Szef portalu Kaczorowski (Tadeusz Chudecki)  bez zastanowienia reaguje na nieproszonego „gościa”. Jaki finał będzie miała ta konfrontacja? Tymczasem Kalina kontynuuje swoje prywatne śledztwo i trafia do lokalnej dyskoteki „Kuźnia Imprez”, którą zna jeszcze z czasów, zanim wyprowadziła się z Barczyna. Czego tam szuka?
 
Tadeusz Chudecki, Natalia Rzeźniak-Pospieszalska i Agata Krzewska w serialu „Reporterzy. Z życia wzięte”, foto: Paweł Jakubek/Telewizja Puls
Tadeusz Chudecki, Natalia Rzeźniak-Pospieszalska i Agata Krzewska w serialu „Reporterzy. Z życia wzięte”, foto: Paweł Jakubek/Telewizja Puls


„Reporterzy. Z życia wzięte” - emisja od piątku, 28 lutego 2020 roku o 21:00 w TV Puls.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Multiswitch TechniSat CE 5/8 HD

Markowy (niemiecki) multiswitch TechniSat CE 5/8 HD rozdziela sygnał niezależnie...

200 zł Więcej...

Moduł UniCam Prime

Najnowsza wersja uniwersalnego modułu dostępu UniCam Prime - następca Unicam...

499 zł Więcej...

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...
reklama