reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Anna German” od 28.02 w TVN7

dodano: 2020-02-07 16:15
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVN Discovery/satkurier.pl

TVN7 TVN 7 Siódemka „Anna German” W piątek, 28 lutego br. o godz. 18:55 telewizja TVN7 pokaże premierowo pierwszy odcinek polsko-chorwacko-rosyjsko-ukraińskiego serialu „Anna German” („Анна Герман”). W roli tytułowej wystąpiła Joanna Moro. W przeszłości produkcja ta była pokazywana m.in. w stacjach TVP (w tym w TVP1 i TVP HD), ITVN (TVN International) i Pierwyj Kanał.

TVN7 TVN 7 Siódemka „Anna German”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Jedna z najpopularniejszych produkcji ostatnich lat, która okazała się telewizyjnym przebojem nie tylko w Polsce, ale także w Europie, powraca na ekrany. Serial obyczajowy „Anna German” z Joanną Moro w roli głównej już od piątku, 28 lutego br. tylko w Siódemce! - zapowiada nadawca.

W piątek, 28 lutego br. Siódemka wyemituje pierwszy z dziesięciu odcinków telewizyjnej polsko-chorwacko-rosyjsko-ukraińskiej koprodukcji „Anna German” z 2012 roku. Serial ukazuje fascynujące i tragiczne kulisy życia oraz kariery jednej z najpopularniejszych artystek lat 60. i 70. ubiegłego wieku, nazywanej dziś przez fanów „Białym Aniołem Polskiej Piosenki”.

Anna German (w tej roli Joanna Moro) urodziła się 14 lutego 1936 roku w Uzbekistanie na terenie ówczesnego Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich. Rok później jej ukochany ojciec został aresztowany przez władze radzieckie i zesłany do obozu pracy, z którego nie wrócił. W 1946 roku, wkrótce po zakończeniu II wojny światowej, matka małej Anny wniosła o repatriację. Wraz z córką wyjechały do Polski. Tam dorosła już Anna rozpoczęła studia na Uniwersytecie Warszawskim na Wydziale Geologii. Szybko jednak okazało się, że jej przeznaczeniem nie są badania ziemi, ale występy na estradzie.

„Anna German” to zrealizowana z wielkim rozmachem koprodukcja polsko-chorwacko-rosyjsko-ukraińska. Serial emitowany był w już w naszym kraju w 2013 roku w kanałach TVP, w tym w TVP1 i TVP HD (więcej tutaj). Wówczas podbił serca milionów telewidzów nad Wisłą i stał się prawdziwym fenomenem. Podobną popularnością cieszył się na innych rynkach (emitowany m.in. w ITVN/TVN International - więcej tutaj) - w Rosji pokazywany był przez Pierwyj Kanał (więcej tutaj). Do dziś produkcję obejrzało łącznie ponad 45 milionów widzów w Europie (dane za Discovery).
 
Joanna Moro w serialu „Anna German”, foto: TVN Discovery
Joanna Moro w serialu „Anna German”, foto: TVN Discovery
Joanna Moro w serialu „Anna German”, foto: TVN Discovery
Joanna Moro w serialu „Anna German”, foto: TVN Discovery
Maria Poroszyna w serialu „Anna German”, foto: TVN Discovery
Maria Poroszyna w serialu „Anna German”, foto: TVN Discovery


„Anna German” - emisja w piątki (od 28 lutego 2020 roku) o godz. 18:55 w TVN7.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Inteligentny kabel iHDMI 1,8m

Inteligentny kabel połączeniowy HDMI-HDMI długości 1,8m (HDMI v.1.4) - działa...

209 zł Więcej...

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ITI 2851S + pakiet Komfort+/Filmbox 6m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: dekoder ADB2851S (bez tunera DVB-T)...

179 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC Biały

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...
reklama