reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Polskie zabójczynie” 3 w CI Polsat

dodano: 2020-02-14 04:38
autor: Łukasz Knapik | źródło: A+E Networks

Crime+Investigation Polsat CI Polsat „Polskie zabójczynie” W piątek, 28 lutego br. o godz. 22:00 w kanale Crime+Investigation Polsat (CI Polsat) wyemitowany zostanie premierowo pierwszy odcinek trzeciego sezonu programu „Polskie zabójczynie”. Za produkcję programu odpowiada firma Like Vision.

Crime+Investigation Polsat CI Polsat „Polskie zabójczynie”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Co sprawia, że kobiety zabijają? Elżbieta M. uciekła z ukochanym synem do Tarnowa, w obawie przed byłym partnerem. Nieoczekiwanie chłopiec został zamordowany. Zrozpaczona matka szukała pomocy w ramionach kolegi. Gdy ten nie chciał się z nią na stałe związać, postanowiła zabić jego narzeczoną, a następnie spalić ciało. Po 11 latach więzienia wychodzi na wolność. Nie minie wiele czasu, zanim dusicielka z Tarnowa zabije ponownie. Historia tej tragedii zostanie pokazana w pierwszym odcinku trzeciej odsłony serii dokumentalnej „Polskie zabójczynie” w kanale Crime+Investigation Polsat w piątek, 28 lutego br. o godzinie 22:00 (więcej tutaj).

„Polskie zabójczynie” to oryginalna produkcja Crime+Investigation Polsat, zgłębiająca najmroczniejsze polskie sprawy kryminalne, w których główną rolę odegrały kobiety. Trzeci sezon próbuje odpowiedzieć na pytanie, co kieruje matkami, które zabijają cudze dzieci; siostrami, które mordują własne rodzeństwo; kochankami, które pozbawiają życia swoje rywalki? „Polskie zabójczynie” prezentują sprawy, które elektryzowały opinię publiczną w całym kraju. Opowieści o kobietach, które dopuściły się najpodlejszych czynów uzupełnione są o inscenizacje oraz wypowiedzi osób zaangażowanych w poszczególne sprawy - funkcjonariuszy organów ścigania, psychologów, dziennikarzy. Producentem nadzorującym ze strony A+E Networks jest ponownie Agnieszka Kubiak, natomiast za produkcję programu odpowiada firma Like Vision.

W pierwszym odcinku twórcy przyjrzą się sprawie Elżbiety M., która w 1998 roku ucieka z synem do Tarnowa, by wyzwolić się z patologicznego związku. Syn Amadeusz jest jej całym światem. W dwa lata po przeprowadzce ułożone życie tych dwojga zaburza zniknięcie ośmiolatka. Następnego dnia okazuje się, że chłopiec został zamordowany. Zdruzgotana Elżbieta szuka pocieszenia w ramionach kolegi z pracy. Ten jednak nie odwzajemnia jej uczuć i pozostaje w związku ze swoją dwudziestojednoletnią narzeczoną. Elżbieta aranżuje spotkanie z dziewczyną, podczas którego zabija ją, a zwłoki chowa w kanapie. Po trzech dniach zaciąga ciało do windy wieżowca i próbuje je spalić. Elżbieta M. zostaje skazana na 11 lat pozbawienia wolności za pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Po wyjściu z więzienia Dusicielka z Tarnowa zabija ponownie i twierdzi, że zrobiła to na rozkaz zmarłego syna, który marzy o rodzeństwie w zaświatach.

- Nie było trudno udowodnić jej winę. Problemem było udowodnienie jej poczytalności. (...) Trudno było udowodnić, że Elżbieta M. z premedytacją dopuściła się tego zabójstwa

- tak Mieczysław Dzięgiel, prokurator z Prokuratury Okręgowej w Tarnowie, opowiada o swojej pracy oskarżyciela Elżbiety M.


W odcinku wypowiada się również sędzia Tomasz Kozioł z Sądu Okręgowego w Tarnowie, który wydał wyrok w sprawie Elżbiety M.

- W tej sprawie oskarżona podejmowała zachowania mające na celu odwleczenie rozprawy. Były to symulacje zasłabnięć, samouszkodzenia i wreszcie były to zachowania, które jak ocenili to biegli psychiatrzy i psycholodzy, stanowiły symulację stanu stupor

- stwierdza prokurator.


„Polskie zabójczynie” - sezon 3., w kolejnych odcinkach:

Odcinek 1.: „Dusicielka z Tarnowa”
emisja: w piątek, 28 lutego br. o 22:00

Elżbieta M. ucieka z ukochanym synem do Tarnowa, gdzie chłopiec zostaje zamordowany. Kobieta szuka pomocy w ramionach kolegi. Postanawia zabić jego narzeczoną, a następnie spalić ciało. Po 11 latach wychodzi z więzienia. Niedługo po tym Dusicielka z Tarnowa zabija ponownie.

Odcinek 2.: „Mordercza odpowiedzialność”
emisja: w piątek, 6 marca br. o 22:00

Elżbieta B. zajmuje się swoją 49-letnią siostrą z zespołem Downa. Opieka zaczyna być uciążliwa, a frustracja narasta. Kobieta pakuje do torebki m.in. siekierę, szalik i tabletki, po czym zabiera siostrę do lasu. Później służby poszukiwawcze znajdują Elżbietę samotnie błąkającą się po lesie.

Odcinek 3.: „Zabójcza piękność”
emisja: w piątek, 13 marca br. o 22:00

Anna P. ma trudną relację z matką. Napięcie między kobietami rośnie. Po wizycie u wnuków 30 grudnia 2014 roku Elżbieta nie wraca do domu. Mąż Anny zawiadamia policję o zaginięciu teściowej. Po kilku dniach mężczyzna dokonuje w szafie makabrycznego odkrycia.

Odcinek 4.: „Czara goryczy”
emisja: w piątek, 20 marca br. o 22:00

Jolanta W. i Sławomir K. żyli na wysokim poziomie, jednak kobieta szukała czegoś więcej Jolanta wdała się w płomienny romans z poszukiwanym przez służby Danielem. Gdy jej mąż dowiedział się o zdradzie postanowił wydać kochanka policji. Pewnej nocy Jolanta zakryła głowę Sławomira poduszką i strzeliła. To miała być zbrodnia doskonała.
 
„Polskie zabójczynie” w CI Polsat, foto: A+E Networks
„Polskie zabójczynie” w CI Polsat, foto: A+E Networks


„Polskie zabójczynie” - sezon 3., emisja w piątki (od 28 lutego 2020 roku) o godz. 22:00 w Crime+Investigation Polsat (CI Polsat). Obecnie widzowie tego kanału mogą oglądać wcześniejsze odcinki tego programu.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

'SAT Kurier' - 3-4/2020 wersja limitowana

Limitowana edycja SAT Kuriera 3-4/2020 - 1 egz., który otrzymają...

25 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 800UHD

AB CryptoBox 800UHD - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AB...

349 zł Więcej...

Miernik Linbox WS-6934 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem SNR,...

299 zł Więcej...
reklama