reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Amerykańskie firmy kupią Nokię i Ericssona dla 5G?

dodano: 2020-02-11 13:26 | aktualizacja: 2020-02-11 22:08
autor: Karolina Dobrowolska | źródło: FT/adtv

5G Nokia Ericsson USA flag 360px.jpg Prokurator Generalny USA, William Barr, zasugerował, aby firmy z USA i innych sojuszniczych krajów kupiły „pakiet kontrolny” w Nokii, jak i Ericssonie, aby stworzyć silniejszą alternatywę technologii 5G dla chińskiej firmy Huawei. Jakie plany mają USA wobec Nokii i Ericssona? Informację  potwierdził serwis CNBC, który jest dobrze poinformowany i ma dostęp do tego typu poufnych wiadomości.

satkurier.pl
ericsson nokia 5G technologia mobile 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
William Barr powiedział, że USA i ich sojusznicy powinni „aktywnie rozważyć” bardzo nietypowe propozycje „amerykańskiej własności pakietu kontrolnego” u europejskich dostawców technologii 5G, „bezpośrednio lub za pośrednictwem konsorcjum prywatnych amerykańskich i pokrewnych firm”.

Wiadomo od dawna, że USA wezwały inne zaprzyjaźnione kraje do pójścia w swoje ślady i niedopuszczania sprzętu Huawei w sieci 5G ze względu na zarzuty dotyczące bezpieczeństwa i szpiegostwa na rzecz Chin, czemu Huawei od początku i zdecydowanie zaprzecza. Nie wszystkie kraje są takie szybkie do zastosowania się do zaleceń USA w stosunku do Huawei. Każde z nich podchodzi indywidualnie.

Financial Times już wcześniej informował, że amerykańscy urzędnicy rozważają zaoferowanie ogromnej pomocy finansowej dla Nokii i Ericssona, aby pomóc im konkurować cenowo z Huawei na poziomie technologii 5G. Mowa jest o miliardach dolarów wsparcia dla dwóch europejskich firm ze strony USA.

Barr idzie dalej:

- Odsunięcie naszego dużego rynku i siły finansowej od jednej lub obu tych firm sprawiłoby, że byłby on znacznie potężniejszym konkurentem i wyeliminowałoby obawy dotyczące siły pozostania na naszym rynku, bo nie mają konkurencji. My i nasi najbliżsi sojusznicy z pewnością musimy aktywnie rozważyć to podejście. 


Ericsson i Nokia nie skomentowały tej sugestii. Mimo tego, akcje obu spółek nieznacznie wzrosły po tych sugestiach, więc jest coś na rzeczy.

W ubiegłym miesiącu dwustronna grupa amerykańskich senatorów wprowadziła projekt ustawy o wartości ponad 1 mld dol. na opracowanie alternatywnych urządzeń 5G opartych na technologii zachodnich firm w porównaniu z urządzeniami chińskich dostawców Huawei i ZTE.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Ciekawostki


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

49 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 159 zł Więcej...
reklama