reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Propozycja zmniejszenia ilości rosyjskich emisji na Łotwie

dodano: 2020-02-11 16:35 | aktualizacja: 2020-02-11 17:18
autor: RO | źródło: ria.ru

Telewizja kanały pilot Prezydent Łotwy, Egils Levits, zaapelował do Sejmowej Komisji Praw Człowieka i Spraw Publicznych z propozycją zwiększenia liczby kanałów w językach urzędowych UE w sieciach kablowych kraju. To spowoduje zmniejszenie ilości emisji w języku rosyjskim.

https://img.gazeta.ru/files3/32/11595032/RTX2C626-pic905-895x505-68624.jpg
Łotwa


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Levits zasugerował, aby deputowani dokonali przeglądu ustawy o mediach elektronicznych, wprowadzając proporcje językowe.
Uważa on, że 80% przekazywanych programów powinno być w językach UE, a reszta w innych językach, w tym rosyjskim. Według prezydenta, należy ustalić wymagania dla operatorów sieci kablowych, a także dla mediów elektronicznych, które przekazują programy telewizyjne.
 

Silna przestrzeń informacyjna jest istotną kwestią bezpieczeństwa kraju i demokracji na Łotwie. Na poziomie legislacyjnym powinna istnieć możliwość zapewnienia mieszkańcom Łotwy dostępu do wysokiej jakości pluralistycznych programów telewizyjnych, które wzmacniają przynależność Łotwy do europejskiej przestrzeni kulturowej i przyczyniają się do włączenia łotewskich mieszkańców do ogólnego dyskursu informacyjnego Europy

- powiedział Levits w apelu do posłów.

Główna oferta dla abonentów powinna zawierać programy telewizyjne łotewskich mediów, państwowych i komercyjnych, a także programy regionalne. Jeżeli w głównym wniosku uwzględniono dodatkowe treści, to minimum 80% z nich powinny być w oficjalnych językach UE i strefy euro.

Według prezydenta, podjęte działania powinny wzmocnić demokrację na Łotwie i przynależność kraju do przestrzeni kulturowej Europy.

Dwa miliony ludzi mieszka na Łotwie, z czego 40% mówi po rosyjsku. Człowiek pochodzenia rosyjskiego w tym kraju posiada status cudzoziemca.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Android Di-Way X96 Air 8K

DI-WAY AND-X-96 Air to urządzenie - player 8K UHD, który ...

249 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...
reklama