reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„54 godziny” i seriale w lutym w Epic Drama

dodano: 2020-02-06 05:56
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World/satkurier.pl

Epic Drama W lutym br. kanał Epic Drama poleca swoim widzom takie produkcje filmowe jak „Wątpliwość” i „54 godziny”, oraz takie seriale jak „Jamestown” (sezon 3.), „Detektyw Murdoch” (sezon 7.), „Sprawy Frankie Drake” (sezon 3.) i „Poldark - Wichry losu” (sezon 5.).

Epic Drama


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Luty 2020 roku w ofercie kanału Epic Drama:

„Jamestown” 3
twórcy: Bill Gallagher, obsada: Naomi Battrick, Niamh Walsh, Sophie Rundle, Max Beesley, Claire Cox, Jason Flemyng, Stuart Martin, Matt Stokoe, Abiola Ogunbiyi i Kalani Queypo
emisja: w niedziele o 21:30

Choć fabuła serialu „Jamestown” jest w większości fikcyjna, to postać jednego z bohaterów wzorowana jest na historycznym mieszkańcu osady Jamestown w Wirginii - kowalu Jacku Readzie.W rolę Reada wciela się aktor Matt Stokoe. Jamestown szybko się rozwija, a władze Wirginii obiecują angielskim osadnikom wolność i bogactwo. Zniszczona plantacja Jocelyn może się odrodzić, ale stare spory nie zniknęły. Jocelyn planuje zemstę, ale Yeardley nie zamierza poddać się bez walki. Kolonia przynosi zyski, więc uwaga Anglii skupia się na Jamestown. Kiedy w mieście zjawia się tajemniczy nieznajomy, wielu próbuje zacierać ślady swoich dawnych czynów. Pośród licznych konfliktów kwitnie miłość - nawet Jocelyn widzi przed sobą przyszłość, na którą już nie miała nadziei. Konflikty zapowiadają nowy rozdział w historii Wirginii, który będzie kształtował Nowy Świat na kolejne stulecia (więcej tutaj).

„Detektyw Murdoch” 7
twórcy: Maureen Jennings, obsada: Hélène Joy, Yannick Bisson, Thomas Craig, Jonny Harris i Lachlan Murdoch
emisja: od poniedziałku do piątku o 20:30

Tłem dla akcji pierwszego odcinka jest Dzień Królowej Wiktorii - Kanada jest jedynym krajem na świecie, który obchodzi narodowe święto upamiętniające rządy tej władczyni. Ten dzień - 24 maja - jest także oficjalnym rozpoczęciem sezonu letniego. Siódma seria zaczyna się w czasie zorganizowanych po raz pierwszy obchodów Dnia Królowej Wiktorii. Murdoch i jego ukochana Julia spotykają się ponownie na pokładzie luksusowego statku pasażerskiego wyruszającego w swój dziewiczy rejs. Jednak radość ze wspólnie spędzanego czasu nie trwa długo: okazuje się, że ktoś wypchnął za burtę córkę właściciela statku! Poznamy także historie innych skomplikowanych dochodzeń: Murdoch będzie ochraniał wynalazcę Jamesa Pendricka, kiedy dojdzie do zbrodni związanej z jego najnowszym odkryciem: filmem dźwiękowym. Detektyw będzie zmagał się ze śmiertelnie niebezpiecznymi pająkami, morskim potworem, tajemniczą śmiercią rowerzysty i armią żywych trupów (więcej tutaj).

„Sprawy Frankie Drake” 3
twórcy: Carol Hay i Michelle Ricci, obsada: Lauren Lee Smith, Chantel Riley, Rebecca Liddiard, Sharron Matthews i Grace Lynn Kung
emisja: we wtorki o 21:30

W trzecim sezonie serialu Frankie poznaje w Londynie Agathę Christie. W rzeczywistości w 1922 roku pisarka wraz z mężem odwiedziła Kanadę, co oznacza, że Frankie Drake mogłaby współpracować z nią także w Toronto. W trzeciej serii widzowie zobaczą mnóstwo nowych przygód: panie z agencji Drake Private Detectives podejmują się coraz trudniejszych spraw i stają twarzą w twarz z coraz groźniejszymi przeciwnikami. Frankie i Trudy nadal polegają na Mary i Flo, które zawsze chętnie zajrzą do policyjnych akt czy raportu z autopsji, ale Mary czuje się coraz bardziej sfrustrowana tym, jak traktują ją policjanci, i stara się stawiać sobie bardziej ambitne cele. Frankie przewodzi całemu zespołowi z niesłabnącym entuzjazmem i pomysłowością, angażując się jednocześnie w związek z bokserem Mosesem Page'em. Od Londynu - gdzie zaprzyjaźnia się z samą Agathą Christie - po klub jazzowy, od eleganckich prywatnych szkół w Toronto po tętniące życiem centrale telefoniczne. - Trzecia seria „Spraw Frankie Drake” to gwarancja doskonałej zabawy - zapowiada nadawca (więcej tutaj).

„Poldark - Wichry losu” 5
twórcy: Winston Graham i Debbie Horsfield, obsada: Aidan Turner, Eleanor Tomlinson, Heida Reed, Jack Farthing, Luke Norris, Beatie Edney i Tristan Sturrock
emisja: w niedziele (od 9 lutego br.) o 20:15

Nadchodzący piąty sezon zrealizowanego z rozmachem serialu kostiumowego „Poldark - Wichry losu”, z ulubieńcem żeńskiej części publiczności Aidanem Turnerem, będzie ostatnią odsłoną tej produkcji. Cztery sezony serialu zdążyły rozkochać widzów w XVIII-wiecznych kornwalijskich krajobrazach, w których rozgrywają się losy bohaterów. Od 2015 roku mogliśmy śledzić zmienne koleje życia Rossa Poldarka, wokół którego skupiona jest fabuła, i jego ukochanej Demelzy. Serial powstał na podstawie bestsellerowej 12-tomowej sagi Winstona Grahama i został zaadaptowany na potrzeby ekranu przez scenarzystkę Debbie Horfsfield. Pomysł na ostatni sezon może zaskakiwać, gdyż scenarzystka zamiast adaptacji kolejnego, ósmego tomu, rozbudowuje scenariusz o wątki, o których autor powieści jedynie wspomniał. W ten sposób wypełnia lukę w fabule powieści, której ósma część ma miejsce 10 lat po wydarzeniach sezonu czwartego i opowiada o dorosłych dzieciach Poldarków i Warlegganów. Finałowe odcinki, oprócz nowych wyzwań i konfliktów, przyniosą odpowiedzi na wiele pytań. Za produkcję serialu odpowiedzialni są Roopesh Parekh i Michael Ray. Obraz został wyreżyserowany przez Josha Agnew („Pan Selfridge”, „Jekyll and Hyde”) i Stephena Woolfendena („Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”) (więcej tutaj).

„Wątpliwość”
twórcy: John Patrick Shanley, obsada: Meryl Streep, Philip Seymour Hoffman, Amy Adams i Viola Davis
emisja: w sobotę, 22 lutego br. o 21:30

Film zdobył 26 nagród i 90 nominacji na całym świecie. Trzynastoma nagrodami uhonorowano Meryl Streep; niewiele mniej, bo 11 wyróżnień, zdobyła Viola Davis. Siostra Aloysius, wyniosła i budząca postrach dyrektorka katolickiej szkoły, czuje silną niechęć do postępowego i bardzo popularnego księdza Flynna. Kiedy dowiaduje się, że ksiądz zainteresował się życiem ucznia z problemami, jest przekonana, że relacje między duchownym a chłopcem są niewłaściwe. Ale dowodów brak: są tylko wątpliwości (więcej tutaj).

„54 godziny”
twórcy: Kilian Riedhof, obsada: Sascha Alexander Gersak, Alexander Scheer, Ulrich Noethen, Johannes Allmayer, Marie Rosa Tietjen, Albrecht Abraham Schuch i Amelie Kiefer
emisja: w sobotę, 29 lutego br. o 21:30

Ten dwuczęściowy film otrzymał 13 nominacji do różnych nagród i zdobył dziewięć trofeów w sezonie 2018-2019. Reżyser Kilian Riedhof był czterokrotnie nominowany i został uhonorowany nagrodą Drama Award w Seulu; scenarzysta Holger Karsten Schmidt otrzymał Bavarian TV Award, a aktor Albrecht Schuch - DSP Award za rolę fotografa Petera Meyera. W leniwy, gorący, letni dzień w 1988 roku doszło do niezwykłego napadu na bank. Uciekający przez policją bandyci wzięli cały autobus zakładników. Pościg za przestępcami miał tragiczny finał. Policjanci ośmieszyli się, działając po amatorsku, a w sprawnej akcji przeszkadzali dziennikarze, którzy nie myśląc o dobru zakładników starali się uzyskać jak najlepsze zdjęcia i wywiady z bandytami. Rösner, przywódca gangsterów, z zimną krwią dokładnie zaplanował cały napad i kierował tym, co działo się później. Jego wspólnik, Degowski, czerpał złowrogą przyjemność z manipulowania mediami, a przy tym był brutalny i nieprzewidywalny. Kiedy stracił panowanie nad sobą, przestępcy wybrali spośród zakładników dwie młode kobiety i zaczęli wraz z nimi uciekać innym samochodem. Sytuacja wkrótce wymknęła się kompletnie spod kontroli.
 
Helene Joy i Yannick Bisson w serialu „Detektyw Murdoch”, foto: Christos Kalohoridis
Helene Joy i Yannick Bisson w serialu „Detektyw Murdoch”, foto: Christos Kalohoridis


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Odbiornik Opticum T-BOX DVB-T2 H.265 HEVC HbbTV

Najnowszy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 i obsługą HbbTV marki Opticum...

349 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...