reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Grupa Canal+ i beIN Sports sfinalizowali umowę

dodano: 2020-02-12 10:54
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Vivendi/satkurier.pl

Canal+-france-budynek-2019-360px.jpg Grupa CANAL+ i beIN Sports ogłosiły 12 lutego, że ich umowa sublicencyjna i dystrybucyjna na wyłączność - ogłoszona w grudniu ubiegłego roku - została sfinalizowana. Zgodnie z jej warunkami, CANAL+ będzie oferować wszystkie kanały sportowe beIN Sports w ramach swoich ofert. Jednocześnie CANAL+ będzie wyłącznym dystrybutorem kanałów beIN Sports dla wszystkich innych operatorów we Francji.

Canal+ beIN Sports


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ponadto beIN Sports udzielił CANAL+ sublicencji na prawa do transmisji Ligue 1 w latach 2020-2024. Dzięki temu abonenci CANAL+ będą mogli oglądać dwa mecze w każdej kolejce, w tym 28 z 38 najlepszych spotkań Ligue 1 każdego sezonu, począwszy od sezonu 2020-2021. Umowa na wyłączność obowiązuje przez odnawialny okres 5 lat.

Umowa została sfinalizowana dopiero teraz, ponieważ najpierw musiała zostać przedłożona organom przedstawicielskim pracowników beIN Sports. CANAL+ i beIN Sports zachowają swoją tożsamość, marki i autonomię redakcyjną i nadal będą niezależnie reagować na zaproszenia do składania ofert na prawa sportowe.
 

Francuski rynek płatnych kanałów sportowych przechodzi radykalne zmiany, będące konsekwencją pojawienia się nowych graczy. Dystrybutorzy treści premium, którzy nabyli prawa po rozsądnej cenie - ustalonej na podstawie racjonalnych biznesplanów - nadal będą pomyślnie się rozwijać. Właśnie to robi beIN Sports, w szczególności poprzez zacieśnienie tego partnerstwa z CANAL+. To partnerstwo jest ważnym krokiem w naszych ambitnych długofalowych planach wzrostu we Francji.

- powiedział Yousef Al-Obaidly, prezes beIN Sports France i dyrektor generalny beIN Media Group.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego partnerstwa z beIN Sports, którego oferta sportowa o bardzo wysokiej jakości doskonale uzupełnia naszą ofertę. Ta umowa, która jest doskonałą wiadomością zarówno dla naszych abonentów, jak i dla wszystkich fanów sportu, pozwoli CANAL+ kontynuować transmisje Ligue 1 poza bieżącym sezonem, z 28 z 38 najlepszych meczów w każdym sezonie do 2024 roku. Jesteśmy bardzo zaszczyceni tym, że beIN Sports znalazł w nas partnera do dystrybucji swoich kanałów we Francji

- powiedział Maxime Saada, prezes zarządu Grupy CANAL+.

Dodajmy, iż w listopadzie ub.r. beIN Sports i Grupa CANAL+ nabyły prawa do transmisji meczów Ligi Mistrzów UEFA w sezonach od 2021-22 do 2023-24.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Mini Combo UHD 4K S2X - Netflix

Nowość - Octagon SF8008 Mini Combo UHD 4K S2X -...

389 zł Więcej...

'SAT Kurier' - 7-8/2020 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2020

10 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...
reklama