reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Rai z prawami do Ligi Mistrzów UEFA w 4K

dodano: 2020-02-08 19:28 | aktualizacja: 2020-02-10 10:48
autor: Janusz Sulisz | źródło: parabola.cz (franck)/satkurier.pl

Rai-4k-Liga Mistrzów Tivusat CAM Black 360px.jpg Fabrizio Salini, CEO Rai - włoskiej telewizji publicznej, niedawno obiecał, że dołoży wszelkich starań, aby przywrócić do Rai pożądane przez widzów we Włoszech transmisje meczów piłkarskiej Ligi Mistrzów UEFA. I tak się stało: telewizja Rai uzyskała od platformy Sky Italia sublicencję na prawa do transmisji 4K na wybrane mecze Ligi Mistrzów UEFA z bieżącego sezonu. Mają to być najlepsze mecze włoskich drużyn i oczywiście finał LM, który odbędzie się 30 maja 2020 r. Kanał Rai 4K jest dostępny w platformie tivùsat.

Tivusat
Rai 4K Tivusat rai mondiale 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dla Rai to stosunkowo znacząca inwestycja finansowa w treści sportowe. Rai zapłaci Sky Italia 10 mln euro za prawa do każdego meczu Ligi Mistrzów UEFA. Całkowita liczba wybranych transmisji nie została podana - być może zależy to od wyników włoskich drużyn w LM UEFA. Na pewno będzie to od 3 do 4 transmisji meczów z bieżącego sezonu plus finał LM.

Nabycie praw do transmisji dla Ligi Mistrzów UEFA oznacza, że ​​widzowie Rai zobaczą transmisje w Rai 4K. Wyłączne prawa do transmisji LM UEFA w rozdzielczości SD lub HD we wtorki należą do komercyjnej grupy Mediaset. Operator płatnej telewizji Sky Italia jest uprawniony do emisji wszystkich meczów. Niewątpliwie Liga Mistrzów w 4K będzie bonusem dla widzów Rai 4K - wzrośnie zainteresowanie platformą tivùsat.

Oprócz Ligi Mistrzów UEFA widzowie Rai 4K zobaczą również mecze Euro 2020 (od 12 czerwca do 27 lipca 2020 r.). Ponadto Rai 4K pokaże półfinały Pucharu Włoch i oczywiście Letnie Igrzyska Olimpijskie, które odbędą się w dniach 24 lipca - 9 sierpnia 2020 r., a także wyścigi Formuły 1, które ponownie trafią do telewizji Rai. Wybrane transmisje z igrzysk olimpijskich w Tokio zostaną zaprezentowane w kanale Rai 8K (Rai Ultra HD 8K).

Oprócz sportu widzowie Rai 4K mogą spodziewać się serialu „Genialna przyjaciółka”.
 


Treści sportowe będą dostępne tylko na nowych kartach dostępu tivúsat Black (w nowych modułach CAM lub dekoderach tivùsat 4K firm Strong lub Opentel) ze względu na ograniczenia ze strony dostawców treści 4K. Transmisje Ultra HD będą dystrybuowane w HDR.

Źródło: parabola.cz 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 4K


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Transmiter HDMI Megasat Premium do max. 100m

Bezprzewodowy transmiter HDMI firmy Megasat. Urządzenie pozwala na przesłanie sygnału...

690 zł Więcej...

DJI Mavic Mini

Mavic Mini waży zaledwie 249 gramów. właśnie jego niska waga...

1 790 zł Więcej...

Antena Corab COR-900 grafit

Najnowszy model polskiej anteny stalowej 90cm z zawieszeniem sztywnym w...

99 zł Więcej...
reklama