reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Bedekr Poland” w ČT2

dodano: 2020-02-14 03:42
autor: Łukasz Knapik | źródło: Polska Organizacja Turystyczna

ČT2 „Bedekr” Dzięki działaniom Polskiej Organizacji Turystycznej (POT) nasz kraj będzie bohaterem dwunastu odcinków siódmego sezonu czeskiego programu „Bedekr”. Aktorzy Jitka Jezkova i Martin Pisarik co tydzień odwiedzą inny zakątek Polski. Program „Bedekr Poland” emitowany będzie w kanale ČT2 (Česká televize).

ČT2 „Bedekr”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Bedekr” to program, w którym czescy aktorzy przedstawiają swoim rodakom pomysły na wyjątkową podróż. Najbliższy sezon w całości dotyczyć będzie Polski. Jak czytamy w opisie, celem siódmej serii programu jest pokazanie Czechom, że nie muszą jechać daleko, by przeżyć niezapomniane wakacje. Wystarczy, że przekroczą polsko-czeską granicę. Tam czeka na nich bogactwo kulturowe, wspaniała kuchnia i różnorodna natura (morze, jeziora, góry). W poprzednich sezonach przedstawiono takie kraje jak: Austria, Francja, Niemcy czy Włochy.

- Cieszymy się, że nasi południowi sąsiedzi coraz częściej chcą wypoczywać w Polsce. Przez pierwsze trzy kwartały 2019 roku odwiedziło nasz kraj ponad 6,6 proc. czeskich turystów więcej niż przez dziewięć miesięcy 2018 roku. Obserwujemy także aż 15-proc. wzrost turystów czeskich korzystających z bazy noclegowej w Polsce

- powiedział Andrzej Gut-Mostowy, sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju.

- Poprzez produkcje filmowe i zaangażowanie aktorów znanych na tamtym rynku chcemy jeszcze mocniej zaistnieć w wyobraźni tamtejszych turystów. Polska jest krajem wielu możliwości, a dzięki coraz lepszej dostępności komunikacyjnej jesteśmy dla Czechów na wyciągnięcie ręki

- powiedział Robert Andrzejczyk, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.


Prowadzący program odwiedzą dwanaście miast lub regionów. Pierwsze zdjęcia już się odbyły we Wrocławiu, kolejne kręcone będą w marcu br. w Poznaniu oraz w Zakopanem. Następnie aktorzy udadzą się do Warszawy i do Szczecina. Jeden odcinek poświęcony będzie Toruniowi i Bydgoszczy, w kolejnym pokazana zostanie Jelenia Góra i okolice. W programie nie zabraknie także epizodów poświęconych Trójmiastu, Katowicom czy Łodzi. Czescy aktorzy odwiedzą także Białystok i jego okolice. Zdjęcia do całego sezonu zostaną zakończone we wrześniu br. w Krakowie i Katowicach. Bedekr Poland będzie emitowany w czeskiej telewizji jesienią tego roku.

- Współpraca z telewizją układała się bardzo dobrze. Udział w programie znanego czeskiego aktora był dodatkowym atutem i wymiernym efektem tej wizyty. Mamy nadzieję, że to niestandardowe podejście i ciekawa konwencja pokazania miasta, jego atrakcji i klimatu rozbudzi ciekawość Czechów i pozwoli jak najszybciej podjąć decyzję o przyjeździe do Wrocławia

- powiedziała Małgorzata Naskrent z Biura Promocji Miasta i Turystyki we Wrocławiu.


Program będzie emitowany co tydzień w kanale ČT2 w najlepszym czasie antenowym. Szacuje się, że jeden odcinek obejrzy od 300 do 400 tys. widzów. Jest to kontynuacja współpracy na tym rynku z liderami opinii. W 2019 roku twarzą kampanii promocyjnej Polskiej Organizacji Turystycznej na rynku czeskim została piosenkarka Ewa Farna. Artystka zaprezentowała wybrane polskie miasta, m.in. Warszawę, Kraków i Wrocław - ich zabytki, historię czy gastronomię, bazując na własnych przeżyciach i doświadczeniach.

„Bedekr” - sezon 7., emisja w ČT2.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel Cablink 5xGI-18S biały 5m

Włoski, 5-żyłowy przewód koncentryczny 75 Ohm Cablink 5xGI-18S biały 5m...

55 zł Więcej...

Miernik Linbox WS-6934 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem SNR,...

299 zł Więcej...

Moduł HD+ z kartą 6m

Moduł HD+ z kartą HD+ (gotowy na odbiór w Ultra...

399 zł Więcej...
reklama