reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Propozycja zmniejszenia ilości rosyjskich emisji na Łotwie

dodano: 2020-02-11 16:35 | aktualizacja: 2020-02-11 17:18
autor: RO | źródło: ria.ru

Telewizja kanały pilot Prezydent Łotwy, Egils Levits, zaapelował do Sejmowej Komisji Praw Człowieka i Spraw Publicznych z propozycją zwiększenia liczby kanałów w językach urzędowych UE w sieciach kablowych kraju. To spowoduje zmniejszenie ilości emisji w języku rosyjskim.

Łotwa


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Levits zasugerował, aby deputowani dokonali przeglądu ustawy o mediach elektronicznych, wprowadzając proporcje językowe.
Uważa on, że 80% przekazywanych programów powinno być w językach UE, a reszta w innych językach, w tym rosyjskim. Według prezydenta, należy ustalić wymagania dla operatorów sieci kablowych, a także dla mediów elektronicznych, które przekazują programy telewizyjne.
 

Silna przestrzeń informacyjna jest istotną kwestią bezpieczeństwa kraju i demokracji na Łotwie. Na poziomie legislacyjnym powinna istnieć możliwość zapewnienia mieszkańcom Łotwy dostępu do wysokiej jakości pluralistycznych programów telewizyjnych, które wzmacniają przynależność Łotwy do europejskiej przestrzeni kulturowej i przyczyniają się do włączenia łotewskich mieszkańców do ogólnego dyskursu informacyjnego Europy

- powiedział Levits w apelu do posłów.

Główna oferta dla abonentów powinna zawierać programy telewizyjne łotewskich mediów, państwowych i komercyjnych, a także programy regionalne. Jeżeli w głównym wniosku uwzględniono dodatkowe treści, to minimum 80% z nich powinny być w oficjalnych językach UE i strefy euro.

Według prezydenta, podjęte działania powinny wzmocnić demokrację na Łotwie i przynależność kraju do przestrzeni kulturowej Europy.

Dwa miliony ludzi mieszka na Łotwie, z czego 40% mówi po rosyjsku. Człowiek pochodzenia rosyjskiego w tym kraju posiada status cudzoziemca.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

DJI Mavic Mini

Mavic Mini waży zaledwie 249 gramów. właśnie jego niska waga...

1 799 zł Więcej...

Moduł UniCam Pro Evo 4.0

Uniwersalny moduł dostępu UniCam Evo Deltacrypt CI/CI+ v. 4.0. W...

490 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,0 m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...
reklama