reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Bajkowe 6. urodziny kanału dla dzieci TVP ABC

dodano: 2020-02-07 16:16
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP ABC „Przyjaciele Misia i Margolci” W sobotę, 15 lutego br. TVP ABC obchodzić będzie swoje szóste urodziny. Z tej okazji antena dla najmłodszych widzów przygotowała mnóstwo niespodzianek. Na dzieci czekają bajki, maraton konkursowy z nagrodami, ale przede wszystkim premiera programu „Przyjaciele Misia i Margolci” (z bohaterami znanymi m.in. z produkcji „Margolcia i Miś zapraszają dziś”), w ramach pasma „Wieczorynka”.

TVP ABC „Przyjaciele Misia i Margolci”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, „Przyjaciele Misia i Margolci” to pierwsza tego typu produkcja w Polsce. Na potrzeby programu zostały stworzone unikatowe lalki typu muppet. To zupełnie nowa wersja programu dla dzieci z udziałem kultowych bohaterów Telewizji Polskiej - Margolci i Misia („Margolcia i Miś zapraszają dziś” - więcej tutaj).

W nowej serii do tytułowych postaci dołącza grono przyjaciół: zwariowany żuczek Żużu, zaczepny i zadziorny wiewiór Wiktor, niezwykle uzdolniona artystycznie pajęczyca Talentula i mała, bardzo wrażliwa muszka Bzyk.

Wszyscy bohaterowie mieszkają w drewnianym domku, który został wybudowany, jako prezent dla wnuków przez ukochanego dziadka Eugeniusza. Opiekuńczy i czuły dziadek, pod nieobecność dzieci opiekuje się wszystkimi maskotkami. Rozwiązuje ich problemy, a kiedy trzeba służy pomocą - tłumaczy nowe pojęcia i zjawiska. Jednak to, że Eugeniusz przyjaźni się i rozmawia z zabawkami, jest wielką tajemnicą... - W programie rozmawiamy o uczuciach i emocjach - złości, radości, strachu - czytamy w opisie.

Pilotażowy odcinek można było zobaczyć w Boże Narodzenie 2019 roku. Start serii nastąpi w dniu szóstych urodzin TVP ABC (więcej tutaj), czyli w sobotę, 15 lutego 2020 roku (kanał nadaje od 15 lutego 2014 roku - więcej tutaj). - „Przyjaciele Misia i Margolci” będą gościć w waszych domach w każdą sobotę, o godzinie 19:00 rozpoczynając „Wieczorynkę” - zapowiada nadawca (więcej tutaj).

„Przyjaciele Misia i Margolci” - emisja w soboty (od 15 lutego 2020 roku) o godz. 19:00 w TVP ABC.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

CAM CI+ 4K ECP z odbiorem TVP 4K, CANAL+ 4K...

199 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm ze statywem

stalowa antena 60 cm przenośna ze statywem

239 zł Więcej...